reklama 5 v magazínu pro ženy

Nepřehlédněte

Jak vybrat kávovar

 
celý článek | Nina Albertová | přečteno: 30112x 2022.01.23

Kam s nimi?

 
celý článek | Beáta Matyášová | přečteno: 30188x 2014.01.08

I DOMÁCÍ VÝUKA MÁ SVÁ PRAVIDLA

 
celý článek | Tereza Nechvílová | přečteno: 30077x 2020.04.23

newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

Když byt škodí vašemu zdraví

 
 

O čem je řeč? Určitě je znáte – geopatogenní zóny. A protože mě bydlení a vše, co s ním souvisí, zajímá, vrátila jsem se zpět a našla i pro vás informace související právě s negativními energiemi, které se často objevují na různých místech vašeho bytu či domu.

Jak je můžete poznat sami na sobě?

Negativní energie způsobují nespavost, bolesti zad, časté migrény, neustálé probouzení se a pocit únavy po probuzení. Máte-li tyto obtíže, možná spíte v negativní geopatogenní zóně.

Naši dávní předkové moc dobře věděli, že některá místa mají špatný vliv na lidský organismus. Staří Římané a Egypťané stavěli své domy tak, aby se negativním místům vyhnuli. I v Česku najdeme hrady a kostely, které pečlivě obešly negativní působení geopatogenních zón a uvnitř staveb žádné nenajdete.

                                                               

Neblahé energie a o co vlastně jde?

Geopatogenní zóna je charakterizována jako jakýsi typ záření, které vychází z hloubky země. Podstatné je pak rozlišit, jak moc je ta která zóna zdraví nebezpečná. Některé geopatogenní zóny člověku prakticky neublíží, jiné mohou způsobit třeba i rakovinu. Vše závisí také na vaší citlivosti, nejvíce citlivé na negativní energie jsou děti. Záleží samozřejmě také na tom, jak moc času v nebezpečné zóně trávíte, takže primárně jde o postel v ložnici, gauč u televize či pracovní stůl.

                                                                

Geopatogenní zóna má často šířku pouhých pár centimetrů, jedná se o jakýsi pás, který prochází bytem nebo jiným prostorem. A tak obvykle stačí nábytek trošku posunout – a jste z toho venku! Nejširší zóna byla zatím určena v šířce jednoho metru.

Jak škodlivou zónu poznat a co dál?

Jestliže jste na energetické vlivy citliví, negativní geopatogenní zónu poznáte snadno. Prostě se na daném místě necítíte dobře. Ideální je, když máte doma zvíře. Zvířata totiž umí špatné zóny skvěle odhalit. Psi či kočky by si na takové místo nikdy nelehli, ale nedaří se tam ani ostatním mazlíčkům, jako jsou křečci, morčata či králíci. Pokud začnou ubývat na váze a vypadají nemocně, zkuste je přemístit jinam. Uvidíte, co to udělá.

                                                               

Také květiny jsou výborným indikátorem a ve špatných zónách usychají, ačkoli se o ně perfektně staráte. Nejlepší metodou, jak nebezpečné oblasti rozeznat, je samozřejmě pomoc odborníka. Možná se vám může zdát, že jde o šarlatány, protože skutečně používají virguli, proutek či kyvadlo, ale jejich úspěchy mluví za vše.

Na trhu sice existují „ochranné“ pomůcky, které účinky geopatogenní zóny údajně ruší, ale často se jedná o pouhý marketingový tah, takže je lepší zkusit drobnou přestavbu věcí v bytě či v kanceláři.

Úleva možná nepřijde hned, ale přijde.

V geopatogenní zóny věří i vědci a lékaři

Dnešní populace se od přírody už opravdu hodně odklonila a my jsme zapomněli spoustu věcí, které naši předkové věděli. Krásným příkladem je například využívání intuice, která se nám zdá nevědecká a nedostatečně průkazná. A přes to všechno intuice spolehlivě funguje. Na mnoho věcí přicházíme dnes znovu a považujeme je za ohromné objevy. A jsme tak „moderní“, že když špatně spíme, přesouvat postel nás vůbec nenapadne, a raději si vezmeme prášky na spaní.

Na jednu stranu je to celkem pochopitelné, protože oficiální věda škodlivé patogenní zóny stále ještě plně neuznává. Bohužel zatím neexistuje přístroj, který by je uměl měřit. Přesto někteří vědci a lékaři v existenci negativních zón a sil v nich působících nezvratně věří. Například jeden olomoucký onkolog se začal podrobně zajímat o to, proč jeho pacienti pocházejí z jedné ulice, zatímco o blok dál není nemocný nikdo. Spekulativní vysvětlení je vám asi jasné.

                                                                                     

Nicméně, ať už na patogenní zóny věříte nebo ne, důkazy svědčí o jejich existenci. A když si je necháte v bytě najít, nic za to nedáte, a naložit s nimi pak můžete podle svého uvážení.

Nebo můžete zůstat na prášcích na spaní…

| přečteno: 30206x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: geopatogenní zóny, energie, bydlení, zdravotní potíže, nespavost, citlivost, zvířata

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Listopad očima pranostik

Listopad, i poslední list ze stromu spad... nebo to snad pranostiky vidí jinak? ...
 
celý článek | Katka Mikulášková | 2016.11.02 | přečteno: 30108x

Je lepší nějakej, než vůbec žádnej??

  To je otázka k zamyšlení, co? Přemýšlím nad ní už několik dní. Tohle čtení asi nebude pro šťastné a s...
 
celý článek | Andrea Tomanová | 2014.03.29 | přečteno: 30062x

Renovujete nábytek a hledáte kvalitní čalounění?

Kombinace nového interiéru a starých prvků s duší je dnes hodně moderní. I z toho důvodu je v současné době stále populá...
 
celý článek | Admin | 2019.04.09 | přečteno: 30039x

V ZIMĚ SE BEZ SVETRU NEOBEJDETE. KTERÝ JE KRÁLEM LETOŠNÍ SEZÓNY A PROČ SI HO POŘÍDIT?

Je hřejivý, měkoučký, příjemný a tvoří součást zimního šatníku. Do jakého kousku se zachumlat a být zároveň in? Sezóna s...
 
celý článek | Kateřina Lulková | 2019.01.20 | přečteno: 30154x
 

Portál pro ženy