newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

reklama 6 v magazínu pro ženy

Pražský concept store Orel & Friends podporuje české řemeslníky. V prodejně nově seženete i originální kousky modrotisku.

 
Pražský concept store Orel & Friends podporuje české řemeslníky. V prodejně nově seženete i originální kousky modrotisku.

Pražský concept store Orel & Friends, který se nachází v Nerudově ulici, s potěšením oznamuje, že po vládou nařízené pauze opět zahájil provoz. Se znovuotevřením navíc nově uvedl do prodeje modrotisk. Vzory ubrusů vytvořených touto tradiční technikou zapsanou na seznamu dědictví UNESCO jsou navrženy speciálně pro Orel & Friends, který je tak jejich výhradním prodejcem.

 

Obchod Orel & Friends nabízí široký sortiment českých výrobků, při jehož výběru si zakládá na originalitě a tradici skloubenou s moderním pojetím. Při koupi dárku či doplňku do domácnosti je zákazník vždy seznámen s jeho původem a s příběhem řemeslníka či umělce, který jej vytvořil. V nabídce tak lze najít například ručně malovanou chodskou keramiku od paní Korečkové, která je jednou z posledních žijících umělkyň v této oblasti, originální lampy z ateliéru rodiny Kasalý i autorské velkoformátové fotografie českých turistických značek z projektu samotného majitele obchodu.

Ačkoliv jsme hned v prvním roce provozu zažili díky šíření koronavirové nákazy komplikace, otevíráme nyní znovu a s ještě větší motivací. Veškerý náš sortiment pochází od místních řemeslníků a jsme rádi, že svou činností můžeme v této nelehké době české umění a řemeslo podpořit. Mě osobně navíc moc baví vybírat náš sortiment i to, že se na tvorbě některých kousků mohu sám podílet. To je i případ Strážnického modrotisku, který nám v obchodě dělá velikou radost.”, dodal zakladatel a majitel concept storu Orel & Friends, Stéphane Corbet,  který se z rodné Francie přestěhoval do Prahy v roce 2002.

Modrotisková dílna ve Strážnici byla založena v roce 1906 a tradiční textilní technika modrotisku se v ní předává z generace na generaci. V roce 2018 byl modrotisk zapsán na seznam nehmotného kulturního dědictví UNESCO. Stéphane Corbet tvoří ve spolupráci se strážnickou dílnou v neotřelém modernějším pojetí modrotiskové výrobky, které jsou k dostání výhradně v prodejně Orel & Friends.  

Prodejna Orel & Friends se nachází v Nerudově 6 na pražské Malé straně a v současné době má otevřeno od středy do neděle od 11 do 17 hodin. Nabízí pestrou škálu českých řemeslných výrobků, mezi nimž kromě speciálně navržených modrotiskových ubrusů naleznete keramiku, dřevěné hračky, šperky, plakáty, tašky, vánoční ozdoby, dřevěné mísy, kožené knihy, deníky a mnoho dalšího.

Pro více informací o prodejně Orel & Friends, jejím sortimentu a aktuální otevírací době navštivte www.orelandfriends.cz.

 

2020.05.20 | Nina Albertová | přečteno: 3188x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: obchod Orel & Friends

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Porridge aneb zdravá snídaně v mnoha variantách!

Ať už hledáte zdravou snídani, která vás dopoledne dostatečně zasytí nebo jen patříte mezi ty, jež se každé ráno potý...
 
celý článek | Adela Rychtáriková | 2015.08.22 | přečteno: 17690x

Vyhrajte Motivační diář 2021 a nechte se inspirovat šťastnými hvězdami

Soutěž už skončila. Děkujeme za účast a gratulujeme výherkyním Daně M. a Olze F.! ...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2020.11.08 | přečteno: 3804x

Trápí vás akné? Možná děláte zásadní chybu při výběru kosmetiky.

Akné dokáže potrápit v jakémkoliv věku. U každého však jeho spouštěč může být jiný. Hormony, stres, nezdravá strava, špa...
 
celý článek | Nina Albertová | 2020.04.28 | přečteno: 3669x

Podzimní kouzlo domova

Podzim už pomalu ovládl okolní přírodu. A nyní je na čase pustit si jej i do domu. Aniž byste si připadli, jako ve sk...
 
celý článek | Katka Mikulášková | 2016.10.19 | přečteno: 16526x
 

Portál pro ženy