newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

reklama 6 v magazínu pro ženy

Dětské tříkolky a odrážedla přivedou děti ke sportu

 
Dětské tříkolky a odrážedla přivedou děti ke sportu

Čím více času tráví děti venku, tím je to pro ně lepší. Lákadlem bývají jiné děti na hřišti, což je dnes ovšem spíše problém. Děti však zabaví i správně zvolené venkovní hračky, které už jsou vlastně první sportovní pomůckou – dětské tříkolky a později odrážela.

 

Už od jednoho roku může mít dítě svoji tříkolku

Zatím ji samo nerozjede, ale to nevadí. Má k tomu nás, rodiče. I proto je pro ně bezpečná. Ovládáme ji pomocí tyče, takže nehrozí, že nám někam popojede. Jakmile dítě poprvé usedne do své tříkolky, s největší pravděpodobností už nebude chtít do kočárku. Tříkolka nabízí pocit svobody a současně bezpečí, je krásná a pohodlná. Tyto tříkolky jsou vhodné až do hmotnosti 25 kg. Takže dítěti určitě vydrží do 3 let, někdy i do 5 let, pokud mezitím nezačne jezdit na kole. Postupně pouze odstraníte nepotřebné prvky, jako je třeba vodicí tyč.

Tříkolky jsou pro děti prvním seznámením se sportovním nářadím

Směle se dají nazvat prvním kolem. U dětí pomáhají s procvičováním motoriky, ale rovněž s koordinací pohybu nohou a rukou. Tříkolka pro děti se stále více přizpůsobují preferencím dětí. Už se nesnaží vypadat jako kočárek. Děti ji milují, protože celá tříkolka může mít nádherný design s oblíbenými kamarády – kačenkou, pandou nebo sloníkem. Tyto krásné tříkolky s evropským certifikátem nabízí e-shop Ministerstvohracek.cz.

 

Odrážedla podporují rozvoj rovnováhy

Dlouho nemusíte čekat ani s pořízením odrážela. Jde jej vlastně pořizovat souběžně s tříkolkou, tedy už od jednoho roku věku. Dítě ocení, že si může vybrat jednou jednu, podruhé jinou sportovní pomůcku a současně hračku. Dětské odrážedlo je již plnohodnotným předkrůčkem ke kolu. Může být tím, co pomůže vašemu dítěti nasednou na kolo rovnou bez pomocných koleček. Zcela zásadně to dokáže urychlit vaše vzájemné rodinné aktivity na kole. S dítětem s pomocnými kolečky se totiž jen stěží vydáte na jakoukoliv jinou stezku než na klasickou vyasfaltovanou. Je to však právě odrážedlo, které dítěti pomáhá už od jednoho roku rozvíjet jeho centrum rovnováhy.

Odrážedlo pro nejmenší je často plastové. Může mít dokonce i podobu autíčka s pomocnou vodicí tyčí. Ty pro starší děti až předškoláky už mají vzhled velice podobný klasickému kolu. Odrážedlo pro děti je obvykle považováno za předstupínek kola. A mnoho rodičů proto zvažuje, jestli jej pořídit, nebo počkat až na kolo. Jenomže takto odrážedlo posuzovat nejde, protože je vlastně samostatným sportovním náčiním a dítě jej pak může používat souběžně s kolem.

Proč pořizovat odrážedla už nejmenším dětem?

Již bylo řečeno, že dětem pomáhají s osvojením si rovnováhy. Současně ale zlepšují motorické schopnosti dětí i celkovou koordinaci. To vše není jen o tom, že dítě pak bude sportovně zdatnější. Dobrá motorika se projeví i při psaní a dalších rukodělných dovednostech.

 

 

 

2021.04.19 | Lea Kubová | přečteno: 785x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: děti pohyb sport dětské odrážedlo tříkolka

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Jak si vybrat správnou podprsenku?

Dámská podprsenka je neodmyslitelnou součástí šatníku každé ženy. A patří dokonce k těm nejdůležitějším kou...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2016.02.27 | přečteno: 14716x

Kouzelná slůvka Miluji tě

Jak často si se svým mužem vyznáváte lásku? Několikrát denně, párkrát do měsíce nebo jednou za uherský rok? Jistě, dů...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2014.03.06 | přečteno: 12984x

Kakaovo-kávové muffiny

Muffiny jsou malé sladké bábovičky známé dnes po celém světě. Zemí jejich původu je Anglie v sedmnáctém století....
 
celý článek | Sabina Stehnová | přečteno: 15041x

Od rýmy a ucpaného nosu vám pomůže nosní spray NeoRhin Phyteneo

  Nenechte se omezovat rýmou! Vyzkoušejte nosní spray NeoRhin Phyteneo a dejte sbohem rýmě i ucpanému nosu. ...
 
celý článek | Admin | 2016.04.16 | přečteno: 15696x
 

Portál pro ženy