reklama 1 v magazínu pro ženy
reklama 5 v magazínu pro ženy

Nepřehlédněte

Čím si připít na Silvestra? Bublinky nejsou povinnost!

 
celý článek | Admin | přečteno: 4449x 2018.12.08

Houby jako jedna z cest ke zdraví

 
celý článek | Admin | přečteno: 4430x 2019.05.26

Strach k životu patří

 
celý článek | Beáta Matyášová | přečteno: 13431x 2013.06.28

newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

reklama 6 v magazínu pro ženy

Cvičte podle toho, čeho chcete dosáhnout

 
Cvičte podle toho, čeho chcete dosáhnout

Rada tak snadná a jednoduchá, až neuvěřitelná. Prostě skončete s nesmyslným několikahodinovým běháním kolem bloku, pokud chcete zhubnout. Na to je totiž mnohem účinnější například švihadlo. Výsledky uvidíte mnohem dřív, a hlavně skákání nebudete muset věnovat zdaleka tolik času.

 

A stejné je to s ostatními sporty. Jestliže chcete zpevnit tělo, je vhodné jiné cvičení, než když chcete získat pružnost. Jestliže tedy chcete začít cvičit, zaměřte se na to, jaké výsledky chcete. Určitě je z čeho vybírat!

Chcete-li…

… zhubnout

Skákání přes švihadlo

Jako děti jste určitě skákaly o sto šest. Existuje hromada sestav, které byly kdysi populární a současné fitness i tělocvik ve školách se k nim vrací.

Dřív to možná byla zábava, ale skákání přes švihadlo je taky pěkná dřina. Díky ní ztratíte vytoužená kila, a také se zbavíte celulitidy. Za hodinu skákání můžete spálit až 2.500 kJ. Navíc ke cvičení potřebujete jen švihadlo a skákat můžete kdekoli, kde je trochu místa.

Plavání

Někdo sice tvrdí, že plaváním nezhubnete, ale není to tak úplně pravda. Je jen potřeba dodržovat jisté zásady. V první řadě si najděte bazén s dostatečně teplou vodou. Ano, teplou. Ideální jsou hodnoty nad 30°C. Není to tak, že teplá voda je pro slečinky, zatímco pořádný sportovec vyhledává co nejtěžší podmínky a co nejstudenější vodu.

                                                                

Pokud chcete zhubnout, je teplo zásadní. Chlad totiž zpomaluje metabolismus, a tak v teplé vodě trvá podstatně kratší dobu, než tělo začne spalovat kalorie. Druhá zásadní věc je, abyste plavali dostatečně dlouho. Pěkně v teplé vodě aspoň 40 minut!

… zpevnit tělo

Pilates

Pilates je skvělé cvičení hlavně proto, že posiluje a protahuje svaly celého těla. Klasicky se cvičte bez pomůcek, ale můžete použít i fitball nebo jiné předměty. Základem pilates je 500 různých cviků! Kouzlo tkví v jejich opakování spolu se správným dýcháním. Pokud chcete opravdu intenzivní trénink, zkuste pilates na strojích, takzvaných reformerech.

CrossFit

Obrovský hit poslední doby skrývá cvičení, které kombinuje prvky gymnastiky, atletiky, vzpírání a powerliftingu. Cvičí se s vlastní i přidanou váhou a tréninky bývají hodně intenzivní, což přesně splní váš cíl.                           

… zlepšit fyzičku

Badminton

Výhodou badmintonu (například oproti tenisu) je, že jde o velmi rychlý sport. Někdo ho dokonce považuje za nejrychlejší sport světa a profesionální hráči prý během zápasu naběhají až 6 kilometrů! Díky tomu, že neběžíte plynule, ale že musíte okamžitě zrychlit z místa na to nejrychlejší tempo, a také díky snaze vybrat každý míček, usilovně zabírají svaly celého těla.

Box

Jde o dynamický sport, který opět zapojuje svaly celého těla a trénuje vaši vytrvalost tím, že musíte být ve vlastním zájmu stále ve střehu. Cvičte box, protože vám prostě nedovolí ani na chvíli polevit.

… získat pružnost

                                                                

Jóga

Jóga nabízí cviky na úplně každou část těla. Díky volnějšímu tempu máte navíc jistotu, že každou partii procvičíte a protáhnete opravdu důkladně. Kromě toho hned od první lekce vidíte, jak jste na toma, a s každou další hodinou na sobě poměrně rychle pozorujete pokroky.

Pole dance

Pole dance opravdu není přípravkou pro striptérky. Jde o úplně standardní sport, takže si určitě nemusíte připadat hloupě. Zdánlivě má k józe velmi daleko, ale vaši pohyblivost procvičí stejně dobře, jako komplikované jógové cviky. Cvičení u tyče vás nutí dělat pohyby a používat svaly, které běžně nevyužíváte.

                                                                

Strečink

Dnes už najdete kurzy i na něj, ale bohatě vám postačí, když si třeba na YouTube nebo specializovaných serverech najdete pár protahovacích cviků, které vám „sedí“, sestavíte si z nich rozcvičku a tu budete praktikovat pravidelně, ideálně ráno a večer.

                                                                

Kromě uvedených sportů vám vždy pomůže běh, chůze či běh do schodů a pro zpevnění postavy také klasický kruhový trénink.

2021.07.29 | Jana Brandtlová | přečteno: 524x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: cvičení sport hubnutí běh švihadlo plavání box jóga fyzička

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Není sklo jako sklo: Jaké jsou trendy výplní sprchových koutů?

Sprchový kout, a především jeho skla, jsou velmi výrazným prvkem koupelny a doplňují její celkový vzhled a styl. Kdysi s...
 
celý článek | Nina Albertová | 2021.04.21 | přečteno: 946x

Vyhrajte poukaz na zážitkové malování a objevte nový způsob relaxace

Jako děti jsme pastelky, fixy nebo štětec měli v rukách každou chvíli. A bylo nám přitom úplně jedno, jestli nám malován...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2021.07.03 | přečteno: 1057x

Jak vybrat vhodné karty

Vybrat si Tarotové karty, které vám sednou, je docela náročné. Možná, že se vám to napoprvé nepovede. A protože karty...
 
celý článek | Jitka Rázková | 2014.02.22 | přečteno: 13524x

Naše tipy pro elegantní jarní outfit

Vypadat skvěle v jakémkoli ročním období je pro každou z nás jakousi samozřejmostí. Co si ale obléct do poč...
 
celý článek | Admin | 2016.04.26 | přečteno: 15902x
 

Portál pro ženy