newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

reklama 6 v magazínu pro ženy

Zájem o online prodej potravin zůstává i po rozvolnění

 
Zájem o online prodej potravin zůstává i po rozvolnění

Pandemie covid-19 zcela zásadně změnila naše nákupní chování. I ti, co nakupovali přes internet již téměř vše, k nákupu potravin pořád využívali spíše kamenné obchody – především supermarkety a hypermarkety. Koronavirus to změnil a nákupy potravin na internetu doslova vystřelily nahoru.

 

 

Internet jsme během covid-19 začali využívat skutečně naplno. Podle ČSÚ se k němu denně připojovalo až 75 % dospělých a pokud jde o lidi ve věkové skupině 16 až 44 let, tak dokonce 95 % lidí z této cílovky. A změnilo se i naše nákupní chování, pokud jde o potraviny a nápoje. Jako Česká republika jsme se dokonce dostali nad průměr v Evropské unii a jen mírně zaostáváme za Německem. Dobře se vedlo a vede již zavedeným online prodejcům potravin, rychle se snažili rozhoupat i tradiční kamenní prodejci, ale covid-19 umožnil i vzniku takových projektů, jakým je Přivezemnákup.cz, což je moderní nákup potravin online, který pomáhal během pandemie hned dvakrát a pokračuje ve svém fungování dodnes. Nejenže nabídl kvalitní službu rozvoz potravin Praha a střední Čechy, ale též pomohl filharmonikům, které covid připravil o práci.

Za myšlenkou dovozu potravin až ke dveřím stojí šéfdirigent souboru Bohemia Symphony Orchestra, Martin Šanda, který se společníkem Františkem Zemjánkem založili projekt Přivezemnákup.cz. A právě tato roznášková služba zaměstnala i filharmoniky souboru. Hvězdy, které dříve v orchestru doprovázely takové persony, jakými jsou José Carreras, Vanessa Mae či Michel Bublé, teď zvonily na zvonky zákazníků, aby jim předaly objednané potraviny a další zboží. Zajímavý příběh šéfdirigenta, který se stal kurýrem, proběhl i řádky českých médií.

Projekt s rozvolněním neskončil

Právě naopak, pokračuje dál a na českém trhu tak vznikl nový, svěží a moderní online supermarket pro rozvoz potravin až do domu vlastními kurýry v rámci Prahy a Středočeského kraje nebo po celé ČR prostřednictvím Zásilkovny a Balíkovny. Přivezemenákup.cz, to je rozvoz čerstvých potravin, včetně sortimentu pekárny a cukrárny, chlazených a mražených potravin, čerstvého ovoce a zeleniny, trvanlivých potravin, nápojů, též ale drogerie, potřeb do domácnosti, pro děti a pro domácí mazlíčky. Nechybí dokonce ani dárková služba či dovoz květinových kytic.

Nákupní chování jsme změnili a nechce se nám vracet do starých kolejí

Všimli si to i obchodníci. Nákupy online jsou pohodlné a ekologické. Nemusíme o víkendech trávit volný čas v nákupních centrech, raději se věnujeme koníčkům či rodině. Projekt Přivezemenákup.cz podporuje ekologii a umožňuje i beztaškovou donášku. Firma též recykluje obalové materiály. Zákazníci oceňují mimo jiné bohatý sortiment pro domácí zvířata. Velká balení krmiva, ale třeba i stelivo pro kočky je mnohem pohodlnější koupit online a nechat si jej přivézt až domů.

 

2021.06.17 | Nina Albertová | přečteno: 1988x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: nákup domácnost online rozvoz potravin pandemie covid-19

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Vyhrajte Motivační diář 2021 a nechte se inspirovat šťastnými hvězdami

Soutěž už skončila. Děkujeme za účast a gratulujeme výherkyním Daně M. a Olze F.! ...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2020.11.08 | přečteno: 3808x

Yoga Sensation nejen pro jogíny

V pražské O2 Aréně se letos konal již druhý ročník obrovské akce s názvem Yoga Sensation. Pokud si myslíte, že se jed...
 
celý článek | Mgr. Daniela Krejčí | 2015.07.27 | přečteno: 14821x

Snídaňové koktejly dodávají tělu tolik potřebné vitamíny a minerály. A nejen ty.

Rozličnost světa, ve kterém žijeme, charakterizuje různorodost, mnohost, variabilita. Totéž platí i u potravin. Polož...
 
celý článek | Alice Drápal Audyová | 2012.12.07 | přečteno: 15113x

Aplikace na mobil, které vám usnadní život!

Moderní technologie jdou stále dopředu a my jsme svědky jejich rychlého vývoje. Pokud jste zastánci těchto technologií, ...
 
celý článek | Petra Zápotočná | 2018.04.25 | přečteno: 8650x
 

Portál pro ženy