newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

reklama 6 v magazínu pro ženy

SLIM Box pro štíhlost i energii

 
SLIM Box pro štíhlost i energii

A máme zde další z novinek ve světě fitness v oblasti sálových lekcí. SLIM Box nabízí tvarování krásné postavy, spalování kalorií, zlepšení fyzické kondice a především zábavu. Pojďme se na jednu takovou typickou lekci podívat.

 

Zapomeňte na Piloxing, kde byly na ruce potřeba pouze návleky se zátěží, případně jste, milé dámy, mohly cičit i bez nich. Ve SLIM Boxu se neobejdete bez tzv. bandáže. Ta chrání klouby před případným zraněním při boxerských úderech. Nepředstavujte si však, že jsme my, slabé ženy, uštědřovaly rány kolegyním, které šly zrovna okolo. Boxovalo se jen do boxerského totemu (který je, jen tak mimochodem, při nutnosti manipulace neskutečně těžký).

Protože většina z nás byla na lekci poprvé, představoval pro nás dlouhý popruh barevné látky jeden velký otazník. Trpělivá lektorka nicméně nám všem vysvětlila a ukázala, jak se taková bandáž na ruce váže. Tak jsme si procvičily hned zkraje lekce mozek, protože správně uvázat bandáž není žádná sranda. Některé z nás, jež nebudu jmenovat, byly nuceny udělat několikrát převaz a i tak jim pod malíčkem plandal kus látky. Opakování však dělá mistra a tak nezbývá než doufat, že to bude platit i zde.

Na začátku lekce jsme se rozdělily do dvojic. Pokud nemáte rády spolupráci s někým, koho vidíte poprvé v životě, určitě doporučuji dovléct na lekci jednu z ochotnějších kamarádek. Každá dvojice si dokoulela ke svému stanovišti jeden boxerský totem. Vzhledem k tomu, co jsem popsala už výše, je výhodné zabrat rychle místo co nejblíž stojanům s nářadím, abyste se na začátku i na konci lekce nemusely s tímto zapeklitým předmětem vláčet až na druhý konec sálu. Mimochodem naprosto mě fascinoval fakt, že zatímco my jsme se ve dvou mořily s posunutím o každý metr, drobná lektorka pohybovala totemy s lehkostí evokující paralelu s kusem polystyrénu.

Samotné cvičení začalo svižně. Nácvik poskoků typických pro box (ano, takové to hopsání po ringu, co známe z filmových záběrů, kdy máme pocit, že před sebou soupeři prchají, aby nemuseli zasadit první ránu, jen je zkrátka limituje prostor obehnaný provazy), pár koleček běhu po tělocvičně proloženo několika kliky a už jsme se cítily jako Rocky Balboa. Zkusily jsme si několik profesionálních úderů a kopů do vzduchu a pak volně přešly k tréninku na totemech.

Považuji za nesmírně důležité podotknout, že po celou dobu nás doprovázela dynamická hudba, která podporovala energičnost pohybu a proměnila suchý trénink v zábavu.

Poté, co jsme se naučily pár základních úderů do nebohého totemu, začaly jsme je skládat do sérií a ke konci lekce už jsme zvesela kopaly a bušily do totemu dle svého uvážení, tedy samozřejmě za dodržení správné techniky. Nechyběla užitečná závěrečná posilovací část i strečink.

Z lekce SLIM Boxu jsme odcházely veselé, i když jsme byly zpocené jako po saharském pochodu. Odhodily jsme bandáže a vrátily se postupně zpět do reality. Tedy jen na přechodnou dobu, přesněji řečeno do další lekce.

Tento typ cvičení si můžete vyzkoušet například v brněnském fitcentru Befit, ale jistě jej objevíte i v jiných sportovních centrech.

 

 

Image courtesy of hin255 at FreeDigitalPhotos.net

2015.03.23 | Mgr. Daniela Krejčí | přečteno: 16108x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: box sport hubnutí

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Mikroplyšový textil, nejlepší opatření proti chladu

Když si pořídíte mikroplyšové povlečení, prostěradlo a deku, už vám nikdy nebude v posteli zima. Ať je venku klidně mráz...
 
celý článek | Lea Kubová | 2022.01.28 | přečteno: 2281x

Už jste svého mazlíčka připravili na zimní sezónu?

Ať už je vaším mazlíkem kočka nebo pes, jedno mají společné: venku se jim líbí ve dne i v noci, v létě i v&...
 
celý článek | Admin | 2016.09.23 | přečteno: 16386x

ZDRAVÁ PRSA: JAK SE SPRÁVNĚ A DOSTATEČNĚ CHRÁNIT PŘED RAKOVINOU?

Strašák zvaný rakovina prsu. Víte, jak chránit svá prsa před touto zhoubnou nemocí? Jaká je účinná prevence? Proč je důl...
 
celý článek | Kateřina Lulková | 2019.03.23 | přečteno: 6290x

6 nejvtipnějších svatebních darů

Na svatbách se tradičně sejde spousta rozličných svatebních darů. Někteří hosté dávají přednost darům finančním, za k...
 
celý článek | Nikol Mohoritová | 2014.05.19 | přečteno: 15559x
 

Portál pro ženy