newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

Umět prohrát

 
Umět prohrát

       Málokdo umí prohrávat, přiznám se, že i já nerada prohrávám. Ale bohužel prohry k životu patří a my se musíme naučit je přijímat. A ne kolem sebe prskat jedy. Člověka samozřejmě zamrzí, že nevyhrál, ale život jde přeci dál, nevyhraji dnes, vyhraji přeci příště.

 

 

       Zrovna včera jsem se přesvědčila, že to tak opravdu je. Hráli jsme turnaj v šipkách u nás v hospodě, byla to série deseti zápasů. V každém kole bylo ohodnoceno první, druhé, třetí místo, největší nához a nejlepší žena. Na záverečném desátém turnaji se navíc vyhlašoval nejlepší hráč, největší nához a nejlepší žena.

       Přiznám, že mě se celou dobu moc nedařilo, ale včera jsem měla asi štěstí, nebo pevnou ruku a zadařilo se mi. Vyhrála jsem třetí místo, největší nához, nejlepší ženu kola i celkového turnaje. Byla jsem na sebe hrdá. Vyřadila jsem dva soupeře, jeden to zvládl v pohodě a ten druhý se ty ostatní snažil přesvědčit, že jsem si to moc přála, tak mě nechal vyhrát schválně, házel to tam jen tak, jen aby nevyhrál. Co je to za hloupost? Sice jsem se snažila vyhrát, ale to nejde samo, dařilo se mi. Ještě snad další dvě hodiny jsme poslouchali od mého protihráče, že mě nechal vyhrát schválně. Nebylo to tak. Nebyl schopný smířit se s prohrou a vypadením.

      Byl tam ještě jeden hráč, který mě přesvědčil, že neumí prohrávat. Představa, že JEHO porazí nějaká ženská, pro něj byla nepředstavitelná. To je vzteklý a nepříčetný. Hrál dobře, ale nebyl nejlepší. Ani to nebyl schopný skousnout.  Byl to jen srandamač mezi přáteli, proto byli oceněni jen ti nejlepší. Celkově se umístil na krásném druhém místě, ale urazil se, že nebyl první a že nemá žádný pohár. Natolik mu to vadilo, že se sebral a uraženě odkráčel.

       Přeci jen je to sranda, pohár si odnesli domů jen tři, ostatním to bylo sice líto, ale neřešili to vůbec. Je pravda, že kdybych si ani já nic neodnesla, moc by mě to mrzelo, ale šla bych v klidu dál. Nezbývá nám, než naučit se brát prohru s nadsázkou a nechat se jí vyprovokovat, aby jsme příště byli lepší. Počkat si na to svoje vítězství a náležitě si ho potom vychutnat a užít.


 

Foto: http://www.freedigitalphotos.net

 

2014.07.26 | Zuzana Ditzelová | přečteno: 31507x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: Hra; prohra; výhra

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Játra - očista po vánočních svátcích

Vhodná doba na očistu jater je na jaře, ale jsme po svátcích a jistě jsme měli hojnost různého "nezdravého"...
 
celý článek | Vendula Králová | přečteno: 31618x

Máte už také ikonický krém s hadím jedem?

Ikonický krém, legenda, bestseller a „must have“. Všemi těmito slovy lze označit oblíbený luxusní pleťový krém The One S...
 
celý článek | Nina Albertová | 2025.03.28 | přečteno: 31770x

Vytvořte si doma pohodlný pracovní kout, s kvalitním nábytkem je to snadné

Vybrat si vybavení do kanceláře většina z nás nemůže, to je věc zaměstnavatelů. Ti naštěstí už celkem dobře vědí, že výb...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2017.08.26 | přečteno: 31586x

Tělo jako z kamene

  Tak to asi nikdy mít nebudu. ...
 
celý článek | Andrea Tomanová | 2014.05.30 | přečteno: 31623x
 

Portál pro ženy