newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

Blízkost bez intimity

 
Blízkost bez intimity

Otevřete zavřené dveře komunikace s partnerem, ať se k vám vrátí spokojený sexuální život a problémy odejdou.

 

 

Sex je kořením života, jak se říká. Pro většinu lidí je skoro stejně důležitý jako voda nebo vzduch. Dá se tak soudit minimálně podle toho, kolik času je mu věnováno v různých médiích i hovorech obyčejných lidí. Jenže většinou se mluví jen o tom, co funguje. Když je nějaký problém v této oblasti, převážná většina z nás o něm raději mlčí. Smutné na tom ale je, že nejenom před svým okolím, což je pochopitelné, ale i před partnerem. Jenže s kým jiným bychom měli o sexu, a problémech v něm obzvlášť, mluvit, když ne právě s ním. Vždyť jeho se to týká stejně jako nás.

Důvodů, proč to v posteli nefunguje jako dřív, může být spousta. U žen to má většinou citový a psychický základ. Pokud mají pocit, že jsou málo milované nebo mužem plně nedoceněné, nemohou se dostatečně uvolnit a milování s ním si užívat. Vymlouvají se potom na bolení hlavy nebo předstírají orgasmus, ale přitom se nespokojeností užírají víc a víc. Když nemůže nebo nechce muž, valnou většinu žen napadne jako první příčina milenka. U pánů bývá ale nejčastěji problém v pracovním stresu nebo zdravotních obtížích. Ať je to jakkoli, první a jedinou správnou možností, jak s tím začít něco dělat, je otevřený rozhovor. Pokud jste se dosud styděly načít toto téma, je na čase odhodit tyto zábrany.

Je problém na vaší straně nebo tím, kdo odmítá intimnosti, je váš muž? Ať tak nebo tak, pravděpodobně to budete muset být stejně vy, kdo s tím ve vhodnou chvíli vyrukuje. Muži jsou na tato témata obzvlášť hákliví a těžko se dočkáte impulsu k rozhovoru z jejich strany. Jenže jak to nakousnout? Hlavně v klidu a pokud možno ne přímo v posteli. A už vůbec ne ve chvíli, kdy se kvůli něčemu dohadujete. Dobré jídlo a například sklenka vína k němu by mohl být dobrý základ. Ideální je také nezačít hned přímo problémem, ale nejdřív povědět pár lichotek, které potěší. Pánové jsou v některých oblastech dost ješitní a takto snadněji pochopí, že nejde o útok na jejich mužství, ale o hledání konstruktivního řešení. Pokud se vám podaří zapříst rozhovor, často máte napůl vyhráno. Minimálně už na ten problém nejste každý sám, ale oba dva společně. A o to jde, jste přece pár a tudíž máte sdílet společně dobré i zlé.

Teď je potřeba dobrat se k jádru pudla. Víte, kde je problém a pravděpodobně začínáte alespoň tušit proč. Je tedy nejvyšší čas začít pracovat na nápravě a to zase společně. Měli byste si oba zkusit najít víc času na relaxaci a odreagování od stresu, naplánovat třeba romantický víkend ve dvou a znovu tak probudit ospalé city. Nebo vytáhněte stará fotoalba a prohlédněte si je společně. Vzpomínky na místa a zážitky ze začátků vztahu vám pomohou vrátit se do doby, kdy vše bylo tak, jak mělo být. Možností je mnoho, jen je potřeba vyzkoušet ty pravé zrovna ve vašem případě.

Pokud cítíte, že problém je hluboký a sami ho nevyřešíte, nebojte se vyhledat pomoc odborníků. Není to ostuda, i když vaše polovička o tom možná bude přesvědčená. Pokud se vyloučí zdravotní příčiny, každý psycholog nebo partnerský poradce vám nejspíš ale doporučí to samé – hlavně mluvit a mluvit. Komunikace je základ vztahu a v oblasti sexu by určitě neměla váznout. Sex je nedílnou součástí partnerského života a jen vyjímky dokazující pravidlo spolu dokáží žít delší dobu bez spokojeného intimního soužití.

 

Foto: http://www.freedigitalphotos.net/

2013.08.05 | Martina Limbergová | přečteno: 30125x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: vztahy problémy komunikace láska ze života

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Konflikty ve vztazích

Konflikty jsou nedílnou součástí všech vztahů. Sporům se v každodenním životě nelze vyhnout. Týkají se partnerských, rod...
 
celý článek | Petra Zápotočná | 2018.01.03 | přečteno: 30151x

Jaké barvy bot budou vládnout na svatbách tuto sezónu?

Chystáte se na svatbu v této sezóně a přemýšlíte, jaké barvy bot budou trendy a perfektní k Vašemu outfitu? Boty jsou ve...
 
celý článek | Nina Albertová | 2023.04.03 | přečteno: 30287x

Jak začít sportovat a přitom se nezničit XIV – trénink v zimě

Zimní slunovrat nastal téměř před měsícem, ale pořád se ještě stmívá dřív, než se vrátíme z práce. Ve dnech, kdy...
 
celý článek | Eliška Anna Kubičková | 2015.01.18 | přečteno: 30348x

Co mi zvedlo náladu

Některé dny se zdají už při prvním otevření očí předem zkažené, pak se ale stane něco, co Vám ho vylepší. Může to být...
 
celý článek | Meridene | 2014.03.27 | přečteno: 30132x
 

Portál pro ženy