newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

Proč navštívit nutriční centrum?

 
Proč navštívit nutriční centrum?

Hledáte o způsob, jak si udržet kondici, zhubnout, přibrat svalovou hmotu nebo si jen zjistit informace o tom, jak je na tom váš zdravotní stav? Nebojte se navštívit nutriční centrum.

 

K čemu slouží nutriční centrum?

Nutriční centrum je často spojováno s mylnými informacemi. Obvykle se lidé domnívají, že je to pouze místo, kam se chodí v případě, že chtějí redukovat váhu. Toto samozřejmě může být jeden z důvodů, nicméně nutriční centra nabízejí mnohem větší množství služeb. Nutriční centra navštěvují klienti všech věkových kategorií a s různými cíli návštěvy. Nejedná se pouze o redukci váhy, ale také úpravy jídelníčku či nabrání svalové nebo tukové hmoty. O klienty se starají kvalifikovaní odborníci, kteří se jim snaží pomoci naplnit jejich očekávání. Mimo jiné ale nutriční centra nabízí také další procedury, jako například hloubkové čištění pleti, zábaly a jiné zkrášlovací tipy či praktiky. Tato centra bývají v téměř každém větším městě a těší se velkému zájmu.

Jak probíhá první návštěva?

Na první návštěvě, která bývá většinou zdarma, obvykle nejdříve vyplníte dotazník životosprávy. Odborník se vás bude ptát na to, co jíte a v jakých časových intervalech. Nutriční specialista bude skladbu vašeho jídelníčku posuzovat na základě příjmu proteinů, bílkovin, tuků a sacharidů v obsažených potravinách. Dále se bude ptát na pohyb a pravidelnou sportovní aktivitu, pitný režim a na zdravotní potíže. Poté přejdete na speciální váhu, která vás zváží a změří. Váha dokáže změřit nejen podkožní tuk, ale také viscerální tuk, vodu v těle, nosnost kostry a svalovou hmotu. Na základě změřených hodnot se vyhodnotí váš zdravotní stav a rizikové části či problémy.

V případě zájmu se můžete domluvit na další spolupráci, která je již samozřejmě placená. Nutriční poradce vám může vypracovat individuální jídelníček. Některá nutriční centra pracují s potravinovými doplňky, jiné nemusí, a v tom se liší cenová relace. V centrech, kde se prodávají potravinové doplňky, se cena jídelníčku vyšplhá několikanásobně výše, než u jídelníčku, který je složený z běžných potravin, proto je dobré si předem takové informace zjistit. 

V dnešní době nutriční centra nabírají na velké popularitě, jelikož lidé se čím dál více zajímají o zdravý životní styl a správné stravování. Nutriční centra jsou jen jednou z možností, jak zjistit zdravotní stav a najít odbornou pomoc. V případě, že se vám tato možnost nezamlouvá, můžete navštívit například vašeho lékaře a poradit se s ním, nebo v dnešní době již není problém najít jakékoliv návody a informace na internetu.

 

2018.03.19 | Petra Zápotočná | přečteno: 30280x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: nutriční centrum zdraví váha hubnutí jídelníček

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Kuchyňská dvířka - Dokáží proměnit vaši kuchyň k nepoznání

Pokud chcete zrekonstruovat vaši kuchyni, tak ji nutně nemusíte měnit celou, stačí pouze vyměnit kuchyňská dvířka. ...
 
celý článek | Nina Albertová | 2021.06.14 | přečteno: 30355x

Jak se starat o pokožku těla na sklonku léta?

Léto pomalu končí a brzy nastanou chladnější dny, kdy se budeme zase muset zahalovat do více vrstev oblečení. Nastává...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2015.08.31 | přečteno: 30216x

Už jste svého mazlíčka připravili na zimní sezónu?

Ať už je vaším mazlíkem kočka nebo pes, jedno mají společné: venku se jim líbí ve dne i v noci, v létě i v&...
 
celý článek | Admin | 2016.09.23 | přečteno: 30197x

Jak si vybrat svou jarní kabelku?

Jaro je tady, zimní oblečení nadobro uložíme na dno skříně a začneme „hledat“ nové jarní kousky. Chtělo b...
 
celý článek | Admin | 2014.03.21 | přečteno: 30208x
 

Portál pro ženy