reklama 3 v magazínu pro ženy

newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

reklama 6 v magazínu pro ženy

Podlehněte kouzlu delikátního čaje. Proč pít Honeybush?

 
Podlehněte kouzlu delikátního čaje. Proč pít Honeybush?

Nyní je ten správný čas pro dobrý, teplý a zdravý čaj. Dlouhé zimní večery vybízí k lahodnému šálku. Dopřejte si čaj Honeybush. Je vynikající na posílení imunity, což je v tomto období více než přínosné. Jaké jsou další význačné účinky tohoto čaje-nečaje?

 

 

 

Honeybush se získává výhradně z divoce rostoucích keřů v horských oblastech Afriky. V tomto směru jde o ryze přírodní variantu čaje. Keřovitá rostlina dorůstá výšky až 1,5 metru. Přestože bylo zaznamenáno několik pokusů ohledně pěstování rostliny na plantážích, vše však skončilo nezdarem.

ČAJ S MEDOVÝM AROMA 

Honeybush v sobě ukrývá značné množství vápníku, zinku, železa, hořčíku, manganu, mědi, sodíku, fluoru. Dále obsahuje vitamíny, zejména v hojné míře je zastoupen vitamín C, stopové prvky a antioxidanty. Ukrývá v sobě také celou řadu fenolických sloučenin, které mají jednu z důležitých rolí v rámci podpory imunitního systému a ochrany těla před oxidačním stresem.

Díky obsahu vápníku je jeho konzumace vhodná pro těhotné ženy, které se potýkají s poklesem hladiny této látky v těle. Vzhledem k tomu, že takřka neobsahuje žádný kofein a třísloviny, je vhodný nejen pro těhotné a kojící ženy, ale také pro děti.

ZEVNÍ I VNITŘNÍ UŽITÍ 

Honeybush působí proti plísním, bakteriím i virům. Užívat ho můžete vnitřně v podobě klasické konzumace čaje, ale také i zevně při léčbě vyrážky či ekzému. Výhodou je, že tento čaj je možné pít kdykoliv, tj. i před spaním.

Klasický způsob přípravy je obdobný jako u ostatních sypaných čajů – zalít jednu vrchovatou lžičku sypaného čaje svařenou vodou a nechat louhovat 5 až 10 minut. Jelikož chutná mírně nasládle, není potřeba ani doslazovat.

LÉČIVÉ ÚČINKY

Jedná se o čaj, který vám prokáže znamenitou službu v mnoha směrech. Ať už jde o jeho pozitivní účinky v rámci upravení menstruačního cyklu, taktéž ulevuje při problémech spojených s menopauzou, snižuje hladinu cukru v krvi, pomáhá při zánětech horních cest dýchacích.

Honeybush působí jako prevence nádorových a kardiovaskulárních chorob, stejně tak i prevence vzniku osteoporózy. Honeybush podporuje trávení po jídle a je ideální volbou při virovém nachlazení.

 

 

2018.12.06 | Kateřina Lulková | přečteno: 3567x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: čaj Honeybush zdravý čaj zdraví zima imunita

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Tisíc a jedna rada, jak si usnadnit úklid v domácnosti

Známe to snad všichni. Vyhazujeme peníze za prostředky, které buď ani nečistí, nebo čištění s nimi zabere spoustu námahy...
 
celý článek | Hana Grmelová | 2019.05.10 | přečteno: 3802x

5 faktů o ženských prsou, které možná ještě neznáte

  Pojďte se s námi podívat na fakta týkající se největšímu zájmu se „těšící“ části ženského těla. Některá z nich...
 
celý článek | Admin | 2014.07.22 | přečteno: 12609x

Jak si zajistit sladké sny?

  Máte problémy se spaním? Večer těžko usínáte a ráno jste nevyspalí? Poradíme vám, co vše ovlivňuje kvalitu...
 
celý článek | Admin | 2014.08.07 | přečteno: 13341x

Jak začít sportovat a přitom se nezničit III – první trénink

Pokud jste otevřeli tento článek, jste už patrně definitivně rozhodnutí začít s tréninkem. Přestože jsem na tomt...
 
celý článek | Eliška Anna Kubičková | 2014.03.21 | přečteno: 12980x
 

Portál pro ženy