reklama 1 v magazínu pro ženy

newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

Posilovací vs. dynamické sporty

 
Posilovací vs. dynamické sporty

,,Cardio cvičení je fajn, ale musíš si občas zacvičit i něco pořádnýho". Proč jsou rychlé formy cvičení utlačovány posilovacími lekcemi? Co ženy láká na budování svalové hmoty pomocí činek víc než tanečními prvky? Pojďme se podívat na možné důvody.

 

 

1. Technika posilování je jednodušší

Při posilovacích lekcích je daleko nižší pravděpodobnost, že budete kazit techniku a zvýšíte riziko zranění. Tempo cvičení je pomalejší a lektorka má navíc většinou čas porozhlédnout se po svých svěřenkyních a upozornit na možné chyby. To je v rychlém tanečním rytmu prakticky nemožné.

 

2. Nemusíte tolik zapojovat mozek

Znáte to. Hopsáte si a jste sami se sebou spokojení. Do chvíle, kdy přijde další prvek a vy se zcela ztratíte ve složité choreografii. Motáte se nešťastně po sále a snažíte se najít záchytný bod, od kterého byste se mohli odpíchnout k části choreografie, kterou už zhruba znáte. Neplašte. Perfektně si tak trénujete mozek.

Zapomeňte na výmluvy typu ,,mozek si můžu cvičit v práci a stačí mi to". Toto je zcela jiný druh tréninku mozku a věřte nebo ne, vaše hlavinka právě takový zápřah a mírný šok potřebuje. Pak budete moci zamávat vyššímu procentu nebezpečí Alzheimerovy choroby z rychlíku.

Nicméně protože je člověk od přírody líný tvor, preferuje často posilování, kde může mozkové závity nechat válet na gauči.

 

3. Chceme svaly, ne šlachy

Six pack na bříšku, pořádné bicáky, zadek jako z oceli...Pružné vyskákané tělo je fajn, ale číslo jedna je dnes tvarování postavy. Čím vyrýsovanější svaly, tím lépe.

 

4. Litry potu a zlé pryč

Ačkoliv se můžete řádně zpotit i u "obyčejného" posilování, neriskujete, že z vás bude stříkat pot a při každém dalším poskoku orosovat podlahu tělocvičny.

 

5. Obézní jsou vítání

Obézní lidé by se měli dynamickým cvičením vyhýbat. Zatěžují si klouby a své zdraví si tak spíše ničí. Nejprve si musí vybudovat svalový základ, který by tlumil nárazy při doskocích v tanečnějších lekcích. Faktem bohužel je, že na posilování se častěji objevují subtilnější ženy, kdežto silnější neváhají trýznit své tělo v anaerobním pásmu (v němž už nemohou spálit ani deko) při rychlých formách.

 

6. Au, cítím to hned

Posilování bolí. Při správném provedení tedy bolí jen v průběhu lekce, závěrečné protažení by mělo zabránit tomu, abyste druhý den měli problém sejít ze schodů. A právě proto, že bolí a my to cítíme už během cvičení, máme dobrý pocit, že už nyní se naše tělo formuje a štíhlí na těch správných místech.

 

7. Je to in!

Kdo dnes nechodí na posilovací lekce, jako by nebyl. Případně posilujeme doma. Málokdo si pustí v obýváku hudbu a začne si skákat pro radost a fit tělo. Sklapovačky a dnes tolik oblíbené squaty si však s chutí zacvičí řada z nás. Jako motivační obrázky vídáme v časopisech fotografie žen s činkami s vypracovanými a vyrýsovanými svaly. Je to zkrátka v módě.

 

8. Zrcadlo,  řekni mi, kdo je nejkrásnější mezi těmito zdmi

Neoddiskutovatelná pravda je, že je nutné při posilování kontrolovat v zrcadle správnou techniku provedení cviku. Spousta "bodybuilderů" se však sleduje v zrcadle i z jiných důvodů. Není to nádhera, když je možné na vlastní oči vidět, jak konkrétní sval, případně celé tělo pracuje?

 

9. Všechno unesu, všechno dokážu

Když zvládnu zvedat činky a dostávat své tělo téměř na hranice jeho možností, proč bych nedokázala vše, co si i v běžném životě zamanu? Přestože toto nadšení většinou zanedlouho při opětovném shledání s realitou odpadne, pro tento pocit se rádi znovu vrátíme do tělocvičny. Je to drobná závislost :)

 

10. Disco není pro mě

Na tanečních lekcích se její účastníci musí (často rádi) smířit s tím, že budou trávit hodinu v rytmu hlasité dynamické hudby. Kdo má k tomuto druhu hudby negativní vztah, zamíří raději do posilovny, kde hraje sice podobný druh hudby, ale daleko nižší hlasitosti.

 

Ať už spadáte do kategorie posilovacích nadšenců nebo do slábnoucí skupiny vyznavačů tanečních lekcí, nejdůležitější je, že pro sebe a své zdraví něco děláte a je jedno, jakým způsobem.  Hlavně nepřestávejte.

 

 

Image courtesy of stockimages at FreeDigitalPhotos.net

2015.04.07 | Mgr. Daniela Krejčí | přečteno: 12148x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: sport posilování tanec

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Autodoplňky, které určitě ve svém autě využijete

Ať už jezdíte autem jen do práce a na nákup, nebo se chystáte cestovat, vyjet si do přírody nebo odjet na víkend na chal...
 
celý článek | Admin | 2019.10.25 | přečteno: 469x

Nestyďte se pozvat své hosty k sobě domů

Také jste přesvědčeni o tom, že máte dokonalý byt nebo dům? Potom se za něj nestyďte a ukažte ho ostatním. Samozřejmě...
 
celý článek | Admin | 2014.07.25 | přečteno: 10956x

1. díl cvičení se ZWOW

ZWOW bylo koncipováno jako Zuzka's Workout Of the Week, tedy trénink pro konkrétní týden. My si to však zpestříme...
 
celý článek | Mgr. Daniela Krejčí | 2014.09.06 | přečteno: 11405x

CO SE DĚJE S VAŠÍM TĚLEM, KDYŽ NEJÍTE DOST VLÁKNINY

Zajímá vás tajemství efektivního hubnutí a zdravého životního stylu? Trik, který vám zajistí pocit sytosti a energie běh...
 
celý článek | Tereza Nechvílová | 2019.04.06 | přečteno: 1411x
 

Portál pro ženy