newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

reklama 6 v magazínu pro ženy

V oříškovém ráji

 
V oříškovém ráji

 

Jsou malé, dobré a plné tuku. A také plné látek, které nám pomohou s různými zdravotními neduhy.

 

 

Oříšky polité vrstvou imitace čokoládové polevy nebo posypané solí jako čtyři namrzlé chodníky zaráz při korzování po obchodu ignorujte. Zaměřte se na jejich přírodní natural kamarády. Zde jsou tipy na některé z nich:


 

PARA OŘECHY

Para ořechy jsou dobré na nervy. Pokud jste naštvaní, přecitlivělí a máte potíže s koncentrací, sáhněte po balíčku s para ořechy. Jsou také skvělým zdrojem rostlinných bílkovin, takže vás rychle zasytí, pokud nemáte v celodenním shonu čas připravit si svačinu. Rychle se však kazí, a proto je nutné je včas zkonzumovat (nebuďte rozpačití nad malými gramážemi v balíčcích, má to svůj význam).  Pokud jich sníte moc, mohou mít projímavé účinky, takže zde je na místě držet své chutě na uzdě.


 

KEŠU

Kešu oříšky v sobě obsahují velké množství vápníku a hořčíku, takže díky nim budete mít kostru pevnou jak ze železa, které mimochodem mají kešu také v zásobě a pomáhají tak v boji s únavou. A, přetože je to značně individuální a někteří se mnou nemusí souhlasit, jsou dle mého názoru ze všech oříšků nejchutnější a vždycky se po nich nejrychleji "zapráší".


 

LÍSKOVÉ OŘÍŠKY

Lískové oříšky chrání srdce a ledviny a celkově posilují organismus, aby jej neudolaly všechny problémy jeho světa, které se na něj valí. Navíc jsou skvělou záchranou nad žravo-čokoládovými náladami, pokud je namixujete s kakaem a něčím sladkým (a pro lepší konzistenci s trochou mléka nebo vody).


 

PISTÁCIE

V současné době trpí mnoho lidí vysokým krevním tlakem, což je zajisté způsobeno hektickým životním stylem. Pistácie snižují krevní tlak a chrání před kardiovaskulárními chorobami. Jsou také využívány ve výživě při onemocnění rakovinou.


 

VLAŠSKÉ OŘECHY

Snižují tzv. špatný cholesterol a stejně jako pistácie pomáhají zabraňovat vzniku srdečních onemocnění. Díky zinku obsaženém ve vlašských ořeších budete mít navíc krásné vlasy a nehty. Zobejte je také, pokud se snažíte o miminko, neboť pomáhají při léčbě neplodnosti.


 

Kolik oříšků denně sníst?

Řada z nás má tendenci vzít do ruky balíček ořechů a postupně je všechny zkonzumovat. Aby však ořechy byly pro naše tělo skutečně přínosem, měli bychom se držet určitých množstevních mantinelů. Celkově bychom si mohli dopřát hrst ořechů denně.

Para ořechy: 6 kusů

Kešu: 18 kusů

Lískové oříšky: 15 kusů

Pistácie: 8 kusů

Vlašské ořechy: 14 kusů

 

 

Image courtesy by Stock Image at FreeDigitalPhotos.net

 

2014.12.27 | Mgr. Daniela Krejčí | přečteno: 17173x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: výživa oříšky zdraví

 
archiv

Nejzajímavější články

 

I když je vlastní byt lepší, ani pronájem nemusí být špatný

Je pravdou, že lidé se v mnoha ohledech liší, ale jedno mají společné – touhu vlastnit střechu nad hlavou. Alespoň v naš...
 
celý článek | Lea Kubová | 2021.10.13 | přečteno: 1441x

Proč se vyplatí nechat si vyrobit kuchyň na míru?

Zařizujete zbrusu novou kuchyň nebo rekonstruujete tu starou? Pak vám jistě leží v hlavě otázka, zda zvolit levnější ...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2014.12.06 | přečteno: 14743x

Ženské kruhy

Ženy jsou duše citlivé a vnímavé. Neberme to jako handicap, užívejme si své empatie jako daru. Naše ženství nám dává ...
 
celý článek | Beáta Matyášová | 2013.04.04 | přečteno: 15914x

Medové pečení

Dnešní sladká tečka medově karamelové chuti. Se staletým slovanským původem…Ano, hádáte správně, upečeme si sp...
 
celý článek | Andrea Tomanová | 2014.04.02 | přečteno: 16784x
 

Portál pro ženy