newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

reklama 6 v magazínu pro ženy

6 překvapivých faktů o laserové liposukci

 
6 překvapivých faktů o laserové liposukci

Klasická liposukce je jedním z vůbec nejoblíbenějších chirurgických zákroků na tvarování postavy. Vyhledávají ji ti, kteří se k ideálním proporcím chtějí dopracovat s minimálním úsilím, nebo ti, kteří už nepozorují další výsledky změny jídelníčku a cvičení. I přes neutuchající oblibu má však tato metoda redukce tuku několik nevýhod. Problém nastává obzvlášť v situaci, kdy se kůže pacienta nedokáže s úbytkem tuku vyrovnat a vznikají tak kapsy povislé kůže. Alternativou může relativní novinka estetických zákroků - laserová liposukce, navazující přesně na to, na co tradiční liposukce už nestačí. Těchto šest faktů byste o ní určitě měli vědět!

 

1. Do klasické liposukce má opravdu hodně daleko

Byť k tomu její název svádí, nepředstavujte si prosím tuto metodu jako tradiční liposukci - invazivní chirurgický zákrok, při němž se tuk z těla odstraňuje prostřednictvím vakuového odsávání. V případě laserové liposukce dochází k rozpouštění tělesného tuku s pomocí tepla z optických laserů o různých vlnových délkách. Teplo zmenšuje tukové buňky a uvolňuje tekutiny v nich obsažené, přičemž buňka zůstává neporušená, aby mohla správně fungovat. Tukové buňky se rozpouští a tělo je pak vyplaví prostřednictvím lymfatického systému.

  • prováděno ambulantně

  • minimálně invazivní

  • bez nutnosti dlouhé rekonvalesce

  • rychlý zákrok

  • umožňuje ošetření malých ploch - např. podbradek

2. Laserová liposukce může být levnější než chirurgická liposukce

Cena obou zákroků se odvíjí od mnoha faktorů. Roli hraje velikost ošetřované oblasti, ale i reputace kliniky, na které je ošetření prováděno. To však nic nemění na tom, že laserová liposukce není standardní chirurgický zákrok, který by vyžadoval hospitalizaci. Náklady na jeho úspěšné provedení a rekonvalescenci pacienta jsou podstatně menší, proto jeho cena také bývá o poznání příznivější.

3. Bez správného stravování a pravidelného pohybu se neobejdete

Abyste si výsledky zákroku udrželi, musíte dodržovat doporučení ošetřujícího specialisty, zdravě se stravovat a pravidelně cvičit, a to bez ohledu na to, zda jste podstoupili tradiční či laserovou liposukci. Pamatujte, že operace nenahradí vyváženou stravu a přiměřenou fyzickou aktivitu.

4. Podstoupit ji mnohou jak ženy, tak muži

Tvarování ladných křivek není žádnou výsadou žen. Ve skutečnosti mají v dnešní době muži o tyto zákroky zájem ve stejné míře. Jediným rozdílem je nejčastěji ošetřovaná oblast. Ženy obvykle chtějí odstranit tuk z boků a stehen, zatímco muži si přejí zbavit se tukových zásob v oblasti břicha, hrudníku,madel lásky či zadku..

5. Laserová liposukce může zpevnit kůži

Zatímco tradiční liposukce vás dokáže zbavit tuku, laserová liposukce toho umí o něco více. Kromě redukce tukových buněk a tvarování tělesných proporcí dokáže také zlepšit vzhled pokožky. S pomocí laseru můžete docílit jejího hladkého vzhledu. Jednou z nejpřitažlivějších věcí na laserové liposukci je to, že stimuluje růst kolagenu.Ten jí pomůže zachovat si pružnost a mít lepší tonus.

6. Laserové tvarování je bezpečnější než tradiční liposukce

U všech chirurgických zákroků existuje riziko infekce, krvácení, zjizvení tkáně, poranění nervů, nežádoucí reakce na anestezii a krevních sraženin. Tradiční liposukce má navíc další rizika, včetně nepravidelnosti kontur, asymetrie, seromu (kapsa tekutiny pod kůží) nebo změny barvy kůže. Laserová liposukce je neinvazivní a bezbolestná. Úplně eliminuje dvě nejvýznamnější rizika spojená s tradiční liposukcí - nadměrné krvácení a celkovou anestezii.

Pokud jde o laserovou liposukci, získáte víc než jen odstranění tuku. Přináší sebou také obrovskou dávku nově nabytého sebevědomí, která vás na cestě k vysněné postavě zas posune o kus dopředu. Udělejte ten další krok ke svému šťastnějšímu já!

 

2022.03.26 | Nina Albertová | přečteno: 1378x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: krása zdraví postava liposukce laserová liposukce štíhlá postava estetická medicína estetická chirurgie

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Píchnout nebo nastřelit dětské náušnice?

Tradice propichování oušek čerstvě narozených holčiček sice pomalu opadá, ale rozhodně nikam nemizí. Maminka a ještě ...
 
celý článek | Admin | 2017.07.04 | přečteno: 18217x

Jak začít sportovat a přitom se nezničit X – jednoduché posilování

Když pracujete od rána do včera, studujete a máte hluboko do kapsy, či se z jakéhokoliv jiného důvodu nedostanet...
 
celý článek | Eliška Anna Kubičková | 2014.09.15 | přečteno: 16826x

Prevence rakoviny tlustého střeva

Co se týče rakoviny tlustého střeva, vypadají statistická čísla Masarykova onkologického ústavu opravdu hrozivě. Ukaz...
 
celý článek | Admin | 2014.06.09 | přečteno: 15223x

Módní šaty pro jaro 2021

Nová sezóna přináší nové módní kombinace! Už se také nemůžete dočkat, až do ulic vyrazíte v nových jarních šatech? Podív...
 
celý článek | Lea Kubová | 2021.03.02 | přečteno: 3895x
 

Portál pro ženy