reklama 1 v magazínu pro ženy

newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

Pár slov na téma dovolená

 
Pár slov na téma dovolená

Dovolenou máme nejčastěji spojenou s létem - pro hraje teplé počasí a školní prázdniny. Nezřídka ale vyrážíme na dovolenou na podzim – zde lákají nižší posezónní ceny a méně lidí v oblíbených destinacích. Ať tak nebo tak, vždy je dovolená milníkem v roce, na který se těší celá rodina.

 

Zkuste si slovo „dovolená“ říct pěkně nahlas. Slyšíte to? Něco si dovolíte. Dovolená je dovolit si odpočívat, dělat něco jiného než běžně děláme. Pro ty z vás, co si rádi hrají s jazykem, snad jen doplníme, že základem slova je sloveso dovolit, jehož původní význam ze staré češtiny je nechat jít, dopřát něco někomu.

V jednom rozhovoru, který jsme náhodou zaslechli, se ptal jeden muž středních let druhého, když mu popisoval, jak jede na víkend do Alp: „Co tam budeš dělat, když nelyžuješ?“ A druhý muž velmi pohotově odpověděl: „Nic. Nebudu dělat nic.“ To se prvnímu muži moc nezdálo. „To se budeš jen válet?“ „Jo, budu, mám přece dovolenou“. No a proč ne?

Já chci k moři a on na ryby

Každoročně je to stejné. Ne vždy se naprosto ve svých představách shodneme s našimi protějšky, o dětech ani nemluvě. Kompromisy jsou někdy velmi těžké. Je potřeba si sednout, dát hlavy dohromady a naplánovat si vše tak, aby byli spokojeni všichni účastníci. Takovým obecným přehledem toho, co od dovolené očekáváme, může být: odpočinek, změna, čas trávený spolu, poznávání a zážitky.

http://www.esennce.cz/_data_app_catalogue/470_Aquapark-deti2.jpg

Odpočívat můžete i doma na gauči, je to příjemné, ale dost možná za chvíli vstanete, protože musíte ještě dodělat to nebo ono, zamést nebo vás z gauče prostě zvednou děti. Odpočinek souvisí se změnou – změna místa, ať v rámci naší země nebo dál za hranice. I změna gauče se počítá. Být spolu – ve dvou se to nejen lépe táhne, ale také lépe odpočívá. A poznávání? Nemusíte obrazit všechny pamětihodnosti v okolí, poznávat můžete místní přírodu, lidské zvyky nebo gastronomii. A zážitky tak nějak vyplynou sami. A pár těch netradičních si můžete dopřát navrch, pomůže vám s tím agentura na zážitky.

Pokud máte letos již po dovolené, naplánujte si jednu menší i na podzim. Nemusíte utrácet desetitisíce ani objevovat nové světadíly. Stačí dva dny, oblíbené jsou netradiční víkendové pobyty v Čechách. A pokud se teprve chystáte na vaši hlavní dovolenou, přejeme, ať se vám vydaří podle vašich představ.

 

2015.08.26 | Nikol Mohoritová | přečteno: 11031x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: dovolená zážitky rodina volno odpočinek

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Pozvánka do vznešené Anglie, Pes Jejího Veličenstva

Corgi, malý veselý a mimořádně inteligentní pes. Také se mu říká „liščí“. Víte, že právě tihle krasavci t...
 
celý článek | Renata Petříčková | 2017.05.16 | přečteno: 10880x

„Nejlepší zážitek v životě, hned po narození dcerky“ vzpomíná na let balónem pan Petr

Nikdy jsem nebyl typ člověka, který by přehnaně řešil vánoční svátky. Mí rodiče Vánoce moc neprožívali, a tak jsem ani n...
 
celý článek | Admin | 2019.12.18 | přečteno: 232x

KOUZLO PAMPELIŠKY: JE ZDARMA A OČISTÍ TĚLO OD JEDŮ

Pampelišku neboli smetánku lékařskou zná každý. Avšak kdo ví i to, že se dá každá část této rostliny využít? Pampeliška ...
 
celý článek | Kateřina Lulková | 2019.04.28 | přečteno: 1287x

Provoněné koupele nohou

Barevné listí šustí pod nohama, podzim nám přináší chladná rána, dny se pomalu zkracují, ideální čas pro rozjímání, v...
 
celý článek | Vendula Králová | přečteno: 11585x
 

Portál pro ženy