newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

reklama 6 v magazínu pro ženy

Jak poznat, že se nacházíte v toxickém vztahu

 
Jak poznat, že se nacházíte v toxickém vztahu

Poznali jste se, zažili jste neskutečnou vášeň, vše bylo nádherné, ale nyní se cítíte, jakoby vašeho partnera opustil veškerý zájem o vaši osobnost? Pokud již nejste ve svém vztahu šťastná, snažíte se to napravit, ale nic nezabírá, možná byste se měla zamyslet nad tím, zda má cenu v tomto nešťastném kruhu neustálého zklamání pokračovat. Poznejte varovné signály, které vypovídají o tom, že se nacházíte v toxickém vztahu.

 

Za všechno můžete vy

Každý děláme chyby. Někdo častěji, někdo méně. Pokud vás však váš partner za vaše chyby neustále obviňuje a často vám je předhazuje, pravděpodobně je s vaším vztahem něco v nepořádku. Stejně tak byste si měla dát pozor v případě, kdy váš protějšek není schopen připustit si své nedostatky, přijmout je nebo se vám za svou chybu omluvit. 

Žádný zájem

Je normální, že ve vztahu přijdou chvíle, kdy se vy i váš partner budete muset zaměřit pouze sami na sebe, abyste měli prostor pro svůj osobní rozvoj. Pokud však váš partner o vás ztratil zájem úplně, tedy nezajímá ho, proč jste smutná nebo třeba proč vám to v práci zrovna dvakrát neklape, rozhodně byste se měla zamyslet nad tím, zda je skutečně on ten pravý. Toto chování se nesnažte omlouvat, protože se pravděpodobně zajímá více o sebe, než o váš vztah.

                                                                

Neustálá žárlivost

Samozřejmě, že přiměřená žárlivost ve vztahu je normální, ovšem pokud se stane posedlostí, měla byste hodně rychle zvážit, zda skutečně se svým partnerem chcete být. Pravděpodobně vám totiž nevěří nebo o vás má určité pochybnosti, což vypovídá o tom, že takový může být on sám. Pokud jeho žárlivost neustále nabírá na intenzitě, rozhodně byste to měla být spíše vy, kdo by měl mít oči na stopkách.

                                                                

Zneužívání a manipulace

Zneužívání ve vztahu, a to zejména emocionální, je naprosto nepřijatelné. Pokud vám například váš partner vyhrožuje tím, že vás opustí, když se půjdete večer napít s kamarádkami, rozhodně byste měla zvážit, zda vám toto trápení stojí za námahu. Stejně tak byste si měla dávat pozor před manipulací, kdy se vás partner snaží přesvědčit o něčem, co sama moc dobře víte, že není pravda. 

Více bere, než dává

Ačkoliv vám nosí sem tam květiny a na výročí vás vezme do drahé restaurace, měla byste si dávat pozor, zda z vašeho vztahu spíše nebere, než aby jej rozvíjel dále. To například znamená, že pro něj děláte všechno (vaříte mu, podporujete ho, uklízíte jeho věci), ale on vás na oplátku neustále osočuje z vašich nedostatků, bere tyto věci jako samozřejmost a neřekne vám za ně ani děkuji.

                                                                

Musí být neustále po jeho

Skutečná láska znamená dělat kompromisy. Pokud se pro něj snažíte měnit a děláte vše, co on chce, přičemž on sám se sebou nic nedělá, měla byste velmi rychle zpozornět. Pravděpodobně to totiž takhle bude pokračovat i nadále a vy se jen budete dál trápit, dokud vám trpělivost nedojde úplně a z „vášnivé lásky“ bude jen jedno velké zklamání.

2022.06.26 | Jana Brandtlová | přečteno: 774x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: vztah partner toxický vztah manipulace agrese negativní vztah

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Postele z masivu jsou neustále nejvyhledávanější — Proč tomu tak je?

Znáte ty stavy, když ležíte na rozvrzané posteli, po každém spánku vás bolí záda tak moc, až si myslíte, že se nezvednet...
 
celý článek | Lea Kubová | 2022.09.22 | přečteno: 395x

Zvětšení prsou může být splněným snem

Cesta k vytouženému tvaru i velikosti vašeho poprsí může vést i přes chirurgickou operaci zvětšení prsou. Každá ...
 
celý článek | Nina Albertová | 2021.04.04 | přečteno: 2929x

Recept na ovesné sušenky - zdravé mlsání i svačinu

Znáte ten pocit, když vás honí chuť na něco sladkého, ale vy si nechcete dát nekvalitní kupovanou tyčinku? Nebo nevíte, ...
 
celý článek | Markéta Zuziaková | 2020.09.29 | přečteno: 3931x

7+3 tipy, jak zatočit s nespavostí

Spánek se vám vyhýbá obloukem a ovlivňuje vás to jak v osobním, tak i pracovním životě? Potom máte nejspíš problém ...
 
celý článek | Hana Grmelová | 2018.11.27 | přečteno: 6455x
 

Portál pro ženy