newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

Recenze: Makeup Revolution Iconic Pro 2 paletka

 
Recenze: Makeup Revolution Iconic Pro 2 paletka

Tento rok přišla do České Republiky anglická značka Makeup Revolution, otevřela oficiální e-shop a začala se i prodávat v drogeriích. Sama jsem si koupila jednu z nejprodávanějších paletek - Iconic Pro 2 a otestovala ji.

 

Na značce Makeup Revolution (dále MR) je nejzajímavější, že dokonale kopíruje slavné paletky dražších a méně dostupných značek. Paletky Iconic kopírují proslavené a věčně probírané Naked od Urban Decay aIconic Pro paletky zase Lorac Pro.Iconic Pro 2 má odstíny téměř identické s Lorac Pro 2, včetně jejich umístění.Zde je fotka Lorac Pro 2 pro srovnání. Bohužel, tato značka není v Česku lehce dostupná a navíc paletka stojí zhruba 1 000 Kč. Iconic Pro 2 je k dostání za 349 Kč na oficiálním e-shopu. Popravdě netuším jak je možné, je MR může takto kopírovat jiné značky a dát produktům i podobný název, ale doufám, že v tom budou pokračovat, jelikož to umí velice dobře.

Jak je patrné z fotky, paletka obsahuje 16 stínů - horní řada je matná a spodní lesklá. Zdráhám se označit je jako "třpytivé", protože jsou opravdu spíše lesklé a rozhodně ne plné velkých třpytek. Na MR e-shopu je skvělá jedna věc - každý produkt má u sebefotku vzorků na kůži, neboli "swatch". Rozhodla jsem se tedy sama vzorky nenafotit, ale odkázat vás na ty v e-shopu. Můžu potvrdit, že to stínům odpovídá.... kromě dvou odstínů - matná fialová a modrá. Fialová rozhodně nevypadá tak vínově jako na fotce z e-shopu, naopak vypadá přesně jako v paletce, ovšem má poněkud menší pigmentaci než ostatní matné barvy. To samé platí pro modrou, není příliš pigmentovaná, bohužel. Ostatní matné odstíny jsou ovšem dobře pigmentované, což je příjemné překvapení. Lesklé stíny jsou ale hitem Iconic Pro 2, které mají odlesky do zlata i stříbrna, můžete si je lépe prohlédnout na detailnějších fotkách níže.

Co se týče využití paletky, kombinace barev vám dovolí jakýkoliv makeup. Ať už přirozené, denní líčení nebo tmavé smokey eye, paletka má všechno. I když bych spíše měla za výběr barev ocenit Lorac Pro, zkopírované jsou dobře. Líbí se mi dva highlight odstíny a to hned první v každé řadě - krémová matná a lesklá bílá. Matná se skvěle hodí pod obočí a lesklá do vnitřního koutku. Tyto barvy používám skoro pokaždé co si hraju se stíny a jsou užitečné v každé paletce, stejně jako matná černá, která tu také nechybí. Gratuluju Lorac Pro, vymysleli jste to dobře. 

Dost o stínech, co zbytek? Paletka není příliš velká a celkem kompaktní. Balení je pevné a nepůsobí levně nebo že se za chvíli rozpadne. Obrovské zrcátko je také velké plus. Dostanete také oboustraný štěteček. Jeden konec je placatý, vhodný pro plácání barev na víčko a druhý jemný konec je pro rozmazávání. Štětěc mě určitě překvapil a ačkoliv pořád preferuji své štětce, občas sáhnu i po tomhle, což u žádně jiné paletky nedělám. Kulatý konec štětce by ale mohl být o malinko jemnější, přijde mi, že by pak rozmazával podstatně lépe.

Závěr: Iconic Pro 2 má super užitečné kombinace barev, vhodné pro jakékoliv líčení. Poměr cena kvalita rozhodně stojí za to. Modrá a fialová bohužel moc pigmentované nejsou, zbytek má pigmentaci dobrou až skvělou. Obal je pevný a není zbytečně velký, štětec je k mému překvapení docela použitelný.

Fotografie: Barbora Juřeníková

2015.10.27 | Barbora Juřeníková | přečteno: 10800x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: makeup makeup revolution recenze review paletka oční stíny

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Zlatá klec

Jak poznat, že jsme potkaly toho Pravého? A co dělat, když si uvědomíme, že to tak není? Určitě bojovat. Za sebe i za...
 
celý článek | Beáta Matyášová | 2013.06.04 | přečteno: 9559x

Deset vůní Srí Lanky

Po předchozím šíleném nápadu s cestou do Singapuru měl navazovat výlet na Srí Lanku, jak jinak, než za akční cenu a s...
 
celý článek | Jiří Hošek | 2013.05.04 | přečteno: 9807x

Listopad na zahradě

Listopad je posledním měsícem zahradnické sezóny. Je to doba závěrečných příprav zahrady na bezpečné přezimování. Ač ...
 
celý článek | Katka Mikulášková | 2015.11.03 | přečteno: 10011x

Volání kukačky, Robert Galbraith

Poměrně dlouho mi trvalo, než jsem se přemluvila, abych se do této knížky pustila. Odrazovaly mě od toho rozporuplné ...
 
celý článek | Meridene | 2014.08.21 | přečteno: 9964x
 

Portál pro ženy