newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

reklama 6 v magazínu pro ženy

Smoothie pro zdravou snídani i podporu imunity

 
Smoothie pro zdravou snídani i podporu imunity

Smoothie je zdravá snídaně, svačina i rychlé občerstvení pro načerpání energie a podporu imunity kdykoli během dne. Ovocné a zeleninové šťávy dodají každému, kdo dbá na zdravé stravování, pořádnou dávku vitamínů, minerálů a dalších živin.

 

Smoothie makery nám umožní připravit si čerstvé ovoce a zeleninu na ovocné a zeleninové šťávy, které si můžeme vychutnat v mnoha tradičních i zajímavých příchutích. Smoothie maker nám umožní dostat snadno z čerstvého ovoce a zeleniny opravdu maximum minerálů, vitamínů, enzymů a dalších živin.

Všestranné smoothie makery

Některé smoothie makery jsou kromě běžného příslušenství doplněny o celou řadu užitečných dílů, díky nimž přístroje využijeme více všestranně. Můžeme si vyrobit domácí zmrzlinu, která bude v porovnání s tou kupovanou mnohem zdravější, ledovou tříšť, která nás ochladí v letních parnech, či zdravé přesnídávky a dětské příkrmy. Zdravá smoothies mohou mít navíc nekonečné množství podob a chutí.

Mějte jídelníček pod kontrolou

Výroba vlastních šťáv, zmrzlin či koktejlů z čerstvých surovin nám umožní mít dokonalý přehled o tom, co jíme. V dnešní době je pečlivé prostudování etiket a složení výrobků na potravinách čím dál důležitější, proto se raději zkuste spolehnout na sebe. Vlastnoruční zpracování kvalitních čerstvých surovin nám umožní zachovat důležité živiny bez nutnosti používat nežádoucí konzervační látky. Smoothie je také vhodné na posílení imunity.

Smoothie a hubnutí

Ovoce a zeleninu můžeme obohatit o různá semínka, ořechy a rostlinné oleje, které naše tělo uvítá s otevřenou náručí. Výhodou je i konzistence potravin, které si rozmixujeme, protože snadno projdou trávicím traktem a lehce se vstřebají všechny živiny. Tělo se nemusí namáhat s jejich rozkladem, takže se v nás nebudou odpadní látky hromadit a usazovat. Můžeme přidat i potraviny napomáhající spalování tuků.

Pozor, smoothie není nízkokalorické

Jídelníček má být zdravý a vyvážený. Ovoce obsahuje spoustu jednoduchého cukru, i když je zdravější, než ten klasický řepný bílý. Smoothie doporučujeme jako snídani či svačinu, ne večeři. Lepší je zeleninové smoothie, které kvůli chuti můžeme doplnit o kousek ovoce. Kapka prospěšných olejů pomůže živiny dobře vstřebat. Dbejte ale na dostatečný příjem bílkovin, které si tělo neumí vyrobit ani uchovat na horší časy. Pomohou ke správné tvorbě, regeneraci i udržení svalů.

 

2020.10.21 | Nina Albertová | přečteno: 2509x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: zdravá strava životní styl smoothie smoothie maker imunita

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Zařiďte si praktickou a pohodlnou jídelnu

Také milujete ty chvíle, kdy se celá rodina sejde u stolu? Chvíle, kdy si společně vychutnáváte jídlo, povídáte si, směj...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2017.09.30 | přečteno: 15482x

Aneta (27): Trápí mě přítelova žárlivost

S přítelem jsem se seznámila před půl rokem. Od začátku se mnou chtěl trávit každou volnou chvíli a mě se to nejdřív líb...
 
celý článek | Jana Brandtlová | 2021.02.14 | přečteno: 2848x

Velikonoce ve velkém stylu! Vyšlehejte si nejen koledu, ale i dokonalé pokrmy

Sladkosti, a to v jakékoli podobě, jsou součástí mnoha svátku a zejména těch velikonočních. Také se chystáte připravit k...
 
celý článek | Admin | 2018.03.22 | přečteno: 7052x

Milujete stylové doplňky? Apple Watch řemínky jsou dostupné v mnoha různých designech

V dnešní době je na vzhled kladen velký důraz. Koneckonců právě první dojem je velice důležitý při navazování osobních i...
 
celý článek | Nina Albertová | 2021.06.05 | přečteno: 2962x
 

Portál pro ženy