newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

6 tipů, čím ozdobit vánoční cukroví

 
6 tipů, čím ozdobit vánoční cukroví

Do Vánoc zbývají necelé dva týdny a většina z nás už má napečeno vánoční cukroví. Možná ale i vám ještě zbývá některé druhy slepit krémem a ozdobit. Dochází vám fantazie a nevíte, čím je letos ozvláštnit? Tady jsou tipy, co vše může proměnit vaše vánoční cukroví v ozdobu svátečního stolu.

 

Polevy

Zdobení polevou je klasika, která má ale tolik variant, že může být vždy originální. Na některé druhy cukroví můžete použít čokoládovou, jinde bude skvěle chutnat a vypadat citrónová poleva, pomerančová, rumová, kávová nebo bílková. Je jen na vás, které kousky budete máčet celé, polévat nebo zdobit štětečkem. Pokud samotná poleva není dost, můžete přidat cokoliv z dalších tipů.

 

Marcipán

Potahovací hmota a marcipán nemusí zdobit jen dorty. Skvěle vám poslouží i v tomto vánočním čase. Dají se s nimi potahovat celé kousky i tvarovat různé ozdůbky.

Ořechy

Mandle, vlašské ořechy, lískové ořechy, kešu, arašídy, para, pekanové ořechy nebo pistácie. To vše využijete a posunete své pečivo na vyšší úroveň. Oříšky nejen dozdobí, ale také přidají na chuti. Opět záleží na vás, jestli je použijete celé, rozkrojené na poloviny, nakrájené na plátky nebo pomleté. Vděčný je i strouhaný kokos, který můžete obarvit potravinářskými barvami a s cukrovím si doslova pohrát.

 

Cukrovinky

Jistě víte, jak moc děti milují lentilky nebo gumové medvídky. Proč jim nedopřát radost z nich i na slavnostním stole? Barevné cukrovinky talíř s cukrovím prozáří a děti budou nadšené.

Slazené ovoce

Na ozdobu lze použít i sušené nebo kandované ovoce, opět vcelku nebo krájené. Z některých druhů můžete vykrájet i různé malé tvary, které kromě jazyku potěší i oko.

Cukrářské zdobení

Nechce se vám nic moc vymýšlet? Raději byste měli něco efektního hned a bez práce? Pak vsaďte na cukrářské zdobení. Barevné a tvarové variace jsou velmi široké. Koupíte je v e-shopech a obchodech potřeb pro cukráře, omezený výběr mívají někdy i v obchodech s potravinami.

 

 

Vánoční cukroví by mělo nejen skvěle chutnat, ale i lahodit oku. Věřím, že to vaše je právě takové.

 

 

2019.12.14 | Martina Limbergová | přečteno: 1524x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: Vánoce pečení cukroví zdobení cukrářské potřeby

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Sex a milování jako nástroj manipulace?

Ve společnosti opačného pohlaví se občas dozvíte spoustu zajímavých věcí a postřehů, které vás hodně udiví a občas př...
 
celý článek | Meridene | 2014.06.08 | přečteno: 12606x

Dlouhá hříva během chvíle? Díky prodlužování vlasů žádný problém

Toužíte po husté hřívě vlasů, za kterou se každý otočí, jenže příroda vám v tomto moc nepřála? Nebo nosíte krátký úče...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2014.10.23 | přečteno: 12002x

Lněný olej – vhodný doplněk stravy

Nejprve je potřeba vysvětlit si rozdíl mezi přírodními oleji a minerálními. Pro laika možná mohou vypadat na první po...
 
celý článek | Vendula Králová | přečteno: 12126x

Jak začít sportovat a přitom se nezničit IV – nezávoďte

Neočekávám, že by začátečník, kterému jde o to ve zdraví přežít první sportovní tréninky, měl závodní ambice. Mám teď...
 
celý článek | Eliška Anna Kubičková | 2014.04.01 | přečteno: 12224x
 

Portál pro ženy