newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

SLIM Box pro štíhlost i energii

 
SLIM Box pro štíhlost i energii

A máme zde další z novinek ve světě fitness v oblasti sálových lekcí. SLIM Box nabízí tvarování krásné postavy, spalování kalorií, zlepšení fyzické kondice a především zábavu. Pojďme se na jednu takovou typickou lekci podívat.

 

Zapomeňte na Piloxing, kde byly na ruce potřeba pouze návleky se zátěží, případně jste, milé dámy, mohly cičit i bez nich. Ve SLIM Boxu se neobejdete bez tzv. bandáže. Ta chrání klouby před případným zraněním při boxerských úderech. Nepředstavujte si však, že jsme my, slabé ženy, uštědřovaly rány kolegyním, které šly zrovna okolo. Boxovalo se jen do boxerského totemu (který je, jen tak mimochodem, při nutnosti manipulace neskutečně těžký).

Protože většina z nás byla na lekci poprvé, představoval pro nás dlouhý popruh barevné látky jeden velký otazník. Trpělivá lektorka nicméně nám všem vysvětlila a ukázala, jak se taková bandáž na ruce váže. Tak jsme si procvičily hned zkraje lekce mozek, protože správně uvázat bandáž není žádná sranda. Některé z nás, jež nebudu jmenovat, byly nuceny udělat několikrát převaz a i tak jim pod malíčkem plandal kus látky. Opakování však dělá mistra a tak nezbývá než doufat, že to bude platit i zde.

Na začátku lekce jsme se rozdělily do dvojic. Pokud nemáte rády spolupráci s někým, koho vidíte poprvé v životě, určitě doporučuji dovléct na lekci jednu z ochotnějších kamarádek. Každá dvojice si dokoulela ke svému stanovišti jeden boxerský totem. Vzhledem k tomu, co jsem popsala už výše, je výhodné zabrat rychle místo co nejblíž stojanům s nářadím, abyste se na začátku i na konci lekce nemusely s tímto zapeklitým předmětem vláčet až na druhý konec sálu. Mimochodem naprosto mě fascinoval fakt, že zatímco my jsme se ve dvou mořily s posunutím o každý metr, drobná lektorka pohybovala totemy s lehkostí evokující paralelu s kusem polystyrénu.

Samotné cvičení začalo svižně. Nácvik poskoků typických pro box (ano, takové to hopsání po ringu, co známe z filmových záběrů, kdy máme pocit, že před sebou soupeři prchají, aby nemuseli zasadit první ránu, jen je zkrátka limituje prostor obehnaný provazy), pár koleček běhu po tělocvičně proloženo několika kliky a už jsme se cítily jako Rocky Balboa. Zkusily jsme si několik profesionálních úderů a kopů do vzduchu a pak volně přešly k tréninku na totemech.

Považuji za nesmírně důležité podotknout, že po celou dobu nás doprovázela dynamická hudba, která podporovala energičnost pohybu a proměnila suchý trénink v zábavu.

Poté, co jsme se naučily pár základních úderů do nebohého totemu, začaly jsme je skládat do sérií a ke konci lekce už jsme zvesela kopaly a bušily do totemu dle svého uvážení, tedy samozřejmě za dodržení správné techniky. Nechyběla užitečná závěrečná posilovací část i strečink.

Z lekce SLIM Boxu jsme odcházely veselé, i když jsme byly zpocené jako po saharském pochodu. Odhodily jsme bandáže a vrátily se postupně zpět do reality. Tedy jen na přechodnou dobu, přesněji řečeno do další lekce.

Tento typ cvičení si můžete vyzkoušet například v brněnském fitcentru Befit, ale jistě jej objevíte i v jiných sportovních centrech.

 

 

Image courtesy of hin255 at FreeDigitalPhotos.net

2015.03.23 | Mgr. Daniela Krejčí | přečteno: 30091x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: box sport hubnutí

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Nepřehlédnutelně přehlédnutelná kniha

Knihu Stehlík Donny Tarrtové snadno přehlédnete, i když je to více jak sedmisetstránková „bichle“. Když u...
 
celý článek | Eva Štíbrová | 2016.03.22 | přečteno: 30038x

Stylová móda pro letošní podzim? Inspirujte se!

Chladné a deštivé počasí posledních dní dokazuje, že podzim nekompromisně přebírá svou vládu. Je tedy nejvyšší čas vyměn...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2017.09.20 | přečteno: 30967x

Hygiena duše

Celému našemu tělu věnujeme péči. Považujeme za samozřejmé je mýt, natírat všemožnými krémy, oblékat do skvěle padnou...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2014.01.27 | přečteno: 30123x

Jak se zbavit octomilek?

V domácnosti se občas potýkáme s nevítanými hosty, po kterých rozhodně netoužíme. V kuchyni to obvykle bývají malé mušky...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2020.10.22 | přečteno: 30106x
 

Portál pro ženy