newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

reklama 6 v magazínu pro ženy

Dobře namaskované, dobře vyživené

 
Dobře namaskované, dobře vyživené

Voní po ovoci, mandlích nebo kokosu a jejich obaly se vyžívají v jasných barvách. Masky na vlasy. Není to tak dávno, co šlo o úplně neznámý pojem, dnes už je využívá dobrá polovina žen. Podle profesionálů dodají každému typu vlasů dostatek živin a postarají se o dokonalé rozzáření.

 

Péče o vlasy – naše každodenní starost, a někdy i radost. Návodů na péči o vlasy najdete spoustu, a pravděpodobně už máte nějaký navyklý způsob, jakým se o své vlasy staráte. Ať dlouhé nebo krátké, vlasy péči potřebují.

Nicméně nenechme se zlákat přitažlivým designem, vždy je potřeba vzít v potaz, co která maska na vlasy nabízí – tedy množství vitaminů a minerálů. Ty totiž musí proniknout hluboko do struktury vlasů a tam rozvíjet svůj regenerační a ochranný účinek.

Zázračná přísada

To, co vlasy potřebují, a co poskytuje daná maska, spolu musí dobře ladit, jinak budou vlasy zbytečně zatížené a oslabené. Existuje ovšem všestranný přípravek, kterým je ricinový olej. Ten dokáže všem vlasům bez výjimky dodat potřebné esenciální mastné kyseliny a vitamin E pro hydrataci, zdravý lesk a odolnost.

Při používání masek buďte vždy opatrné. Nenechávejte je na vlasech déle, než je na přípravku doporučeno. Během té doby totiž přísady už odvedly svou práci a navyšováním doby působení riskujete vypadávání vlasů. Dobře míněná rada mezi ženami – nechat masku působit přes noc – je mýtus, který může vlasům jedině uškodit.

                                                                

Ovšem z vlastnoručně vyrobené péče s hydratačním ricinovým olejem budou profitovat všechny typy vlasů, a to včetně kudrnatých kadeří a velmi krátkých vlasů, protože se zamezí jejich odstávání a celkově se usnadní úprava.

Vyrobte si zázračnou péči ze zázračné přísady:                         

Lehce zahřejte ricinový a kokosový olej ve stejném poměru, a poté naneste směs na vlasy, nechte působit 30 minut a důkladně omyjte jemným šamponem.

Hydratace ještě více

Nesprávné pečující návyky, jako je fénování horkým vzduchem nebo hrubé rozčesávání bezprostředně po umytí, způsobí, stejně jako nadměrné sluneční záření, že vlasy po umytí budou spíš jako sláma než hebké na dotek. V takovém případě jim totiž často úplně chybí tukový film, a tím jsou zdrsnělé. Bez lesku a bez života působí vlasy zejména v jasných měsících, kdy už nedokážou optimálně odrážet světlo. Nejohroženější jsou vlasy přirozeně vlnité a kudrnaté.

                                                                

Dehydratované vlasy nejsou pouze problémem, který je vidět. Snáze křehnou a hrozí jim třepení, zejména v konečcích. Speciální hydratační masky s vyživujícími oleji a přísadami, jako je lecitin a provitamin B5, pomáhají obnovit vnější ochrannou vrstvu. Pečující masky pro suché vlasy můžete aplikovat až dvakrát týdně, ale stále platí, že méně je více.

Z vlasů odvádí vlhkost příliš časté mytí, jejich barvení a už zmíněný horký vzduch nebo žhavé sluneční paprsky.

                                                                

Ve chvíli, kdy jsou vlasy už křehké, mohou některé masky pomoci, ale účinek dlouho nevydrží. Ale i tady vše dokáže zachránit ricinový olej. Pro skutečnou vitaminovou bombu smíchejte polovinu rozmačkaného avokáda a několik lžic za studena lisovaného ricinového oleje.

Po půlhodince působení dojde k vyživení i vlasů poničených barvením nebo nesprávnou péčí.

 

2021.06.06 | Jana Brandtlová | přečteno: 29784x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: vlasy péče o vlasy masky na vlasy ricinový olej hydratace

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Jsou geny náš osud?

 „Děti naučíte poděkovat a pozdravit. Zbytek jsou geny“ říkával náš profesor psychologie a já mu to ...
 
celý článek | Eva Štíbrová | 2016.06.19 | přečteno: 29825x

Buďte jako Sergio Todzi. Atraktivní, elegantní a trendy

Zima s čerstvě napadaným sněhem mají své kouzlo. Stejně tak, jako nová kolekce zimních bot od značky Sergio Todzi. Že...
 
celý článek | Nikola Liduchová | 2015.12.20 | přečteno: 29769x

6 tipů, jak správně vymalovat byt

Při malováni chceme, aby stěny ladily s ostatním nábytkem a dokreslovaly atmosféru celého interiéru. Jak správně vymalov...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2018.02.27 | přečteno: 29865x

5 faktů o ženských prsou, které možná ještě neznáte

  Pojďte se s námi podívat na fakta týkající se největšímu zájmu se „těšící“ části ženského těla. Některá z nich...
 
celý článek | Admin | 2014.07.22 | přečteno: 30062x
 

Portál pro ženy