reklama 1 v magazínu pro ženy

newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

Recenze: Makeup Revolution Iconic Pro 2 paletka

 
Recenze: Makeup Revolution Iconic Pro 2 paletka

Tento rok přišla do České Republiky anglická značka Makeup Revolution, otevřela oficiální e-shop a začala se i prodávat v drogeriích. Sama jsem si koupila jednu z nejprodávanějších paletek - Iconic Pro 2 a otestovala ji.

 

Na značce Makeup Revolution (dále MR) je nejzajímavější, že dokonale kopíruje slavné paletky dražších a méně dostupných značek. Paletky Iconic kopírují proslavené a věčně probírané Naked od Urban Decay aIconic Pro paletky zase Lorac Pro.Iconic Pro 2 má odstíny téměř identické s Lorac Pro 2, včetně jejich umístění.Zde je fotka Lorac Pro 2 pro srovnání. Bohužel, tato značka není v Česku lehce dostupná a navíc paletka stojí zhruba 1 000 Kč. Iconic Pro 2 je k dostání za 349 Kč na oficiálním e-shopu. Popravdě netuším jak je možné, je MR může takto kopírovat jiné značky a dát produktům i podobný název, ale doufám, že v tom budou pokračovat, jelikož to umí velice dobře.

Jak je patrné z fotky, paletka obsahuje 16 stínů - horní řada je matná a spodní lesklá. Zdráhám se označit je jako "třpytivé", protože jsou opravdu spíše lesklé a rozhodně ne plné velkých třpytek. Na MR e-shopu je skvělá jedna věc - každý produkt má u sebefotku vzorků na kůži, neboli "swatch". Rozhodla jsem se tedy sama vzorky nenafotit, ale odkázat vás na ty v e-shopu. Můžu potvrdit, že to stínům odpovídá.... kromě dvou odstínů - matná fialová a modrá. Fialová rozhodně nevypadá tak vínově jako na fotce z e-shopu, naopak vypadá přesně jako v paletce, ovšem má poněkud menší pigmentaci než ostatní matné barvy. To samé platí pro modrou, není příliš pigmentovaná, bohužel. Ostatní matné odstíny jsou ovšem dobře pigmentované, což je příjemné překvapení. Lesklé stíny jsou ale hitem Iconic Pro 2, které mají odlesky do zlata i stříbrna, můžete si je lépe prohlédnout na detailnějších fotkách níže.

Co se týče využití paletky, kombinace barev vám dovolí jakýkoliv makeup. Ať už přirozené, denní líčení nebo tmavé smokey eye, paletka má všechno. I když bych spíše měla za výběr barev ocenit Lorac Pro, zkopírované jsou dobře. Líbí se mi dva highlight odstíny a to hned první v každé řadě - krémová matná a lesklá bílá. Matná se skvěle hodí pod obočí a lesklá do vnitřního koutku. Tyto barvy používám skoro pokaždé co si hraju se stíny a jsou užitečné v každé paletce, stejně jako matná černá, která tu také nechybí. Gratuluju Lorac Pro, vymysleli jste to dobře. 

Dost o stínech, co zbytek? Paletka není příliš velká a celkem kompaktní. Balení je pevné a nepůsobí levně nebo že se za chvíli rozpadne. Obrovské zrcátko je také velké plus. Dostanete také oboustraný štěteček. Jeden konec je placatý, vhodný pro plácání barev na víčko a druhý jemný konec je pro rozmazávání. Štětěc mě určitě překvapil a ačkoliv pořád preferuji své štětce, občas sáhnu i po tomhle, což u žádně jiné paletky nedělám. Kulatý konec štětce by ale mohl být o malinko jemnější, přijde mi, že by pak rozmazával podstatně lépe.

Závěr: Iconic Pro 2 má super užitečné kombinace barev, vhodné pro jakékoliv líčení. Poměr cena kvalita rozhodně stojí za to. Modrá a fialová bohužel moc pigmentované nejsou, zbytek má pigmentaci dobrou až skvělou. Obal je pevný a není zbytečně velký, štětec je k mému překvapení docela použitelný.

Fotografie: Barbora Juřeníková

2015.10.27 | Barbora Juřeníková | přečteno: 12345x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: makeup makeup revolution recenze review paletka oční stíny

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Facebook

Na setkání se svými přáteli se vždy těším a pokud se povede v předvánočním šílenství, považuji to za malý zázrak. Vši...
 
celý článek | Martina Kysilková | 2015.01.30 | přečteno: 10861x

Dopřejte si pravidelně vejce, prospějete svému zdraví

Odpíráte si vejce, protože nejsou zdravá a dokonce mohou při častější konzumaci škodit našemu zdraví? Omyl, vejce nejenž...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2019.01.26 | přečteno: 1630x

Darujte pod stromeček krásu a zdraví

Jestli patříte mezi ty, kteří letos nevědí, jaké dárky k Vánocům pořídit, zkuste místo tradičních zájezdů, šperk...
 
celý článek | Admin | 2016.12.09 | přečteno: 11642x

JAK NA NÁS PŮSOBÍ BARVY?

My, lidé, vnímáme svět kolem nás v barvách. Přemýšleli jste někdy o tom, jaké by to bylo, kdyby kolem nás neexistovaly b...
 
celý článek | Tereza Nechvílová | 2018.11.25 | přečteno: 3183x
 

Portál pro ženy