newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

Nepromokavé bundy jsou základem šatníku každého milovníka outdooru

 
Nepromokavé bundy jsou základem šatníku každého milovníka outdooru

Do přírody potřebujete dvě skutečně kvalitní věci – jsou to boty a bunda. Právě nepromokavá bunda nás umí chránit celoročně před nepřízní počasí. Jak si ji vybrat?

 

Funkční outdoorové bundy toho musí umět nabídnout skutečně hodně. Mají nás ochránit před deštěm i větrem. Současně však po nich chceme prodyšnost, aby byly schopné odvádět pot směrem ven. Díky tomu zůstane naše tělo v suchu. I proto je dnes samozřejmostí vybírat si pro turistiku a taktéž pro různé sportovní aktivity bundy s membránami, které právě tohle umí. Rozhodně není jedinou membránou notoricky známý Gore-Tex. Kvalitních alternativ je dnes mnoho, například DryTech, ale Gore-Tex rozhodne nezklame.

Nepromokavé bundy pro outdoor musí být lehké, aby nebyly zbytečnou zátěží v batohu. Neměly by jim též chybět různé speciální funkční prvky hodící se pro outdoor obecně, nebo související s různými sporty a aktivitami, pro které jsou určeny. Například skialpinisté hledají zejména lehké funkční bundy, horolezci si potrpí na střihy, jež neomezují v pohybu, u lyžařských bund se hodí místo pro upevnění skipasu a zpevněné části, které bývají namáhány při pádech.

Když si vyrazíte na skialp

Vydat se na lyže bez toho, abychom polovinu času stáli ve frontě na vlek, a druhou se protlačovali o místo na svahu, je stále oblíbenější. Nemusíte přitom vyrazit pouze na běžky. Hitem jsou skialpy, tedy lyžování na neupraveném terénu, kde během celého dne nemusíte vůbec nikoho potkat. Nevýhodou tohoto nádherného sportu je sice větší ohrožení lavinami, ale kdo si jej jednou vyzkouší, už u něj nejspíš zůstane. Užít si naplno skialpy jde samozřejmě pouze s vhodným vybavením. Teď nemám na mysli pouze lyže se speciálním vázáním či tulení pásy. K nezbytné výbavě patří i bundy na skialp. Jaké mají být?

Už jsme zmínili, že mají být především lehké. Samozřejmostí by měla být jejich schopnost dát se sbalit do co nejmenšího balení, aby v batohu nezabíraly příliš místa. Skialp bundy musí být též voděodolné a prodyšné, tedy s kvalitní membránou. Značkami, které při výběru skialp bundy nezklamou, mohou být například Dynafit, Montura či Karpos. Bundy na skialp nabízí e-shop Outdoorlive.cz.

A v jaké bundě na běžky?

Češi milují běžkové lyžování. Vyrazit si na běžky máme dokonce často možnost z vlastních chat či domovů. Na běžky nám rozhodně nestačí klasická lyžařská bunda. Bundy na běžky by měly být přiléhavější a dávat více prostoru pro pohyb. Hodí se zimní softshellové bundy, ale i další bundy s membránami. Vždy by mělo jít o kratší nepromokavé, větruodolné bundy s ventilací a lehkou, ale účinnou izolací. Nabízí je například značka Craft a opět je koupíte v e-shopu Outdoorlive.cz. Pořídíte zde outdoorové a sportovní bundy – dámské i pánské, včetně dalšího outdoorového vybavení i sportovních potřeb.

 

2022.12.30 | Lea Kubová | přečteno: 30171x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: bundy móda oblečení sportovní bundy bundy na běžky skialp bundy

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Pozor, přijede tchyně!

Tchyně bývá postrachem mnohých žen. Maminku svého partnera si bohužel vybrat nemůžeme a nezbývá tak nic jiného, než s...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2014.01.13 | přečteno: 30052x

Dámské šaty, které by neměly žádné ženě chybět

  Dámské šaty by neměly ve skříni žádné dámy chybět, dělají ženu ženou, vnášejí do našeho šatníku krásu, něžnost...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2015.10.09 | přečteno: 30101x

Bambucké máslo

Krásné a pevné tělo může mít každá žena, musí však zvolit vhodnou kosmetiku. ...
 
celý článek | Darina Adámková | 2013.07.23 | přečteno: 30105x

Voňavé tvoření pro potěchu oka i pro zdraví

Podmanivá vůně, bzučení včel a čmeláků. Ano – bohatě mi kvete levandule. Jako každý rok ji začínám sklízet již ...
 
celý článek | Kateřina Pořízová | 2014.07.09 | přečteno: 30409x
 

Portál pro ženy