newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

reklama 6 v magazínu pro ženy

Jak stavět domy a architektonické skvosty z kostiček LEGA?

 
Jak stavět domy a architektonické skvosty z kostiček LEGA?

Mezi velmi populární hračky patří již desítky let stavebnice LEGO, která baví děti i dospělé. Mnoho lidí si ani neuvědomuje přínos, jaký má stavebnice nejen pro správný vývoj dítěte, ale i pro dospělé stavitele. Pojďte se tedy podívat, proč stavět i ty největší skvosty světové architektury z LEGA.

 

Zaměřeno na rozvoj motoriky

LEGO dnes nabízí stavebnice pro různé věkové kategorie, které se liší především svou náročností. Kromě toho si však můžete vybírat i různé modelové řady, jež mají rozdílnou velikost koste. Pro ty nejmenší stavitele je tu kolekce LEGO Duplo. Díky většímu formátu kostek není jen minimalizováno riziko spolknutí kostiček, ale pomůže se správným rozvojem motorických funkcí.

U dětí předškolního a mladšího školního věku pak pomáhá LEGO dopilovat jemnou motoriku, což je patrné zejména z malého formátu mnohých kostiček. Manipulace s drobnými kostičkami pomáhá dětem vypilovat i úchop pro správné držení pera.

Nechte dětem prostor pro fantazii, prospěje jim to

Ať už se dětem rozhodnete pořídit jakoukoli sadu stavebnice LEGO, měla by nabízet dostatek kostiček pro bohatou variabilitu staveb. Díky tomu se zlepší jejich vnímání prostoru, ale i představivost a analytické myšlení. Hlavně v začátcích svým dětem pomozte a popusťte uzdu i své fantazii.

Začněte jednoduchými modely, třeba domy s čtvercovým půdorysem a plochou střechou. Postupně pak můžete přecházet ke stavbám rozličných tvarů s kolmou střechou. Budování kolmé střechy bývá mnohdy náročné i pro dospělé, potřeba je si dát pozor na přiměřený tlak při kladení další řady kostek.

Tak jako u každé stavby je nutné dát domu pevné základy a následně pokračovat podlahami, přízemím, půdou a střechou. Aby děti budování reálného domu bavilo, je potřeba se ujistit, že máte k dispozici dostatečný počet kostek ve správných barvách. Postavit si pak můžete školu, školku nebo dům, ve kterém žijete. V budoucnu si pak s pokročilými stavebnicemi můžete troufnout třeba na Eiffelovu věž, historické centrum Londýna či moderní Singapur.

Náročné, ale nádherné Lego řady Architecture

Pro ty nejzkušenější stavitele pak přináší Lego i možnost postavit si některou z významných staveb světa. Tyto stavebnice jsou vhodné pro děti staršího školního věku a dospělé. Věřte, že dají opravdu zabrat, ale výsledek stojí za to.

Stavebnice LEGO Architecture byste však neměli stavět jen pro konečný výsledek, ale i pro vlastní průběh stavby, který vám pomůže zapracovat na vašem duševním zdraví. Pro úspěšné dokončení většiny staveb je totiž potřeba pořádná dávka trpělivosti, kterou v dnešní době často lidé postrádají.

LEGO vám pak může pomoci odbourat zátěž každodenního stresu, protože se můžete na chvíli soustředit na něco jiného a na řadu problémů prostě zapomenout. Váš kardiovaskulární systém bude určitě vděčný. Lego přináší v ohledu na duševní zdraví podobné benefity jako skládání puzzle, pomáhá snižovat riziko Alzheimerovy choroby či zpomalit nástup demence.

Jak na to, aby stavění opravdu bavilo?

Základem je pořádná příprava. Dopředu je potřeba si nachystat dostatečný prostor nejen na výsledný výtvor, ale i pracovní plochu, kde si budete moci rozložit více kostek, aniž byste je museli zase hned uklízet.

K přípravě pak patří i vlastní kontrola kompletnosti sady, a to zejména v případech, kdy už nejsou kostky zabaleny v samostatných balíčcích. Není horší pocit, když před závěrem vaší práce zjistíte, že vám jedna kostička chybí. Firma sice nabízí možnost si chybějící části objednat, ale to čekání…

2022.04.07 | Nina Albertová | přečteno: 29780x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: lego děti hraní stavebnice zábava jemná motorika rozvoj stavby

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Náročné životní lekce: Proč přicházejí a kdy se mohou vracet jako bumerang?

Když se řekne náročné životní lekce, každý si pod tím představí něco jiného. Pro jednoho to může být například ztráta mi...
 
celý článek | Jana Brandtlová | 2022.02.19 | přečteno: 29769x

Bylinky ve starověku aneb Historie přírodního léčitelství

Kde je vlastně jejich počátek a která civilizace poprvé odhalila jejich zázračnou moc? Byli to Číňané, Egypťané, Indové,...
 
celý článek | Jana Brandtlová | 2022.12.09 | přečteno: 29767x

Mozkový jogging aneb trénujte svou hlavu

Stejně jako naše tělo, i náš mozek potřebuje neustálé procvičování k tomu, aby byl co nejdéle bystrý a fit. Zrodila s...
 
celý článek | Kateřina Pořízová | 2015.07.17 | přečteno: 29780x

Tenisky k šatům: Módní trend, který vás omladí a dodá styl

Moderní doba v módě přeje outfitům, které dříve byly naprosto nemyslitelné. Sportovní obuv se v minulosti nosila jen pro...
 
celý článek | Lea Kubová | 2021.06.25 | přečteno: 29812x
 

Portál pro ženy