reklama 5 v magazínu pro ženy

Nepřehlédněte

Silonky ve spreji? Říkáme "ano"!

 
celý článek | Kateřina Pořízová | přečteno: 30348x 2015.03.12

Luxusní doplňky, které mají styl

 
celý článek | Admin | přečteno: 30065x 2019.04.12

Soutěž o Sililevo – nechejte vaše nehty zářit zdravím!

 
celý článek | Admin | přečteno: 30189x 2015.10.05

newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

Pracujete v práci?

 
Pracujete v práci?

Událost z dnešního rána v práci mě donutila k zamyšlení. Přišla za mnou kolegyně a ptala se mě na dosti osobní věc a hodlala dostat odpověď. Byla dost nemile překvapena, když jsem jí neodpověděla dle jejích představ a ještě ji slušně vyhodila z kanceláře s tím, že mám dost práce a ona jistě také. Samozřejmě se urazila a jiná kolegyně mi pak řekla, že mě pomluvila, že se tvářím, jako bych se v práci snad předřela. Netvrdím, že dělám každý den a celou pracovní dobu na sto procent,  to snad ani nejde, ale snažím se maximálně využít pracovní dobu k tomu, abych dokázala stihnout všechnu svoji práci. Jako matka od školkového dítka jsem totiž občas doma s nemocným dítkem a to se pak práce nahromadí.

 

"Hele, viděls ráno na FB ty plavky, co měla Renata na dovolené? Ta u toho bazénu vypadala naprosto luxusně, se nedivím, že urvala toho hokejistu, von ti hraje sice jen nějakou nižší ligu, ale prachy má, jsem se díval včera v kanclu na youtube a hraje ti fakt dobře, třeba to časem dotáhne dál." Nechtěně jsem vyslechla rozhovor dvou mužů u oběda. Jejich rozhovor jsem bohužel slyšela celý a asi i zbytek restaurace, protože byli poměrně hlasití a jejich výbuchy smíchu na adresy kypřejších kolegyň a lascivní poznámky na adresu těch štíhlejších se nedaly přeslechnout.

Cestou z oběda jsem nad jejich rozhovorem přemýšlela, dost nehezky se vyjadřovali o svých plnoštíhlých a baculatých kolegyní. Já taky zrovna nejsem modelka a tak jsem si tak říkala, co by asi pasovalo z jejich peprného hovoru na mě, když v tom mi to došlo. Probrali všechno, co od rána viděli na FB, Seznamu, Youtube, Alze, Aukru apod. Kdy stihli pracovat?

Když jsem se vrátila po skončení rodičovské dovolené do práce, tak jsem se nestíhala divit. Dostali jsme čipy a docházkový systém a případný pozdní příchod se musel napracovat. Nejhůř postiženi byli kuřáci, protože si svou neřest musí také napracovat. Byli jsme upozorněni, že nesmíme mít v počítači žádné soukromé soubory. A k mé neskutečné radosti se zakázalo šíření tzv.spamovacích řetězových e-mailů a vůbec soukromé posílání e-mailů.

Nebudu vypisovat všechna opatření, která byla přijata, to by bylo na dlouho. Když jsem první den nastoupila a tohle všechno mi bylo řečeno, tak jsem si chvíli přišla tak trochu svázaná a sarkasticky jsem utrousila, jestli je nám dovoleno dýchat. Po čase jsem ale zjistila, že mi nedělá nijak velký problém všechna ta nařízení dodržovat. Ano, je trošku problém, když si potřebuju skočit naproti do krámu pro pití nebo nějakou drobnost k zakousnutí nebo třeba zapomenutou dámskou hygienickou potřebu. Ale i to se dá v klidu vyřešit. Jen na okraj dodám, že ani všechna tato opatření nedokázala zabránit notorickým drbnám běhat od jedné kanceláři k druhé, sbírat a šířit drby. Nejlepší na tom je, že právě tyhle osoby se pak diví, že nestíhají svou práci a mají pocit, že toho je na ně nakládáno moc.

Že nesmím v práci používat internet pro soukromé účely mě ani moc nevadí. V dnešní době chytrých telefonů to není asi problém pro nikoho. Snažím se nechávat si vyřizování na doma, ale bohužel někdy to nejde a tak si ten kratičký e-mail naťukám do telefonu v práci. A bez obalu se přiznám, že jsem občas v práci ráda, když si po ránu v klidu vypiju kafe, aspoň při kontrole pracovních e-mailů. Neumím si představit, že bych v pracovní době koukala na FB a zkoumala fotky a komentáře nebo si vybírala nový počítač nebo notebook přes e-shop. Nemám na to čas. Když se zadaří a syn je dva týdny nemocný, tak po návratu do práce mám co dělat, abych skluz dohnala.

Když si to tu tak po sobě čtu, tak mi přijde, že se taky kasám a chválím sama sebe a svou bezchybnou pracovní morálku. Věřte mi, že tak bezchybná není. Také mám občas den, kdy prostě už od rána mozek i tělo vypovídá službu a ten den nestojí za nic a člověk udělá jen to, co vážně musí a hoří. Jak už jsem psala v některém  z předchozích odstavců, nejde neustále pracovat na sto procent. Občas se mi stane, že se přistihnu, že koukám do počítače na vytvářený dokument, čekám na tu správnou myšlenku a nápad a najednou zjistím, že do dokumentu jen tupě koukám a myšlenky se mi toulají úplně někde jinde a mezi tím uplynula půl hodinka. Náš mozek je neskutečně chytrý orgán a dokáže nám pomoci, i když o to nestojíme.

Pracujete v práci a snažíte se využít maximálně svou pracovní dobu? Nebo hledáte útočiště před nepříjemnými úkoly v brouzdání po internetu nebo třeba četbou časopisu či luštění křížovek? Přiznáte se mi? :)


 

Image courtesy by stockimages at FreeDigitalPhotos.net

2014.08.31 | Meridene | přečteno: 30098x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: práce; kancelář; drby

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Březen na zahradě

Březen je měsícem, kdy už s chutí můžeme vyhlížet jaro, ten letošní obzvláště. Je tedy nejvyšší čas pomalinku se...
 
celý článek | Katka Mikulášková | 2016.03.01 | přečteno: 30158x

Osvěžovač vzduchu: víte jak vybrat ten správný?

K modernímu bydlení neodmyslitelně patří příjemná vůně. Vonné difuzéry, svíčky, spreje – víte, jak tyto osvěžovače správ...
 
celý článek | Nina Albertová | 2021.08.09 | přečteno: 30114x

Obývací pokoj podle Feng - shui 1. díl

Obývací pokoj je považován za srdce domu či bytu. Rodina se zde schází, jsou zde přijímány návštěvy. Je místem setkáv...
 
celý článek | Katka Mikulášková | 2015.08.31 | přečteno: 30099x

Ochranu svého domova máte pevně v rukou. Pojistěte si domácnost dříve, než bude pozdě

Pokud se právě nacházíte mimo domov, jen těžko můžete stoprocentně vědět, zda je všechno v pořádku. Nechceme malovat čer...
 
celý článek | Admin | 2019.09.28 | přečteno: 30273x
 

Portál pro ženy