newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

reklama 6 v magazínu pro ženy

Zpět do školy: Jak to v klidu zvládnout?

 
Zpět do školy: Jak to v klidu zvládnout?

Opět se nám blíží září a školáci a studenti se chystají na další školní rok. Pro začátek nového ročníku je třeba pořídit spoustu nových věcí a doplnit zásoby nezbytného vybavení studenta.

 

 

Čím je student starší, tím budou náklady na jeho výbavu vyšší. Pokud je pro vás začátek školního roku finančně náročný, nabízí se krátkodobá půjčka, která vám pomůže toto období lehce překlenout.

Pořiďte nové školní potřeby

Pokud vašim dětem již dosloužil školní batoh nebo jsou již staré na aktovku s motivy jejich dřívějších pohádkových oblíbenců, je nejvyšší čas zakoupit novou školní tašku. V obchodech i na internetu najdete spoustu variant pro malé i velké. Každý si vybere tu ideální pro sebe.

Při výběru nezapomeňte na penál. Pro mladší se více hodí přihrádkový. Starší studenty možná o něco více potěšíte tzv. „hrabákem“, který sice není tak praktický, ale je skladnější a modernější. Penál můžete barevně sladit s taškou, aby u lavice společně vše ladilo.

Další na řadu přichází psací potřeby. Ideální je po ruce mít 3 obyčejné tužky různých tvrdostí, psací pera či propisky, základní barvy pastelek a vyšší ročníky ocení zvýrazňovače. V penálu by nemělo chybět ani kvalitní kružítko, guma a ořezávátko. Do povinné výbavy studenta patří i pravítka a v neposlední řadě sešity různých typů a velikostí.

Vybavenou tašku bychom měli. Pokud již dopředu víte, jaké učebnice budete muset zakoupit, učiňte tak ještě před začátkem školního roku. Nebudete pak muset řešit jejich nedostatek v kamenných obchodech, popřípadě čekat na dodání z internetového obchodu.

Vyberte mimoškolní aktivity

Proberte se svou ratolestí, jaké školní kroužky a mimoškolní aktivity chce v následujícím roce provozovat. Není dobré toto řešit na poslední chvíli, kvůli nedostatku míst. Když budete mít dané téma společně ujasněné, stihnete se zapsat včas a můžete dopředu počítat s velikostí finančních nákladů.

Nezapomeňte na oblečení

Samostatnou kapitolou je oblečení. Kromě každodenního oděvu byste měli být připraveni na to, že ve škole je třeba mít vlastní přezůvky, oblečení na tělesnou výchovu jak na ven, tak dovnitř, stejně tak venkovní i vnitřní sportovní obuv.

Požadavky škol na vybavení mohou být na každé škole jiné. Vždy je dobré sledovat internetové stránky školy a řídit se pokyny třídního učitele či vyučujícího daného předmětu.

 

2021.08.17 | Lea Kubová | přečteno: 1570x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: škola děti školní rok školní výbava

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Tchýně!

Milé dámy, ať chcete nebo ne, ve vašem soukromém vztahu můžete narazit na jednu dost nepříjemnou skutečnost, která se...
 
celý článek | Darina Adámková | 2013.07.01 | přečteno: 17946x

Boty alá krajka

Děrované botky vypadají krásně a velmi žensky. Odhalená kůže pod jakoby vyšívaným svrškem působí sexy a navíc jsou takov...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2014.05.23 | přečteno: 15416x

Ty nejlepší tipy na vánoční dárky

Léto za sebou zaklaplo své dveře poměrně nedávno a už je tu čas, kdy začínáme s výběrem skvělých vánočních dárků...
 
celý článek | Admin | 2014.09.29 | přečteno: 15811x

Klinická smrt – mystický zážitek, který obrátí život vzhůru nohama

Přemýšleli jste někdy o tom, jestli existuje posmrtný život? A jaké je samotné umírání? Marii, hlavní hrdinku románu Mar...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2021.04.05 | přečteno: 1925x
 

Portál pro ženy