newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

reklama 6 v magazínu pro ženy

David Frej: Zánět - skrytý zabiják

 
David Frej: Zánět - skrytý zabiják

Kniha, která je návodem k vlastnímu zdraví.  Ať už jste unavení, chronicky nemocní, alergičtí, máte nádorové onemocnění, srdečně cévní nemoc, psychické potíže nebo astma či vysoký krevní tlak, cukrovku nebo obezitu – jedno může být společné. Chronický zánět v těle.

Autorovi MUDr. Davidu Frejovi se podařila úžasná kniha, která je návodem, jak do svého života postupně zařadit body ozdravného programu, který pomalu, ale jistě zánět v těle vyléčí. Prvním faktorem je strava. Už i Hippokrates měl jako prvotní léčebnou metodu právě změnu stravu. Dnešní potraviny jsou z velké části nekvalitní, prošpikované chemikáliemi, které hezky zánět v organismu podporují.

 

 

Rady jsou praktické a snadno aplikovatelné do života

Třeba snadná léčivá voda, která po ránu příjemně naladí tělo do jiného, než stresového režimu.

„MEDOVÁ VODA

Vodu vařte 10 minut, nechte zchladnout na teplotu těla, pak na ¼ litru vody přidejte lžičku medu a šťávu z půlky citronu, občas i špetku mletého zázvoru. Vodu použijte raději pramenitou, nesycenou kysličníkem uhličitým. Pijte ráno nalačno, posílíte játra, ledviny a trávení.“

A největším zabijákem je stres

„Ve stresu se vylučují hormony pro boj se stresem – kortizol, aldosteron, adrenalin a noradrenalin, podporující uvolňování cukrů z jater a svalů do krve. Hladina inzulínu stoupá a zvyšuje prokrvení a přísun energie do tkání a buněk.

Kortizol zvyšuje ukládání tuků v tukové tkáni na břiše (nacházejí se tam receptory pro tento hormon) a hladinu krevního cukru. Nadbytek stresových hormonů podporuje tvorbu volných radikálů a zhoršuje trávení. Při narušeném trávení se nevstřebávají živiny a tvoří se toxiny, které se usazují ve střevech nebo se vstřebávají do krve a podporují vznik zánětlivé reakce a poškozují různé orgány v těle.“

Dozvíte se, že emoční stres je příčinou zánětu v průduškách a astmatu a zhoršuje tyto nemoci.  Popravdě, třeba tato kapitola patří k těm, u kterých se vám v polovině kapitoly udělá mdlo, protože to je přesně ono. A je to děsivé.

A přitom tak logické.

Dokonalé zpracování, individuální návod

Nemám k této knize jedinou negativní připomínku. Naopak. Je přehledně graficky zpracovaná, informace jsou stručné, jasné, podané tak, že jsou zajímavé a zároveň důsledné.  Ozdravný program krok za krokem je propracovaný do nejmenších detailů. Obecná doporučení jsou pečlivá a přístupná každému. Jednotlivé příklady pacientů a jejich vlastní doporučení od MUDr. Freje pak dokreslují to, že si opravdu podle všeho jste schopni sami sestavit svůj jídelníček a vylepšit životní styl a posléze i zdraví. Navíc tu je i základní diagnostický text, díky kterému zjistíte, nakolik jste vystaveni riziku chronického zánětu.

Ale věřte mi, že tuto knihu budete muset číst několikrát. Pečlivě a pomalu. A budete si ji chtít zapamatovat. Za mne je to nejlepší kniha o cestě za lepším zdravím, kterou jsem kdy četla. Nejsem si ale jista, čím to je – bud lidským, přitom však tvrdě praktický přístupem autora, nebo jednoduchostí, s jakou lze dovést svůj jídelníček k lepší přirozenosti a jak se alespoň pokusit pomoci a odlehčit tomu zanícenému tělu (ano, obrázek na titulce vás bude po přečtení knihy pálit… a takhle se naše tělo cítí?)

 

MUDr. David Frej

Po ukončení studia na lékařské fakultě v Praze pracoval několik let jako internista. Přírodní medicínu a výživu studoval v USA, v Rakousku a v indické Puně. Ve svém centru se zabývá vlastním léčebným systémem propojujícím léčbu zánětu a s ním souvisejících chronických nemocí, výživu, biologické rytmy a detoxikaci organismu. Pravidelně přednáší, pořádá semináře a publikuje články v měsíčníku Regenerace.

 

Smím-li této knize dát nějaké doporučení, je to 100%.

Vydalo nakladatelství Eminent, 2015, www.eminent.cz

 

2015.07.11 | Renata Petříčková | přečteno: 14948x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: Zánět zdraví David Frej zánětlivé procesy v těle léčba

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Vyhrajte Perfect Dish - zdravé jídlo z konjaku

Soutěž již byla ukončena. Děkujeme za účast a gratulujeme výhercům! ...
 
celý článek | Admin | 2016.10.25 | přečteno: 15238x

výživa v těhotenství

Co jíst a nejíst během nejkrásnějšího období ženy - těhotenství ...
 
celý článek | Lenka Mašlaňová | 2013.03.16 | přečteno: 13942x

Zimní dovolená na horách? I v Česku si užijete skvělé lyžování

Blíží se zima a s ní i skvělé možnosti vyžití při zimních sportech. Některá lyžařská střediska už začala zasněžovat své ...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2020.11.23 | přečteno: 2178x

I když je vlastní byt lepší, ani pronájem nemusí být špatný

Je pravdou, že lidé se v mnoha ohledech liší, ale jedno mají společné – touhu vlastnit střechu nad hlavou. Alespoň v naš...
 
celý článek | Lea Kubová | 2021.10.13 | přečteno: 1030x
 

Portál pro ženy