reklama 3 v magazínu pro ženy
reklama 4 v magazínu pro ženy
reklama 1 v magazínu pro ženy

newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

Jak a kolik lze ušetřit na povinném ručení?

 
Jak a kolik lze ušetřit na povinném ručení?

Vždy, když se blíží výročí vaší smlouvy k povinnému ručení, vyplatí se udělat si průzkum trhu. Lze prakticky s jistotou říci, že jste schopni na povinném ručení ušetřit, využijete-li některé z jiných nabídek pojišťoven. Pojďme se podívat v tomto článku na to, jakým způsobem vlastně na povinném ručení tedy můžete ušetřit. Není totiž důvod platit víc, když nemusíte.

 

Klíčem je nepřistoupit na první nabídku

Vždy s blížícím se koncem pojistné smlouvy o povinném ručení na váš osobní automobil, pojišťovny zasílají předpis na nový rok. Zde se dosavadní částka, kterou jste dosud platili, obvykle navyšuje. Je to léta běžný postup pojišťoven, které předpokládají, že:

  • Klient je pohodlný a nechce nic řešit
  • Zdražení není tak zásadní, a tak na něj přistoupí

To ale není optimální krok, protože dnes si můžete snadno srovnat výhodnější nabídky online prostřednictvím internetu, a to doslova za pár minut. Rozhodně si tak můžete vybrat a slepě neplatit něco, co je zbytečně drahé. Nepřistupujte proto na první nabídku, kterou vám pojišťovna pošle, zvlášť pokud je vyšší než v uplynulém pojistném období. Přitom nemusíte od své pojišťovny hned odcházet, protože také u své stávající pojišťovny se můžete zkusit domluvit na lepší ceně. Pokud se vám to nepodaří, jsou zde samozřejmě i další možnosti.

Hledáme způsob, jak ušetřit

Klíčem je především zajímat se o nabídky pojišťoven a díky tomu si zajistit tu nejlepší nabídku na trhu. Kdybychom si však měli porovnat všechny nabídky na trhu sami, rozhodně by to nebylo jednoduché. Právě proto tady je kalkulačka povinného ručení, která vám je schopna spočítat, nejen u které pojišťovny ušetříte nejvíce, ale také kolik můžete ušetřit oproti své stávající smlouvě. Je samozřejmě potřeba zadat určitá kritéria, na základě kterých se počítá výsledná cena. Mezi rozhodující údaje patří:

  • Bonus za bezeškodný průběh
  • Věk pojistníka

Samozřejmě zde vstupuje také celá řada dalších faktorů, jako je lokalita, ze které jste, ale samozřejmě také parametry vozu, jako je objem motoru. Největší roli ale určitě hraje to, kolik měsíců jezdíte bez nehody. Důležitý je stále také věk, přičemž čím jste mladší, tím máte logicky také menší bonus, protože jste od pořízení řidičského oprávnění ještě pochopitelně nenasbírali tak dlouhé období bezeškodného průběhu, jako to může mít starší motorista, který dosud neboural.

Jak může na pojistce ušetřit mladší řidič?

V každém srovnávači povinného ručení si všimněte, že se udává informace o tom, zda je vlastník vozidla shodný s pojistníkem, případně také zda je vlastník shodný s provozovatelem vozidla. Povinné ručení totiž nemusí sjednávat pouze osoba, která vozidlo vlastní či provozuje. Pokud třeba mladšímu řidiči pojistí vůz starší rodinný příslušník s výrazně vyšším bonusem, může tak mladší řidič na pojistce hodně ušetřit. Na druhou stranu je to tak trochu zabiják bonusu pro mladšího řidiče, který si jej v takovém případě nebuduje, jelikož pojistka je napsaná na někoho jiného.

Vždy tedy zvažte všechny okolnosti, za jakých si smlouvu plánujete sjednat a nakolik to pro vás bude výhodné třeba i z dlouhodobého hlediska. Nic totiž není zcela černobílé a také proto patří mezi velké pomocníky právě povinné ručení kalkulačka, která vám pomůže v mnoha ohledech si udělat jasno. Pro situaci každého řidiče totiž může mít optimální nabídku jiná pojišťovna. Jsou i pojišťovny, které se snaží dobrou nabídkou přilákat právě mladší řidiče.

Budete uzavírat novou smlouvu?

Řekněme, že jste si vybrali něco výhodnějšího. Ať už se rozhodnete uzavřít novou výhodnější smlouvu se stávající pojišťovnou nebo půjdete ke konkurenci, nezapomeňte na to, že vaši stávající smlouvu je potřeba vypovědět. Obvykle stačí výpověď poslat e-mailem na kontaktní adresu pojišťovny.

 

2019.11.26 | Admin | přečteno: 126x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: auto pojištění rady a tipy povinné ručení šetření

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Jak zklidnit mysl

Společným jmenovatelem téměř všech trápení je v dnešní době uspěchanost. Ráno vstaneme z postele a už uvažujeme, co v...
 
celý článek | Mgr. Daniela Krejčí | 2014.07.18 | přečteno: 10893x

Domluvíme se na příště...

Jupí, příští týden se sejdeme na kafíčko! Plni euforie ťukáme do telefonu písmenka a upřímně se na setkání s kamarádk...
 
celý článek | Mgr. Daniela Krejčí | 2015.06.16 | přečteno: 11230x

Napsala jsem pro Vás eBook a je ZDARMA!

Možná i vy, stejně jako dříve já, tápete ve výběru sportovní podprsenky. ...
 
celý článek | Všeprosporty.cz | 2013.07.16 | přečteno: 10479x

4 top střihy plavek, které jsou nadčasové

Léto je tady za pár týdnů, a proto je nejvyšší čas začít se poohlížet po zbrusu nových plavkách. Protože ty loňské rozho...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2019.04.19 | přečteno: 1600x
 

Portál pro ženy