newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

reklama 6 v magazínu pro ženy

Schovejte ji! Tiskárnu

 
Schovejte ji! Tiskárnu

Pracoviště, domácnost - tam všude má své místo plastová krabice, tiskárna. Často jde o nutnost, které se nevyhnete. Nutnost, která dokáže pokazit celkový dojem z jinak sladěného interiéru. Je to však potřeba?

 

 

Design tiskáren je striktně dán jejich funkčností. Nejde o designové zařízení, jakým je například kávovar či rychlovarná konvice, které díky úsilí nápaditých designerů poměrně snadno sladíte se zbytek interiéru. Tiskárna je zkrátka zařízení, u kterého se na celkový vzhled nedbá. Proto přichází na řadu vaše kreativita, díky které se s zakomponováním tiskárny do interiéru musíte poprat sami. Nejjednodušší doporučení zní “schovejte ji”, aby překážela co nejméně. 

Místo sochy tiskárnu

Praxe je však mnohem složitější než pouhá doporučení - kromě běžných inkoustových tiskáren totiž existují také tiskárny laserové, které často bývají veliké a potřebují kolem sebe prostor. To především v malých bytech či kancelářích představuje problém. Nechcete přece, aby dominantním prvkem v pokoji nebyl důmyslně řešený nábytek a doplňky, se kterými jste si tolik vyhráli, ale bílá hučící kostka na vašem stole.

Naštěstí i tiskárnu, která není zrovna designovým skvostem s trochou vynalézavosti snadno schováte. Nechte ji, ať vám nepřekáží na pracovním stole. Dopřejte jí raději místo na jiném, vhodnějším místě. Díky napojení na Wi-Fi takové místo najdete prakticky kdekoliv. 

 

Hra na schovávanou

Ideálním řešením je úschova. Bytoví architekti a designeři naštěstí dávno pochopili, že tiskárnou se nikdo chlubit nechce a že jde skutečně o pouhou nutnost. Díky tomu se dnes běžně setkáte s kontejnery na kolečkách nebo skříněmi s vyklápěcími dvířky, které tiskárnu schovají. Skřiňky dokonce pojmou i veškeré příslušenství, jako jsou papíry, šanony, tonery nebo cartridge.

Uzavíratelné skříně otevřete pouze po dobu své práce a po jejím ukončení je zase “zaklapnete”.  Pojízdné kontejnery zase odsunete na méně viditelné místo nebo rovnou přesunete do jiné místnosti.

Dejte sbohem stereotypu - buďte kreativní

Hledejte místa, která nejsou na očích a jsou nevyužitá. Žádná nenacházíte? Co prostor pod pracovní deskou nebo ze spodní strany stolu. Najdete zde místo pro poličku, do které schováte příslušenství k tiskárnám a další kancelářské drobnosti?

Menší věci bychom měli vyřešené, ale co s tiskárnou? Co třeba police v obytné stěně nebo v knihovním regálu. Mají-li poličky dostatečnou nosnost, tiskárna do nich hezky zapadne. Návštěvníky pak bude jistě více zajímat obsah knihovny než tiskárna.

Objevte v sobě kutila

Fantazii se meze nekladou a hra na schovávanou pro tiskárnu není vždy jediným řešením. Vytvořte si stylový doplněk do interiéru. Vybízí se například proutěný box. Vložíte do něj tiskárnu a pouze do něj vyřežete potřebné otvory na kabely a papír.

Jste zkušenější nebo odvážnější kutil? Vrhněte se na tvorbu dřevěného boxu, který do svého interiéru zakomponujte jakoby nic. Díky takovému maskování totiž bude tiskárna vždy po ruce a návštěva se to ani nemusí dozvědět. Svojí kreativitou tak z tiskárny snadno uděláte chtěný designový prvek v interiéru.

Již jste svoji tiskárnu schovali či umístili? Pochlubte se, jakou skrýš či místo jste pro ni našli.

 

 

2019.07.15 | Admin | přečteno: 29782x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: domácnost tiskárna tipy design

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Vyhrajte skvělý dystopický román Adaptace

Soutěž již byla ukončena. Děkujeme za účast a gratulujeme výhercům! ...
 
celý článek | Admin | 2016.03.16 | přečteno: 29811x

Ochranné brýle používejte i při práci na zahradě

Jste nadšenou milovnicí zahradničení? Milujete ty chvíle, které můžete strávit staráním se o rostliny, jejich výběrem, a...
 
celý článek | Nina Albertová | 2021.06.30 | přečteno: 30060x

Muži v Movemberu

Možná si v posledním týdnu stále více všímáte toho, že někteří muži ve vašem okolí pomalu ale jistě proměňují svou vi...
 
celý článek | Kateřina Pořízová | 2015.11.08 | přečteno: 29750x

Jak o sebe pečovat u moře

Čeká vás dovolená u moře? Nezapomeňte si sebou vzít tyto 4 věci, které vám pomohou ochránit vaši pokožku i vlasy před...
 
celý článek | Barbora Juřeníková | 2015.07.14 | přečteno: 29777x
 

Portál pro ženy