reklama 5 v magazínu pro ženy

Nepřehlédněte

Pavlína Brzáková: Země

 
celý článek | Admin | přečteno: 30323x 2015.03.25

Nemůžeš, ale musíš

 
celý článek | Beáta Matyášová | přečteno: 30260x 2013.04.09

Kratom. Jaké druhy existují a jak působí?

 
celý článek | Lea Kubová | přečteno: 30594x 2022.12.07

newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

Vánoční nálada je tady

 
Vánoční nálada je tady
 

Za okny se stále sype bílý sníh a spolu s rozzářenými stromky na náměstích a světlem v dětských očích k nám pomalu vstupuje ta pravá vánoční nálada. V domovech voní cukroví a za okny vypadá ta studená zima mnohem víc romanticky, zvlášť když si můžete k zasněženému oknu přitáhnout teplé křeslo s huňatým plédem, na stole zapálit svíčku a voňavou vánoční tyčinku či františek a s teplým punčem či svařeným vínem v hrnečku hledět do praskajícího ohně v krbu.

Na takovou romantickou náladu asi nemá každý čas každý den. Ale měli byste se umět zastavit – protože právě advent je ve svém prapůvodním křesťanském významu právě o pokorném očekávání příchodu spasitele, tedy o rozjímání, přemýšlení a klidu v duši, o vnímání pohody. Realita našich životů je bohužel dávno o něčem jiném. Největší shon a stres prožíváme všichni právě v tomto nejhezčím předvánočním období. Obchody praskají ve švech, v zaměstnání se honí termíny a uzávěrky, silnice jsou plné nervózních a spěchajících řidičů. Jako kdyby ty pravé a pohodové Vánoce bez spousty drahých dárků, plné mísy cukroví a obří normandské jedle u nás ani nemohly začít.

Když už nestíháte polevit v pracovním týdnu, což se asi opravdu málokomu podaří, užijte si alespoň adventní víkend. Ozdobit si domov adventním věncem, větvemi jehličnanů nebo snítkou zlatého deště či vánoční hvězdou můžete kdykoliv, pokud jste to ještě nestihli. K této přírodní výzdobě můžete přidat alespoň nějakou drobnou vánoční dekoraci – velmi působivé a romantické jsou různé kalíšky a svícínky na čajové svíčky, které dokážou vypadat nesmírně dekorativně a současně osvětlit místnost tak, že se obejdete i bez elektrické žárovky.

V minulosti se stromky a větve zdobily ořechy, slaměnými ozdobami nebo perníčky. Tedy vše v přírodním odstínu. Později se k přírodní barvě přidala zlatá a červená, která působí k zeleným větvím jako nádherný barevný kontrast. Zkuste místo těchto barev použít třeba i modrou a stříbrnou, nebo jen samotnou stříbrnou a bílou. Zimní barva je sice studená, ale v interiéru našeho domova vůbec studeně působit nebude. Spíš elegantně a luxusně, kdy ovšem pojem luxusní vůbec neznamená drahá.

A až se vydáte do obchodu vybrat dárky pro své nejbližší, pamatujte na to, že cena dárku není vždy přímo úměrná radosti, kterou tím přinese. Největším příkladem toho jsou malé děti. Radost v jejich očích dokáže udělat sebemenší drobnost. Děti netouží z podstaty po drahých dárcích, protože jejich duše je ještě čistá a nezkažená – jejich největším dárkem, i když si to možná neuvědomují ani ony, ani my, je možnost být u rozzářeného stromečku se svými nejbližšími, vnímat jejich radost a lásku a spolu s nimi najít těch pár dárků od Ježíška. Ale jejich hodnotu nepoměřují přes cenu, kterou jsme do dárku investovali, ale přes radost, kterou jim dárek přinese. Radost v kruhu těch, s nimiž cítí jistotu a bezpečí a s nimiž se mohou o svoje pocity podělit.

Když dětem připravíme podmínky pro to, aby se mohly těšit na Vánoce a radovat se z nich, tak se nám tato investice – nikoliv finanční – mnohokrát vrátí. Proto se těšte a připravujte společně, nechejte děti pomáhat s výzdobou, motat se kolem úklidu, zdobit cukroví, pište dopisy Ježíškovi a běžte společně do lesa ozdobit stromek mrkví a jablky zvířátkům, podívejte se na betlém na náměstí a užijte si společně tu předvánoční pohodu a těšení naplno, protože tyto chvíle utečou strašně rychle. A pokud už máte velké děti, udělejte si čas alespoň pro sebe a své blízké. Investice do pohody a pohlazení duše má totiž mnohem větší hodnotu než ta do drahých dárků.

Pohodové prožití vánočních svátků přeje redakce www.realityprozeny.cz

Více fotografií naleznete na:
www.em-decor.cz

| přečteno: 30269x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky:

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Kávu v těhotenství si zcela odpírat nemusíte. Dejte ale přednost kvalitnímu espressu

Pro ženy, které před otěhotněním běžně kávu pily a rády si denně dopřály i několik šálků, může být poněkud šokující zjis...
 
celý článek | Lea Kubová | 2021.08.19 | přečteno: 30279x

Užijte si romantický pobyt na Karlštejně!

Přemýšlíte o tom, jak překvapit vašeho partnera? Líbila by se vám představa strávit romantický víkend v luxusním...
 
celý článek | Admin | 2016.02.24 | přečteno: 30322x

Flirt dance – neškodné posílení sebevědomí nebo zničující dřina s překvapivými výsledky?

  Je všeobecně známým faktem, že ženám tanec sluší a svědčí, leč o jeho prospěšnosti a pozitivních účincích ...
 
celý článek | Lucie Martináková | 2013.03.11 | přečteno: 30298x

Získejte správné vánoční naladění, trhy poskytují inspirace mnoho

  Na olomoucké Horní náměstí přicházím ze Ztracené ulice. První na mě zapůsobí všudypřítomná vůně uzeného ma...
 
celý článek | Zuzana Šumlanská | 2012.12.18 | přečteno: 30259x
 

Portál pro ženy