newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

Zpět do školy: Jak to v klidu zvládnout?

 
Zpět do školy: Jak to v klidu zvládnout?

Opět se nám blíží září a školáci a studenti se chystají na další školní rok. Pro začátek nového ročníku je třeba pořídit spoustu nových věcí a doplnit zásoby nezbytného vybavení studenta.

 

 

Čím je student starší, tím budou náklady na jeho výbavu vyšší. Pokud je pro vás začátek školního roku finančně náročný, nabízí se krátkodobá půjčka, která vám pomůže toto období lehce překlenout.

Pořiďte nové školní potřeby

Pokud vašim dětem již dosloužil školní batoh nebo jsou již staré na aktovku s motivy jejich dřívějších pohádkových oblíbenců, je nejvyšší čas zakoupit novou školní tašku. V obchodech i na internetu najdete spoustu variant pro malé i velké. Každý si vybere tu ideální pro sebe.

Při výběru nezapomeňte na penál. Pro mladší se více hodí přihrádkový. Starší studenty možná o něco více potěšíte tzv. „hrabákem“, který sice není tak praktický, ale je skladnější a modernější. Penál můžete barevně sladit s taškou, aby u lavice společně vše ladilo.

Další na řadu přichází psací potřeby. Ideální je po ruce mít 3 obyčejné tužky různých tvrdostí, psací pera či propisky, základní barvy pastelek a vyšší ročníky ocení zvýrazňovače. V penálu by nemělo chybět ani kvalitní kružítko, guma a ořezávátko. Do povinné výbavy studenta patří i pravítka a v neposlední řadě sešity různých typů a velikostí.

Vybavenou tašku bychom měli. Pokud již dopředu víte, jaké učebnice budete muset zakoupit, učiňte tak ještě před začátkem školního roku. Nebudete pak muset řešit jejich nedostatek v kamenných obchodech, popřípadě čekat na dodání z internetového obchodu.

Vyberte mimoškolní aktivity

Proberte se svou ratolestí, jaké školní kroužky a mimoškolní aktivity chce v následujícím roce provozovat. Není dobré toto řešit na poslední chvíli, kvůli nedostatku míst. Když budete mít dané téma společně ujasněné, stihnete se zapsat včas a můžete dopředu počítat s velikostí finančních nákladů.

Nezapomeňte na oblečení

Samostatnou kapitolou je oblečení. Kromě každodenního oděvu byste měli být připraveni na to, že ve škole je třeba mít vlastní přezůvky, oblečení na tělesnou výchovu jak na ven, tak dovnitř, stejně tak venkovní i vnitřní sportovní obuv.

Požadavky škol na vybavení mohou být na každé škole jiné. Vždy je dobré sledovat internetové stránky školy a řídit se pokyny třídního učitele či vyučujícího daného předmětu.

 

2021.08.17 | Lea Kubová | přečteno: 30052x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: škola děti školní rok školní výbava

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Jak vyrazit levně do Evropy

Cestování nemusí nutně způsobit vítr ve vaší peněžence. Pokud víte, jak na to a jste ochotni obětovat trochu pohodlí, ot...
 
celý článek | Lea Kubová | 2020.10.28 | přečteno: 30062x

Jak vnést do života radost?

Zejména v současné době hodně lidí radost ze života ztrácí. Obavy z onemocnění koronavirem a nemožnost stýkat se s blízk...
 
celý článek | Jana Brandtlová | 2021.03.14 | přečteno: 30233x

Požární sport

Jestli hledáte takový sport, ve kterém uplatníte svoji rychlost, zdatnost, fyzickou i psychickou sílu a zapojíte...
 
celý článek | Darina Adámková | 2014.01.06 | přečteno: 30397x

Tantrický orgasmus pro ženy: Čtení na míru ženské duši

Kdyby muži věděli, jak velkou roli má pro jejich energii ženské poprsí, jak obrovskou léčivou silou působí ženská sexual...
 
celý článek | Renata Petříčková | 2017.11.03 | přečteno: 30104x
 

Portál pro ženy