newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

reklama 6 v magazínu pro ženy

Schovejte ji! Tiskárnu

 
Schovejte ji! Tiskárnu

Pracoviště, domácnost - tam všude má své místo plastová krabice, tiskárna. Často jde o nutnost, které se nevyhnete. Nutnost, která dokáže pokazit celkový dojem z jinak sladěného interiéru. Je to však potřeba?

 

 

Design tiskáren je striktně dán jejich funkčností. Nejde o designové zařízení, jakým je například kávovar či rychlovarná konvice, které díky úsilí nápaditých designerů poměrně snadno sladíte se zbytek interiéru. Tiskárna je zkrátka zařízení, u kterého se na celkový vzhled nedbá. Proto přichází na řadu vaše kreativita, díky které se s zakomponováním tiskárny do interiéru musíte poprat sami. Nejjednodušší doporučení zní “schovejte ji”, aby překážela co nejméně. 

Místo sochy tiskárnu

Praxe je však mnohem složitější než pouhá doporučení - kromě běžných inkoustových tiskáren totiž existují také tiskárny laserové, které často bývají veliké a potřebují kolem sebe prostor. To především v malých bytech či kancelářích představuje problém. Nechcete přece, aby dominantním prvkem v pokoji nebyl důmyslně řešený nábytek a doplňky, se kterými jste si tolik vyhráli, ale bílá hučící kostka na vašem stole.

Naštěstí i tiskárnu, která není zrovna designovým skvostem s trochou vynalézavosti snadno schováte. Nechte ji, ať vám nepřekáží na pracovním stole. Dopřejte jí raději místo na jiném, vhodnějším místě. Díky napojení na Wi-Fi takové místo najdete prakticky kdekoliv. 

 

Hra na schovávanou

Ideálním řešením je úschova. Bytoví architekti a designeři naštěstí dávno pochopili, že tiskárnou se nikdo chlubit nechce a že jde skutečně o pouhou nutnost. Díky tomu se dnes běžně setkáte s kontejnery na kolečkách nebo skříněmi s vyklápěcími dvířky, které tiskárnu schovají. Skřiňky dokonce pojmou i veškeré příslušenství, jako jsou papíry, šanony, tonery nebo cartridge.

Uzavíratelné skříně otevřete pouze po dobu své práce a po jejím ukončení je zase “zaklapnete”.  Pojízdné kontejnery zase odsunete na méně viditelné místo nebo rovnou přesunete do jiné místnosti.

Dejte sbohem stereotypu - buďte kreativní

Hledejte místa, která nejsou na očích a jsou nevyužitá. Žádná nenacházíte? Co prostor pod pracovní deskou nebo ze spodní strany stolu. Najdete zde místo pro poličku, do které schováte příslušenství k tiskárnám a další kancelářské drobnosti?

Menší věci bychom měli vyřešené, ale co s tiskárnou? Co třeba police v obytné stěně nebo v knihovním regálu. Mají-li poličky dostatečnou nosnost, tiskárna do nich hezky zapadne. Návštěvníky pak bude jistě více zajímat obsah knihovny než tiskárna.

Objevte v sobě kutila

Fantazii se meze nekladou a hra na schovávanou pro tiskárnu není vždy jediným řešením. Vytvořte si stylový doplněk do interiéru. Vybízí se například proutěný box. Vložíte do něj tiskárnu a pouze do něj vyřežete potřebné otvory na kabely a papír.

Jste zkušenější nebo odvážnější kutil? Vrhněte se na tvorbu dřevěného boxu, který do svého interiéru zakomponujte jakoby nic. Díky takovému maskování totiž bude tiskárna vždy po ruce a návštěva se to ani nemusí dozvědět. Svojí kreativitou tak z tiskárny snadno uděláte chtěný designový prvek v interiéru.

Již jste svoji tiskárnu schovali či umístili? Pochlubte se, jakou skrýš či místo jste pro ni našli.

 

 

2019.07.15 | Admin | přečteno: 4480x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: domácnost tiskárna tipy design

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Dbáte dostatečně na své zdraví? Pokud ano, rozhodně nezapomínejte na vitamíny D3+K2

O vitamínech toho již bylo napsáno velmi mnoho a snad není možné najít člověka, který by popřel jejich životní důležitos...
 
celý článek | Nina Albertová | 2022.02.11 | přečteno: 1143x

Běda, kabelko má!

Na kterém rameni nosíte kabelku? Vrtíte hlavou nad tak prostou otázkou? Samozřejmě, že pravačky na pravém a levačky n...
 
celý článek | Mgr. Daniela Krejčí | 2015.05.09 | přečteno: 15269x

Severní Šumava

Šumava je jedním z nejoblíbenějších cílů nejen tuzemských turistů už mnoho let. V současné situaci, kdy mnoho Čechů zruš...
 
celý článek | Markéta Zuziaková | 2020.08.06 | přečteno: 3072x

Vlasový trend podzimu 2019 – Bronde hair

Chcete jít s dobou a mít podle posledních novinek nejen módu, ale i své vlasy? Pak čtete správně! Poradíme vám, jak to u...
 
celý článek | Lea Kubová | 2019.10.07 | přečteno: 3907x
 

Portál pro ženy