newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

Už jste svého mazlíčka připravili na zimní sezónu?

 
Už jste svého mazlíčka připravili na zimní sezónu?

Ať už je vaším mazlíkem kočka nebo pes, jedno mají společné: venku se jim líbí ve dne i v noci, v létě i v zimě! Jak se nejlépe připravit na zimní dobrodružné výpravy vašeho zvířátka?

 

1.     Počítejte s kratšími dny

Při večerní procházce s vaším miláčkem už může být pěkná tma. To znamená, že když se vám hafík zaběhne někam do křoví, budete ho jen těžko hledat. Skvělým řešením jsou svítící obojky a přívěsky na obojky. Vybírat můžete z různých barev a ceny za nejlevnější začínají na několika desítkách korun. Je to investice, která ušetří váš čas i vaše nervy. Obojky se vyrábějí v různých velikostech, a proto se dají skvěle využít i pro kočky, které se rády proběhnou po zahradě. Některé však tento gumový kroužek nesnesou, pro ty je pak vhodnější svítící přívěsek na klasický obojek.

U kočiček je důležité myslet na to, že ne každá kočka si jen tak zvykne na obojek. Pokud tedy plánujete něco takového jí pořídit, začněte s kočkou cvičit, obojek jí dávejte na pár minut denně a intervaly postupně prodlužujte. Tak se nebudete muset bát, že se kočka bude snažit nové garderoby obratem zbavit.

2.     Připravte se na nečekanou výpravu. Bez vás

Může se to stát každému, i tomu nejpečlivějšímu páníčkovi. Nejlepší prevencí je samozřejmě vodítko, ale každý někdy nechá svého čtyřnohého kamaráda volně proběhnout. Pojistit se můžete tím, že zvířátku pořídíte přívěšek na obojek, který se dá rozšroubovat a uvnitř ukrýt vaši adresu a telefon. Tyto údaje můžete také nechat vyrýt nebo nalepit na přívěsek ve tvaru kosti nebo kočičí tlapky.

Moderní metodou je také nechat zvíře očipovat. Čip se umisťuje pod kůži a ceny se pohybují kolem 500 až 1000 korun. Na cenu má největší vliv výběr veterináře, který čipování provede.

3.     Vybavte mazlíčka na procházku v mrazu

Tento bod se týká hlavně psů, zvláště těch menších, starších či nemocných. V případě, že se vydáte na delší procházku nebo na víkend do hor, je dobré na to mazlíčka připravit a pořídit mu něco teplého na sebe. Určitě jsme už někdy potkali malého pudlíka v oblečku.

Bohatě stačí i dečka, kterou připnete k obojku a pod bříškem. Pokud se ráda věnujete domácím pracím, můžete zkusit vyrobit obleček sama. Rozhodně ale stojí za to se inspirovat v obchodech, kde najdete celou škálu těchto deček. Nezapomínejte, že teplou psí vestu neocení jen malý psík, ale i ten veliký.

4.     Připravte se na špínu

Bohužel blížící se podzim a zima neznamenají jen chladnější počasí, ale také bláto. Hodně bláta. Bláta, ve kterém se skvěle válí! Počítejte s tím, že přijde den, kdy se domu vrátíte s černým zlatým retrívrem. Proto je dobré vybavit si koupelnu kvalitním šamponem, na kterém byste neměli šetřit, a také vhodnou osuškou. Takový malý tip od nás je použít dětský župan, pes se z něj nevyvlíkne a nebude pobíhat po bytě mokrý.

U kočiček bohužel platí, že je musíte vydrbat dosucha, protože župánek nesnesou. Na druhou stranu kočky nemají ve zvyku válet se v blátě, takže se nemusíte bát složitého a dlouhého mytí. Kočičce stačí umýt tlapky a hezky ji vykartáčovat. Jistě vám bude vděčná, když její pobyt ve vodě omezíte na minimum.

5.     Po dobrodružství není nic lepšího než pořádný odpočinek

A to nejen pro vás, ale i pro vašeho mazlíka. Přestože většině zvířátek přes léto stačí jejich oblíbená deka, není od věci pořídit jim na zimu pořádný teplý pelíšek. Ne každý je ale příznivcem klasických látkových pelechů. Proto je tu možnost psího a kočičího nábytku. Nemusíte se bát, že by to znamenalo koupit si do bytu plyšem potažený nevkusný nesmysl. Můžete vybírat z řady stylových kusů nábytku a lenošek pro psy i kočičky. Bojíte se, že si nového pelíšku nebude mazlík vůbec všímat? Nemusíte, dejte mu na nové místo jeho oblíbenou hračku, vaše nošené tričko, nebo jeho starou deku. Uvidíte, že se z nového kousku stane jeho nový oblíbenec.


 

2016.09.23 | Admin | přečteno: 12324x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: zvířata pes kočka mazlíčci obojky oblečky pelíšky

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Pěstování rýmovníku krok za krokem. Nejčastější chyby.

O účincích rýmovníku - pokojovky, která vás zbaví rýmy a nachlazení - a jeho pěstování už jsem toho sepsala...
 
celý článek | Kateřina Pořízová | 2016.07.28 | přečteno: 78502x

Přestaňte dokola držet diety, zhubněte jednou provždy!

Hubnutí je pro mnohé ženy nekonečným kolotočem drastických diet a následného jo-jo efektu, který na sebe obvykle nene...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2015.12.17 | přečteno: 12921x

Šperky Trash Made

Originální a kouzelné, právě takové jsou šperky vyrobené z vyřazených součástek elektrospotřebičů. Nezdá se vám to? T...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2014.01.07 | přečteno: 16029x

Jak si vybrat to nejlepší povlečení?

Na podzim a v zimě se mnoho lidí těší do postele více než jindy. Vždyť tmavé a chladné večery přímo svádí k tomu zach...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2014.11.17 | přečteno: 13330x
 

Portál pro ženy