newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

Zuzka Light - krátké workouty, rychlé výsledky

 
Zuzka Light - krátké workouty, rychlé výsledky

Zuzka Light patří k nejvýraznějším osobnostem světového fitness trenérství. Proslavila se především svými krátkými, ale o to intenzivnějšími domácími tréninky na bázi HIIT (vysoce intenzivního intervalového tréninku). Sama o sobě tvrdí, že nemá ráda dlouhá cvičení a raději tento čas věnuje něčemu jinému, což je mi na ní víc než sympatické. A víte co? Pochází z České republiky.

 

Zuzka Light se proslavila v zámoří, nicméně narodila se a většinu svého života prožila v Praze. Později se začala věnovat fitness a v současnosti se může rovnat takovým osobnostem jako je Jillian Michaels nebo Bob Harper, trenéři amerických celebrit. Své workouty nabízí na stránkách www.zuzkalight.com, kde svou roztomile lámanou angličtinou se silným českým přízvukem (což i méně jazykově zběhlým zájemců pomáhá při porozumění) radí a předcvičuje. Dále se zde dozvíte i mnoho zajímavých informací ohledně stravování, nechybí ani motivační články (i když silnou motivací může být i samotný pohled na Zuzčino dokonale vypracované břicho).

Vedle těchto stránek, na nichž se nachází i (bohužel placená) Zgym, je možné Zuzku Light najít také na facebooku. V poslední době se doslova roztrhl pytel s nabídkou pětiminutových cvičení, což už je čas, který můžeme svému tělu věnovat, bez ohledu na nadupanost aktuálního denního programu. Tato cvičení jsou k dispozici zdarma a z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že těch pět minut je někdy pekelně náročných a dlouhých. Za ten pocit po takovém mini tréninku to ale stojí.

Zuzka Light během svých cvičení nepoužívá žádný hudební podklad, což třeba mně úplně nevyhovuje a raději si k tomu pustím nějakou zvukovou kulisu, i proto, že Zuzka se netváří, jak je její trénink lehký, ale sama ukazuje, že s ním bojuje, zadýchává se a přibližuje se tak nám, obyčejným smrtelníkům, funícím před obrazovkou na opačném konci světa. Je mnoho lidí, kterým tento lidský přístup vyhovuje, ale, ač je to sympatické, mě osobně to svádí k polevování ve výkonu a říkám si, že když už teda ani ta Zuzka nemůže, tak proč bych se měla přepínat já. Ale právě o tom přepínání to je, to je tajemství krátkých intenzivních tréninků, díky nimž nemusíme dřít hodiny v posilovně.

V minulých letech Zuzka vytvořila projekt Zwow, který je zdarma dostupný na youtube.com. Na podzim pro vás chystáme čtvřtýdenní program sestavený právě z těchto krátkých náročných workoutů, tak se můžete těšit. Příště si o projektu Zwow povíme něco víc, abyste věděli, co se na vás chystá.

 

Image courtesy of marin at freedigitalphotos.net

 

2014.08.15 | Mgr. Daniela Krejčí | přečteno: 12847x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: intervalový trénink; hubnutí; posilování

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Čokoládové Vánoce - tipy a recepty

K Vánocům neodmyslitelně patří čokoláda ve všech podobách. Dříve byly Vánoční svátky jednou z mála příležitostí, kdy ...
 
celý článek | Nikol Mohoritová | 2015.10.16 | přečteno: 12879x

Letní láska, aneb škubánky s mákem

Jedním z našich nejoblíbenějších sladkých jídel jsou klasické škubánky, a nejraději s mákem. Mám je spojené...
 
celý článek | Andrea Tomanová | 2014.06.16 | přečteno: 14990x

Jak si vybrat vhodné sluneční brýle?

Brýle, plavky a opalovací krém jsou tři věci, které v létě rozhodně nesmí nikomu chybět. U opalovacího krému většina ...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2014.08.04 | přečteno: 12582x

Dětská hřiště v Praze

Bydlíte v Praze? Máte doma malé dítě? Pak jistě každou chvíli řešíte otázku, kam s ním vyrazit za zábavou. Přinášíme ...
 
celý článek | Admin | 2014.10.22 | přečteno: 11659x
 

Portál pro ženy