newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

Recenze: Makeup Revolution Iconic Pro 2 paletka

 
Recenze: Makeup Revolution Iconic Pro 2 paletka

Tento rok přišla do České Republiky anglická značka Makeup Revolution, otevřela oficiální e-shop a začala se i prodávat v drogeriích. Sama jsem si koupila jednu z nejprodávanějších paletek - Iconic Pro 2 a otestovala ji.

 

Na značce Makeup Revolution (dále MR) je nejzajímavější, že dokonale kopíruje slavné paletky dražších a méně dostupných značek. Paletky Iconic kopírují proslavené a věčně probírané Naked od Urban Decay aIconic Pro paletky zase Lorac Pro.Iconic Pro 2 má odstíny téměř identické s Lorac Pro 2, včetně jejich umístění.Zde je fotka Lorac Pro 2 pro srovnání. Bohužel, tato značka není v Česku lehce dostupná a navíc paletka stojí zhruba 1 000 Kč. Iconic Pro 2 je k dostání za 349 Kč na oficiálním e-shopu. Popravdě netuším jak je možné, je MR může takto kopírovat jiné značky a dát produktům i podobný název, ale doufám, že v tom budou pokračovat, jelikož to umí velice dobře.

Jak je patrné z fotky, paletka obsahuje 16 stínů - horní řada je matná a spodní lesklá. Zdráhám se označit je jako "třpytivé", protože jsou opravdu spíše lesklé a rozhodně ne plné velkých třpytek. Na MR e-shopu je skvělá jedna věc - každý produkt má u sebefotku vzorků na kůži, neboli "swatch". Rozhodla jsem se tedy sama vzorky nenafotit, ale odkázat vás na ty v e-shopu. Můžu potvrdit, že to stínům odpovídá.... kromě dvou odstínů - matná fialová a modrá. Fialová rozhodně nevypadá tak vínově jako na fotce z e-shopu, naopak vypadá přesně jako v paletce, ovšem má poněkud menší pigmentaci než ostatní matné barvy. To samé platí pro modrou, není příliš pigmentovaná, bohužel. Ostatní matné odstíny jsou ovšem dobře pigmentované, což je příjemné překvapení. Lesklé stíny jsou ale hitem Iconic Pro 2, které mají odlesky do zlata i stříbrna, můžete si je lépe prohlédnout na detailnějších fotkách níže.

Co se týče využití paletky, kombinace barev vám dovolí jakýkoliv makeup. Ať už přirozené, denní líčení nebo tmavé smokey eye, paletka má všechno. I když bych spíše měla za výběr barev ocenit Lorac Pro, zkopírované jsou dobře. Líbí se mi dva highlight odstíny a to hned první v každé řadě - krémová matná a lesklá bílá. Matná se skvěle hodí pod obočí a lesklá do vnitřního koutku. Tyto barvy používám skoro pokaždé co si hraju se stíny a jsou užitečné v každé paletce, stejně jako matná černá, která tu také nechybí. Gratuluju Lorac Pro, vymysleli jste to dobře. 

Dost o stínech, co zbytek? Paletka není příliš velká a celkem kompaktní. Balení je pevné a nepůsobí levně nebo že se za chvíli rozpadne. Obrovské zrcátko je také velké plus. Dostanete také oboustraný štěteček. Jeden konec je placatý, vhodný pro plácání barev na víčko a druhý jemný konec je pro rozmazávání. Štětěc mě určitě překvapil a ačkoliv pořád preferuji své štětce, občas sáhnu i po tomhle, což u žádně jiné paletky nedělám. Kulatý konec štětce by ale mohl být o malinko jemnější, přijde mi, že by pak rozmazával podstatně lépe.

Závěr: Iconic Pro 2 má super užitečné kombinace barev, vhodné pro jakékoliv líčení. Poměr cena kvalita rozhodně stojí za to. Modrá a fialová bohužel moc pigmentované nejsou, zbytek má pigmentaci dobrou až skvělou. Obal je pevný a není zbytečně velký, štětec je k mému překvapení docela použitelný.

Fotografie: Barbora Juřeníková

2015.10.27 | Barbora Juřeníková | přečteno: 13372x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: makeup makeup revolution recenze review paletka oční stíny

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Zahradní párty stany pro každé období

Někteří lidé sice milují Vánoce, přesto ale zimu obvykle nesnášejí a těší se na letní dny, kdy si budou moci užívat s...
 
celý článek | Admin | 2016.11.21 | přečteno: 12979x

Rekonstrukce kuchyně v několika otázkách

Stále se potvrzuje, že kuchyň je „srdcem domova“, kde se rádi shromažďují nejen členové rodiny, ale i přá...
 
celý článek | Admin | 2015.02.27 | přečteno: 11870x

Ať žije Trautenberk.....nebo raději ne

Kdo by neznal krásný večerníček Krkonošské pohádky a závistivého Trautenberka, který proháněl Anču, Kubu i hajného. P...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2013.06.30 | přečteno: 11550x

Jak vám barvy ovlivňují život?

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak vám barvy ovlivňují život? Existuje celá škála oblastí, kde se využívají barvy. Barvy...
 
celý článek | Petra Zápotočná | 2018.01.30 | přečteno: 4590x
 

Portál pro ženy