newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

reklama 6 v magazínu pro ženy

Vyhrajte poukaz na zážitkové malování a objevte nový způsob relaxace

 
Vyhrajte poukaz na zážitkové malování a objevte nový způsob relaxace

Jako děti jsme pastelky, fixy nebo štětec měli v rukách každou chvíli. A bylo nám přitom úplně jedno, jestli nám malování jde, nebo na něj příliš nemáme talent. Přinášelo nám radost, a to bylo nejdůležitější. Pak ale přišlo dospívání a s tím spousta z nás pod tíhou sebekritiky malířské potřeby nadobro odložila. Ale to je velká škoda. Odhoďte stud a zábrany a vyzkoušejte zážitkové malování Creative-U. Pod vedením zkušeného malíře vytvoříte dílo, na které budete pyšní. A navíc si u toho báječně odpočinete.

 

Co je zážitkové malování?

Zážitkové malování nejsou lekce malování pro nadějné malíře. Jedná se o zajímavou formu sebepoznání v příjemném prostředí kaváren, restaurací či venkovních prostor, kde plátno, barvy a štětce jsou jen prostředkem vyjádření svých emocí a velmi často i poznání, že namalovat pěkný obraz může zvládnout skutečně každý bez ohledu na množství talentu, jenž mu byl dán do vínku. Pokud si k němu vypijete ještě dobrý pohár vína, vaši radost to jen umocní.

Smysl spočívá v tom, že lidé, i ti, kteří malovat vůbec neumí, namalují pod vedením profesionálního malíře krásné obrazy. Lidé se baví a zároveň relaxují. Zážitkové malování je známé svými benefity pro duševní zdraví, kreativní malba podporuje úlevu od stresu, zvyšuje kreativní růst a optimismus a lidé se obecně cítí šťastni, což je důležité obzvlášť v této době.

 

 

Zážitkové malování je ve světě už docela známé a oblíbené, u nás jde ale o novou aktivitu. Založila ji v loňském roce Jarmila Valičková. Jak na tuto myšlenku přišla? To už odpoví sama:

„Během mé životní cesty a práce v Asii v holistických wellness centrech, kde jsem pořádala hudební lázně s léčivými nástroji, zvukoterapie a meditace mohu říci, že se považuji za horlivého studenta relaxačních technik, a proto mě koncept malování jako terapie zaujal.

Jedné deštivé noci, po čtyřech letech života v Thajsku, jsem seděla na terase a poslouchala kapky, jak bubnují na listy palmových stromů, které mě obklopovaly. Uvědomila jsem si, že pandemie jednou za století mění naše životy. Ať chceme nebo ne, životy nás všech včetně toho mého, a proto jsem se rozhodla, že se vrátím zpět do České republiky. Chtěla jsem být doma poblíž své rodiny a přátel a chtěla s sebou něco přivést. Aktivitu, která by mohla být pozitivní a prospěšnou pro všechny lidi všech věkových skupin ze všech oblastí života. Creative–U je v zásadě o znovunalezení štěstí v nás samotných.“

Harvardská lékařská univerzita v USA v roce 2017 zveřejnila článek s názvem „Léčivá síla umění“, který také odkazuje na dokument „Pamatuji si lépe, když maluji“, který shrnuje poznatky rostoucího výzkumu v oblasti kreativity a umění a potvrzuje jeho účinky. Malba byla spojena se zlepšenou pamětí, lepším zvládáním stresu, rozšiřuje kreativní růst, kultivuje emoční růst, stimuluje optimistický postoj, vylepšuje řešení problémů a motorické dovednosti. A to už je hodně důvodů ji zkusit.

Další informace najdete na www.creative-u.cz.

Soutěž o poukaz na zážitkové malování Creative-U

Vyzkoušejte na vlastní kůži zážitkové malování a přesvědčte se o tom, že je to krásná a smysluplná aktivita. Pro pět z vás máme připravený poukazy na zážitkové malování Creative-U v sobotu 21.8.2021, kdy se bude malovat hlava Buddhy. Stačí zaslat správnou odpověď a mít štěstí při losování.

Soutěžní otázka:

Ve kterém městě se toto zážitkové malování pořádá?

a) Ostrava

b) Brno

c) Praha

Nápovědu najdete zde.

Svou odpověď posílejte na adresu soutez@portalprozeny.cz a to nejpozději do středy 21.7.2021. Do předmětu zprávy napište "malování". Přejeme hodně štěstí!

 

 

Soutěž naleznete také na největším soutěžním portálu v ČR - Soutěže.cz a na Websoutěže.cz
2021.07.03 | Martina Limbergová | přečteno: 29758x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: soutěž poukaz zážitkové malování Creative-U

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Kam se poděly naše koníčky

Něco za něco – to je heslo, které v životě prostě platí. Když něco chceme, musíme kvůli tomu často něco jiného ...
 
celý článek | Kateřina Pořízová | 2015.01.27 | přečteno: 29751x

Jsou geny náš osud?

 „Děti naučíte poděkovat a pozdravit. Zbytek jsou geny“ říkával náš profesor psychologie a já mu to ...
 
celý článek | Eva Štíbrová | 2016.06.19 | přečteno: 29827x

Seriál o grilování: 7. díl – Grilujeme ryby a mořské plody

Ryby by měly být nedílnou součástí našeho jídelníčku. Obsahují prospěšné omega-3 mastné kyseliny, kvalitní bílkoviny ...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2016.05.18 | přečteno: 29768x

Vyhrajte inspirativní knihu BIO je naše cesta

Soutěž byla ukončena. Gratulujeme výhercům Janovi C. a Leopoldu V.! Ostatním děkujeme za účast a budeme držet pěsti...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2022.06.08 | přečteno: 29771x
 

Portál pro ženy