newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

Mladá módní značka Liu Jo dobývá celý svět

 
Mladá módní značka Liu Jo dobývá celý svět

Italská módní značka, která možná některým nic neřekne. Pravděpodobně to bude tím, že se jedná o relativně mladý projekt, který vznikl v roce 1995. Liu Jo byla založena dvěma bratry ve městě Carpi a zaměřuje se na výrobu jak samotného oblečení, tak vhodných doplňků převážně pro ženy. Tento netradiční název vznikl spojením dvou přezdívek. Jo a Liu. Přičemž Liu byla přezdívka přítelkyně jednoho ze zakládajících bratrů a Jo zase jeho.

 

Značka, která se proslavila přes noc

Při samotném založení se bratři Marco a Vannis Marchiovi pokoušeli vyrábět a prodávat džíny. Ovšem netrvalo dlouho a rozhodli se změnit jejich plán a namísto džínových kalhot se začali zaměřovat na ženské oblečení. Jak se časem ukázalo, bylo to správné rozhodnutí a jejich výrobky jsou nyní populární nejen v jejich rodné Itálii, ale po celém světě. Hlavní hnací motor ovšem hrály elegantní svetry, které značku jménem Liu Jo prakticky proslavily ze dne na den. Jak takové elegantní svetry vypadají si prohlédněte na https://answear.cz/m/liu-jo.

Jakmile se o značce zvedlo povědomí, bratři začali pracovat na rozšíření sortimentu, a tak se k jejich výrobkům brzy přidaly i doplňky jako kabelky, pásky, boty, sluneční brýle nebo šperky. Můžete si zde tedy bez problému nakoupit takový italský elegantní komplet se vším všudy. A to v té nejvyšší kvalitě!

Spolupráce s charitami a boj proti rakovině prsu

Do povědomí lidí se ale tato značka dostala nejen svými luxusními oděvy a doplňky. Velkou roli také hraje jejich aktivní účast na nejrůznějších charitativních projektech. Tím největším je bezesporu projekt jménem Liu Jo for Her, který byl spuštěn v roce 2013 a jeho cílem je zvýšit povědomí o rakovině prsu. Nabízejí nejen bezplatné screeningové programy pro ženy, ale také aktivně podporují pacientky, u kterých se tato nemoc bohužel projevila.

Každým rokem také vytvářejí limitované kolekce jejich výrobků v symbolické růžové barvě. Právě jako připomínku a podporu ženám v boji proti této zákeřné nemoci. Značná část peněz, které získají z prodeje těchto limitovaných kousků je dále věnována organizacím, které je využijí následně na léčbu a prevenci.

Od roku 2013 se jim podařilo výrazně zvýšit povědomí o rakovině prsu a v tomto nelehkém úkole jim zdárně sekundují celebrity, které bez nároku na honorář propagují jejich textilní výrobky s jasným poselstvím. Příkladem můžeme uvést ty nejznámější a těmi jsou Kate Moss, Karlie Kloss, Kendall Jenner nebo Doutzen Kroes. Možná i díky toho již bylo jen touto značkou vybráno několik desítek milionů dolarů, které posloužily na dobrou věc.

Aktuálně se značka Liu Jo soustředí na expanzi do dalších zahraničních míst a vynakládá nemalé finanční prostředky na kompletní předělání výroby tak, aby byla co nejvíce šetrná k životnímu prostředí.

 

Zdroj obrázku: PeopleImages.com – Yuri A / Shutterstock.com

 

2023.03.09 | Nina Albertová | přečteno: 30480x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: móda módní značky dámská móda Liu Jo Itálie svět módy oblečení

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Představujeme fajnové možnosti bydlení v Praze

Bydlení v hlavním městě má své nesporné výhody. V Praze je to všude kousek, je zde největší možnost kulturn...
 
celý článek | Admin | 2014.07.31 | přečteno: 30180x

Umíte se ozvat?

Včera jsem zcela nečekaně musela do lékárny, protože naše dítko vyfasovalo antibiotika a stala jsem se díky tomu svěd...
 
celý článek | Meridene | 2014.12.11 | přečteno: 30177x

Tipy na dárky, které potěší a zároveň pomohou naší přírodě

Vánoce mají být především o setkání s blízkými, společně stráveném času, o lásce a dobrých skutcích. Co si ale budeme po...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2021.12.14 | přečteno: 30133x

Krása v průběhu času. Hladce oholená v době kamenné a dnes

Dnes už si většina žen nedokáže představit, že by vyšla bez dokonale hladkých nohou, podpaží, případně i intim...
 
celý článek | Jana Brandtlová | 2021.08.06 | přečteno: 30193x
 

Portál pro ženy