newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

reklama 6 v magazínu pro ženy

Tae-Bo

 
Tae-Bo

Potřebujete vybít vztek? Chcete si jen tak zaskotačit pro dobrou náladu? Rádi byste zapracovali na své postavě? Toužíte po lepší fyzické kondici? Pak vyzkoušejte staré dobré Tae-bo.

 

Tae-bo je systém cvičení, který propojuje fitness s prvky bojových umění. Někdy se o něm mluví jako o cardio-kickboxu. Název vznikl propojením slov taekwondo a box.

Zakladatelem Tae-ba je Billy Blanks, fitness trenér, herec a držitel mnoha ocenění v karate a taekwondu. Založil si vlastní tréninkové centrum a začal zde nový typ fitness cvičení vyučovat a předávat dalším trenérům. Dnes je Tae-bo známé prakticky po celém světě a stále si získává nové příznivce (třeba mě :).

Tae-bo je výborná terapie v případě, že máte za sebou den-blbec a nejradši byste do něčeho kopli. Vybijete ze sebe negativní energii a pak vám bude svět zase připadat o něco hezčí. Pokud se naopak máte perfektně, můžete si prostě jen ujíždět na vlně výkopů a imaginárně mířených úderů a užívat si to.

Pokud máte horší koordinaci pohybů či fyzičku, nevadí. V Tae-bu je základní myšlenkou fakt, že nesoutěžíte s lidmi kolem vás (přestože vás mohou samozřejmě pozitivně motivovat), ale jen sami se sebou. Můžete cvičit pomaleji, můžete se odejít napít nebo vydýchat, když bude potřeba. Časem se budete zlepšovat.

Tae-bo je velmi efektivní, pomocí jednoduchých pohybů procvičí svaly celého těla, posílí kardiovaskulární systém a navíc se při něm pobavíte, takže vám trénink uteče jako voda.

Když jsem poprvé vyzkoušela Tae-bo, přemýšlela jsem, že jej po pár minutách vzdám. Přiznávám, že mi trochu běhal mráz po zádech z hlasitého odpočítávání dob, které k Tae-bu neodmyslitelně patří. Pokud však překonáte prvotní matematický šok, zjistíte, že vás počítání naopak podporuje v dynamickém provedení pohybu a správném dýchání během cvičení. Co si budeme povídat, řada z nás má tendenci zadržovat dech. U Tae-ba tento problém nehrozí.

Naprosto dokonalé je Tae-bo hlavně pro ženy, neboť většina z nás ráda hopsá do rytmu dynamické hudby. U Tae-ba se většinou používá house music, u které jednak těžko začnete klimbat a navíc rytmicky podporuje počítání dob.

Pokud jste četli některé z mých předchozích článků, jistě víte, že jsem nadšená propagátorka domácích cvičení (protože mě prostě fakt nebaví jezdit do tělocvičen). I Tae-bo můžete bez potíží najít na youtube.com a dát si do těla třeba v obýváku. Výhodou je, že tu najdete tréninky v délce od osmi minut (!) až po dvě hodiny, je tedy možné vybrat si cvičení podle svých časových možností a nálady. Jsou zde také k dispozici tréninky, které se zaměřují více na jednu skupinu svalů (ačkoliv je jasné, že jsou přitom posilovány i další svaly, protože tělo pracuje jako celek). Z vlastní zkušenosti můžu doporučit tréninky na břicho, výsledek je neuvěřitelný.

Někomu může naopak vyhovovat cvičení Tae-ba ve fitness centru, protože atmosféra vytvořená skupinou při tréninku je naprosto jedinečná a motivuje k vyššímu výkonu. Každý si může zvolit podle svého gusta.

 

Image courtesy by Stock Image at FreeDigitalPhotos.net

2014.10.12 | Mgr. Daniela Krejčí | přečteno: 18696x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: box; cardio; aerobic

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Preferujete opálenou pleť? Pak ji nejprve na slunce připravte

Pokud patříte mezi ženy, které jednoznačně volí „sexy bronz“, možná pro vás nebude novinkou, že k dokonalému opálení pok...
 
celý článek | Jana Brandtlová | 2021.05.30 | přečteno: 2986x

Zlato nebo stříbro? Kombinujte obojí!

Tak jako v případě oblečení a bot, i v nošení šperků se odráží módní trendy. Starší generace se zdobily hlavně zlatem, p...
 
celý článek | Adéla Hessová | 2021.07.08 | přečteno: 3344x

Jak se dostat do formy po Vánocích, nejen do svatebních šatů

Také máte výčitky z toho, co jste všechno snědla přes Vánoce? Máte pár kil nahoře a už teď si lámete hlavu, jak to sh...
 
celý článek | Ing. Pavlína Kalamárová | 2014.01.17 | přečteno: 18709x

Bývalí zloději se zabezpečním poradí nejlépe. Vyzkoušejte jejich tipy

Bývalí zloději, kteří vykrádali domy, pro vás mají asi nejlepší tipy na ochranu vašeho majetku. Ne každý má skvěle ...
 
celý článek | Jana Brandtlová | 2023.05.17 | přečteno: 102x
 

Portál pro ženy