reklama 1 v magazínu pro ženy

newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

reklama 6 v magazínu pro ženy

Pravčická brána – symbol Českého Švýcarska

 
Pravčická brána – symbol Českého Švýcarska

Léto přímo vybízí k výletům do přírody, a pokud se zrovna nechystáte k moři, můžete si tak dopřát svěžího vzduchu v zátiší stromů či skal, které se nacházejí i u nás v Česku. Uděláte tak jednak něco pro své tělo, ale také pro svou mysl. Jedním ze skvělých typů kam se vydat je symbol Českého Švýcarska – Pravčická brána, největší svého druhu v Evropě.

 

 

Pravčická brána je monumentální pískovcový útvar, který je dokonalým příkladem toho, co všechno příroda dovede. Při pohledu na tuto přírodní národní památku a při každoroční návštěvnosti, lze jen těžko uvěřit, že je turisty oblíbená už od 18. století a stále se nesesypala. Původně bylo možné se projít přímo po samotném vrcholku, v současnosti z důvodů co nejdelšího zachování stavu, je možné si bránu prohlédnout z přilehlých vyhlídkových míst, nicméně i ty nabízejí stejně úžasné pohledy na okolní krajinu, která vás učaruje.

Pravčická brána je pravděpodobně jedním z nejpopulárnějších míst celého národního parku Českého Švýcarska. Přesto, že je tedy turisty hojně navštěvována, cestou se vám naskytnou i poklidnější zákoutí, kde si můžete vychutnávat výhledy na mnohdy dech beroucí okolní přírodu. Vzhledem ke své poloze v severozápadních Čechách, je místo známé také u našich německých sousedů. Pokud by vás již omrzela česká strana, můžete zavítat právě k nim, kde se nachází druhá část pohoří - Saské Švýcarsko.

 Krajina Českého Švýcarska, kterou si jednoduše zamilujete

Pokud cestujete autem, nejvhodnější je dopravit se přímo do Hřenska, kde se vám nabízí více variant. Jednou z nich je možnost se nejdříve vydat po svých přímo na Pravčickou bránu, kam vás zavedou přehledně značené cesty. Poté se můžete svést lodičkami přes soutěsky zpět do výchozího bodu. Jste-li odkázáni na veřejnou dopravu, pravidelné přímé autobusové linky jezdí například z Děčína přímo k turistickým cestám. Pro ubytování České Švýcarsko nabízí hodně možností, podívejte se ale po něčem raději dopředu.

Behem plavby na lodičce si příjemně odpočinete v zátiší stromů

Přestože celá trasa je spíše náročnější procházkou, než vysokohorskou turistikou, nezapomeňte si s sebou pevnou obuv, neboť pískovcové podloží je občas pěkně kluzké. A taky hotovost na lodičky a samotný vstup na bránu. V cíli je také možné si zakoupit osvěžující nápoj v místní restauraci s výhledem na úžasnou skalní scenerii. Pokud zvažujete výlet i se staršími členy rodiny, či právě s těmi nejmenšími, vzhledem k možnostem využití převozu na soutěskách a samotému, spíše pozvolnějšímu terénu, neváhejte, určitě jej zvládnou také! 


 


Image courtesy of graur razvan ionut at FreeDigitalPhotos.net

2015.08.09 | Adela Rychtáriková | přečteno: 13361x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: Pravčická brána České Švýcarsko skály výlet Hřensko Děčín

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Vyhrajte kurz líčení v SOLO personal makeup school a naučte se líčit jako bohyně

Máme pro vás novou soutěž! Vyhrajte poukaz na osobní make-up kurz ve škole líčení SOLO personal makeup school. V této šk...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2020.11.24 | přečteno: 2077x

Chystáme svatbu – co promyslet nejdříve?

Každá nevěsta si chce pamatovat svatební den jako ten nejhezčí ve svém životě. Než ale nastane, je potřeba vyřešit a při...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2018.03.01 | přečteno: 6471x

RECENZE: V dnešní době počítačů je těžké děti zaujmout

Internetový obchod www.hrackarna.cz nás oslovil s prosbou, zda vyzkoušíme jednu z jejich hraček. Do rukou se nám dost...
 
celý článek | Admin | 2013.06.12 | přečteno: 13375x

Permanentní make-up

  Nebaví vás denně trávit dlouhý čas u zrcadla malováním očních linek a zvýrazňováním rtů? Neroste vám obočí...
 
celý článek | Kateřina Pořízová | 2014.11.19 | přečteno: 15373x
 

Portál pro ženy