newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

Očistná kúra

 
Očistná kúra

Detox nebo očista. Je třeba s tím letos začínat? Nebo přejdeme ze zimy do podzimu a pak zase hurá do zimního spánku? Fakt nevim.

 

 

Nastalo jaro. Aspoň (jenom) podle kalendáře. Zazelenaly se stromy a vrátili se ptáci (chudáci). Zmizel sníh a někdy (málo) se ukáže sluníčko. Příroda se snaží probudit a moc jí to nejde. My bychom stáli o to samý, ale není to vůbec jednoduchý (škoda).

Přestože začíná červen (dneska), vymazlený letní šaty neustále smutně (vyčítavě) visí na ramíncích velký skříně a deštníky (všem na vztek) pořádají jeden mejdan za druhým. Po nekonečně dlouhý zimě a zmrzlých (šílených) Velikonocích jsme se dočkali upršenýho Prvního máje a zaplavenýho Dne dětí. Drtivá absence přirozenýho světla nás deptá a očistná kúra duše se nekoná. Dlouhodobá předpověď počasí sráží na kolena lecjakýho optimistu a já se ptám, co s tím.

Možná by pomohla aspoň očista těla. Doporučuje se pít (na hektolitry) kopřivový čaj, žvýkat mladé pupeny (jsou vůbec?), jíst jenom suchou rýži (vařenou) nebo zasvětit den striktně zelenině nebo ovoci. Můžeme začít běhat nebo se potit na hot józe. Můžeme se znovu pustit do „jarního“ úklidu (kde na to vzít sílu?) nebo vyšlapat (v péřovce) na Sněžku. Prostě cokoliv, co nás povzbudí. Co naše tělo (možná) ocení. Něco, co nám pomůže další ráno vstát, přestože venku zase padaj trakaře.

Co se mě týká, rozhodla jsem se očistit svoje vztahy. Z některých musim (chci) smíst pavučiny, některý se pokusim ozdravit a u některých si musím přiznat, že nemají smysl. Že mi vlastně ubližujou a že do nich opakovaně (blbka) dávám víc, než dostávám. Jako všechno by měly být i naše vztahy v rovnováze.

Přírodu neovlivníme (zásadně a krátkodobě), ale proto, abychom se cítili líp, můžeme pořád udělat hodně. Tak do toho! :)

foto: http://www.freedigitalphotos.net

2013.06.01 | Beáta Matyášová | přečteno: 31706x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: jaro vztahy rovnováha

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Jaké mají Velikonoce v USA?

Velikonoce a jejich tradice jsou již za rohem. Velikonoční zvyky v České republice mají spoustu příznivců i odpůrců kvůl...
 
celý článek | Petra Zápotočná | 2018.03.26 | přečteno: 31956x

Osm týdnů v blázinci

Nedávno mi dorazil do schránky nový katalog Knižního klubu. Uvažovala jsem, jakou knížkou si tedy udělám radost tento...
 
celý článek | Mgr. Daniela Krejčí | 2014.07.17 | přečteno: 31738x

Džíny z PET lahví? U Levi´s je možné všechno!

  Dokážete si představit, že z PET lahve, ze které jste ještě před chvilkou pili, by jednou mohly být tkáně...
 
celý článek | Lenka Popelková | 2012.12.30 | přečteno: 31660x

Emancipace,naprosto skvělá věc.

Tak nevím dámy kdy nám ta emancipace přerostla přes hlavu,ale stalo se. Muži již dávno nejsou muži s velkým M,nenápad...
 
celý článek | Martina Kysilková | 2013.03.16 | přečteno: 31706x
 

Portál pro ženy