reklama 3 v magazínu pro ženy
reklama 4 v magazínu pro ženy
reklama 1 v magazínu pro ženy

Nepřehlédněte

Proč jsem ráda ženou

 
celý článek | Beáta Matyášová | přečteno: 10603x 2013.03.15

Skoro Pavlovy s malinami

 
celý článek | Andrea Tomanová | přečteno: 12315x 2014.06.28

Svatební kvíz

 
celý článek | Ing. Pavlína Kalamárová | přečteno: 11401x 2014.01.23

newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

Vánoční nálada je tady

 
Vánoční nálada je tady
 

Za okny se stále sype bílý sníh a spolu s rozzářenými stromky na náměstích a světlem v dětských očích k nám pomalu vstupuje ta pravá vánoční nálada. V domovech voní cukroví a za okny vypadá ta studená zima mnohem víc romanticky, zvlášť když si můžete k zasněženému oknu přitáhnout teplé křeslo s huňatým plédem, na stole zapálit svíčku a voňavou vánoční tyčinku či františek a s teplým punčem či svařeným vínem v hrnečku hledět do praskajícího ohně v krbu.

Na takovou romantickou náladu asi nemá každý čas každý den. Ale měli byste se umět zastavit – protože právě advent je ve svém prapůvodním křesťanském významu právě o pokorném očekávání příchodu spasitele, tedy o rozjímání, přemýšlení a klidu v duši, o vnímání pohody. Realita našich životů je bohužel dávno o něčem jiném. Největší shon a stres prožíváme všichni právě v tomto nejhezčím předvánočním období. Obchody praskají ve švech, v zaměstnání se honí termíny a uzávěrky, silnice jsou plné nervózních a spěchajících řidičů. Jako kdyby ty pravé a pohodové Vánoce bez spousty drahých dárků, plné mísy cukroví a obří normandské jedle u nás ani nemohly začít.

Když už nestíháte polevit v pracovním týdnu, což se asi opravdu málokomu podaří, užijte si alespoň adventní víkend. Ozdobit si domov adventním věncem, větvemi jehličnanů nebo snítkou zlatého deště či vánoční hvězdou můžete kdykoliv, pokud jste to ještě nestihli. K této přírodní výzdobě můžete přidat alespoň nějakou drobnou vánoční dekoraci – velmi působivé a romantické jsou různé kalíšky a svícínky na čajové svíčky, které dokážou vypadat nesmírně dekorativně a současně osvětlit místnost tak, že se obejdete i bez elektrické žárovky.

V minulosti se stromky a větve zdobily ořechy, slaměnými ozdobami nebo perníčky. Tedy vše v přírodním odstínu. Později se k přírodní barvě přidala zlatá a červená, která působí k zeleným větvím jako nádherný barevný kontrast. Zkuste místo těchto barev použít třeba i modrou a stříbrnou, nebo jen samotnou stříbrnou a bílou. Zimní barva je sice studená, ale v interiéru našeho domova vůbec studeně působit nebude. Spíš elegantně a luxusně, kdy ovšem pojem luxusní vůbec neznamená drahá.

A až se vydáte do obchodu vybrat dárky pro své nejbližší, pamatujte na to, že cena dárku není vždy přímo úměrná radosti, kterou tím přinese. Největším příkladem toho jsou malé děti. Radost v jejich očích dokáže udělat sebemenší drobnost. Děti netouží z podstaty po drahých dárcích, protože jejich duše je ještě čistá a nezkažená – jejich největším dárkem, i když si to možná neuvědomují ani ony, ani my, je možnost být u rozzářeného stromečku se svými nejbližšími, vnímat jejich radost a lásku a spolu s nimi najít těch pár dárků od Ježíška. Ale jejich hodnotu nepoměřují přes cenu, kterou jsme do dárku investovali, ale přes radost, kterou jim dárek přinese. Radost v kruhu těch, s nimiž cítí jistotu a bezpečí a s nimiž se mohou o svoje pocity podělit.

Když dětem připravíme podmínky pro to, aby se mohly těšit na Vánoce a radovat se z nich, tak se nám tato investice – nikoliv finanční – mnohokrát vrátí. Proto se těšte a připravujte společně, nechejte děti pomáhat s výzdobou, motat se kolem úklidu, zdobit cukroví, pište dopisy Ježíškovi a běžte společně do lesa ozdobit stromek mrkví a jablky zvířátkům, podívejte se na betlém na náměstí a užijte si společně tu předvánoční pohodu a těšení naplno, protože tyto chvíle utečou strašně rychle. A pokud už máte velké děti, udělejte si čas alespoň pro sebe a své blízké. Investice do pohody a pohlazení duše má totiž mnohem větší hodnotu než ta do drahých dárků.

Pohodové prožití vánočních svátků přeje redakce www.realityprozeny.cz

Více fotografií naleznete na:
www.em-decor.cz

| přečteno: 11291x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky:

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Yoga Sensation nejen pro jogíny

V pražské O2 Aréně se letos konal již druhý ročník obrovské akce s názvem Yoga Sensation. Pokud si myslíte, že se jed...
 
celý článek | Mgr. Daniela Krejčí | 2015.07.27 | přečteno: 10519x

Pomáhejte s námi těm, kteří to potřebují. Je to snadné!

Je hodně těch, kteří potřebují pomoc druhých. Spousta z nich jsou malé děti, kterým osud rozdal do vínku špatné karty. J...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2019.01.21 | přečteno: 1898x

Když je mi ouvej

Někdy se možná špatně vyjádříme nebo vidíme věci jinak, než jaké jsou. Někdy máme strach z nejistoty a taky svého sel...
 
celý článek | Beáta Matyášová | 2013.05.21 | přečteno: 11332x

Proč na sebe nejsem milejší?

Jako každé ráno i to dnešní vedou mé první kroky z ložnice do předsíně, kde nemohu minout velké zrcadlo. Stojím tam p...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2014.02.18 | přečteno: 11124x
 

Portál pro ženy