newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

reklama 6 v magazínu pro ženy

Silikonová prsa ve 21. století: Informovanost nade vše

 
Silikonová prsa ve 21. století: Informovanost nade vše

Silikonová prsa a jejich pořízení se s měnící se dobou stávají tématem stále více vhodným rozebrání a otevření ve společnosti a to bez pocitu studu. Doba hraje do karet zdravému psychickému zdraví a sebevědomí. S tím často jde ruku v ruce i to, jak se cítíme v těle. Tak tomu však bylo rovněž v době, kdy plastika prsou na poli lékařských zákroků byla novinkou . Seznamte se s možnostmi, které vám na cestě za novými prsy nabízí dnešní doba a také s případnými riziky a se samotným postupem při zákroku!

 

Co brát v potaz

Dobám afér z praskání či zanícení nekvalitního prsního implantátu snad nadobro odzvonilo, nicméně každé tělo reaguje jinak a mezi další komplikace mohou spadat i zanícené jizvy či záněty žláz. Pooperační reakci svého těla předem znát nemůžete, ale správnou volbou silikonů a lékaře přispějete bezproblémovému procesu proměny.

Další faktory, které je třeba při rozhodnutí zvážit:

  • Do věku 18ti let je plastika prsou povolována pouze ve výjimečných případech. Mléčná žláza se totiž stále vyvíjí a mohl by tak být do budoucna ohrožen proces tvorby mateřského mléka a kojení.

  • Těhotenství a jeho případné plánování je rozhodně třeba brát v potaz. Ideální je postoupit zákrok až po porodu a po období kojení s ohledem na probíhající změnu velikosti prsou.

  • Srážlivost krve je dalším faktorem, který může ovlivnit pooperační reakci těla. Z důvodu otevření cév může případně nastat krvácení do prsou. Před výkonem se proto nevyhýbejte všem potřebným vyšetřením a dopřejte tělu dostatečný pooperační klid.

  • Pokud zvažujete plastiku prsou z důvodu prevence rakoviny prsu, nebo jste nad nemocí již zvítězila a ráda byste podstoupila jejich rekonstrukci, máte možnost úhrady zdravotní pojišťovnou. V tomto případě se však obrňte trpělivostí, protože na zákrok můžete čekat i několik let.

  • Zkuste před operací nosit podprsenku ve velikosti vašich vytoužených prsou vyplněnou vatou nebo vycpávkami. Ty vám mohou zapůjčit na vybrané klinice plastické chirurgie. Lépe se připravíte na život s novým poprsím.

  • V případě zhmoždění či nárazu může dojít k poškození implantátu. I to se však dá řešit a implantát může lékař jednoduše nahradit.

Stav prsou po operaci je třeba pozorovat. Pokud si všimnete, že implantáty reagují jinak, než jste očekávala a stále mění tvar, je čas jednat. Nebojte se ozvat, máte-li jakékoliv pochyby o tom, jak vaše tělo silikonová prsa přijímá.

  • Doživotní záruka je něco, s čím můžete v tomto případě počítat. I přesto se neváhejte informovat u své zdravotní pojišťovny o nároku na případnou úhradu zákroku a možnostech příspěvku.

  • Citlivost bradavek může být po zákroku jiná, než předtím.

  • Seznámit se s průběhem a postupem zákroku je při tak zásadním zákroku téměř nezbytné. Učinit tak můžete oslovením ženy, která si podobným zákrokem prošlaa silikonová prsa se stala součástí její osobní reality.

 

Postup operace

Člověk je tvorem, jehož největším strachem je ten z neznáma. Pro váš duševní klid a důvěru v celý proces se seznamte s postupem operace dopředu a to třeba pomocí následujícího shrnutí:

Jak dlouho zákrok trvá?

Většinou do hodiny, pokud zákrok nezahrnuje případnou modelaci prsou.

Jak se na něj připravit?

Lékař i vy sama byste si měli být jisti, že jste zdravá po fyzické i duševní stránce. Psychická pohoda přispěje jak procesu zvykání si na nová prsa, tak samotnému hojení. Alergie na silikon je případně dalším faktorem, který by mohl zákrok znemožnit. Sonografie nebo mamograf mohou spadat pod předoperační vyšetření. Stejně jako třeba při operaci slepého střeva byste nejméně osm hodin před zákrokem neměla přijímat potravu a tekutiny.

Jak zmírnit pooperační bolest?

Hlavně klid a pohoda. Toho se držte. Dávejte si na čas, nenamáhejte se a omezte aktivity na minimum. Před operací vám může lékař nasadit antibiotika coby prevenci před infekcí. Po zákroku můžete ňadra chladit či naopak zahřívat a využít účinek doporučených analgetik.

Váš souhlas jako poslední krok

Před zákrokem je třeba písemně souhlasit jak s lékařským výkonem, tak s celkovou anestezií i pořízením fotografií, které budou sloužit pro srovnání stavu vašich prsou před a po operaci.

Kde hledat?

Česká republika se v posledních letech na poli estetických zákroků stala přinejmenším evropskou metropolí a to nejen v případě silikonových prsou. Proto se nebojte, že pro vás nenajdete toho pravého lékaře.

Projděte si vše, co jednotlivá střediska nabízí a seznamte se s odborníky v oblasti plastické chirurgie v daném týmu. Přesvědčit nebo inspirovat vás mohou také rozhovory, sdílené zkušenosti a názory daného chirurga či již zmiňované příběhy klientek. Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv kliniku,kde chcete operaci podstoupit, přejeme mnoho štěstí a spokojenosti plynoucí ze správného rozhodnutí!

 

 

2021.03.07 | Nina Albertová | přečteno: 2913x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: zdraví krása operace poprsí augmentace prsou silikonová prsa

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Ani ochucené nealko pivo není pro děti tou správnou volbou

Co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš. U pití alkoholu to platí dvojnásob. Není zbytečné v zemi, která dlouhod...
 
celý článek | Jana Brandtlová | 2022.07.30 | přečteno: 564x

6 tipů, jak správně vymalovat byt

Při malováni chceme, aby stěny ladily s ostatním nábytkem a dokreslovaly atmosféru celého interiéru. Jak správně vymalov...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2018.02.27 | přečteno: 10992x

Rozhovor s kapelou Queenie

  Rozhovor s Michaelem Kluchem, frontmanem skupiny Queenie. Dne 22.3. bude mít v Domě kultury koncert kapela...
 
celý článek | Andrea Sýkorová | 2013.03.16 | přečteno: 15912x

Vánoční vídeňské trhy

Vánoce a Advent se kvapem blíží! Pro milovníky nakupování a Vánoc mám dobrou zprávu. Již od poloviny listopadu je možné ...
 
celý článek | Petra Zápotočná | 2017.11.16 | přečteno: 7363x
 

Portál pro ženy