newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

reklama 6 v magazínu pro ženy

Zimní dovolená na horách? I v Česku si užijete skvělé lyžování

 
Zimní dovolená na horách? I v Česku si užijete skvělé lyžování

Blíží se zima a s ní i skvělé možnosti vyžití při zimních sportech. Některá lyžařská střediska už začala zasněžovat své sjezdovky, aby byly včas připraveny na letošní zimní sezónu. Ta bude pravděpodobně trochu jiná, než jsme byli doteď zvyklí. Ale věřím, že nám omezení spojená s koronavirovou krizí nezabrání vyrazit na hory a pořádně si užít zimní radovánky.

 

 

V letošním roce trávila většina z nás svou letní dovolenou v Česku. A stejné to bude asi i v případě zimních dovolených. Ale to určitě není nic, co by nás mělo mrzet. I české hory nabízí krásné scenérie a plně vybavená lyžařská střediska, kde si užijete dost sportovního adrenalinu i pohodové lyžování s dětmi. Většina českých lyžařských areálů spouští provoz už během prosince a lyžování si v nich můžete užít do března, u těch výše položených dokonce i do dubna, i když samozřejmě hodně záleží na počasí.

Na lyže do Jeseníků

A kam na hory vyrazit?  Nejoblíbenějšími sjezdovkami se pyšní Krkonoše, Orlické hory a Jeseníky. Tradičně nejlepší sněhové podmínky bývají právě v Jeseníkách, kde se na svazích Petrových kamenů nachází nejvýše položené vleky a sjezdové tratě v Česku. Malebné prostředí těchto hor a četná lyžařská střediska dělají z Jeseníků jedny z nejvyhledávanějších míst pro zimní dovolenou.

Mezi nejnavštěvovanější a největší střediska v Jeseníkách patří Ski Aréna Karlov v Karlově pod Pradědem. Nabízí 12 kilometrů propojených sjezdovek, které si můžete užívat na jeden skipas. Nechybí samozřejmě ani široká a bezpečná sjezdovka pro rodiny s dětmi nebo rozsáhlé běžecké tratě.

Relaxace po sportovním výkonu

Kromě výborných lyžařských podmínek splňují Jeseníky i nároky návštěvníků ohledně ubytování. Najdete tu množství hotelů a penzionů různých cenových kategorií v blízkosti lyžařských areálů nebo s možností využití skibusů. Některé jsou skromnější, jiné nabízí větší komfort třeba v podobě wellness služeb. Dovolená s dětmi se pak jen těžko obejde bez zábavy pro ně. Například hotel Kamzík, oblíbený hotel v Karlově pod Pradědem, se může pochlubit jak sportovním vyžitím, tak nabídkou relaxačních služeb a zábavy pro děti. V resortu najdete mimo pohodlného ubytování i příjemné wellness centrum, široké sportovní zázemí zahrnující bazén, fitness centrum, stolní tenis nebo bowling, a také dětské hřiště a vnitřní dětskou hernu pro menší děti. Tady si užijete svou dovolenou za každého počasí.

Sport a relaxace je ideálním spojením, jak zregenerovat tělo i mysl a oprostit se na chvíli od povinností a starostí všedních dnů. Vyrazte na hory a užijte si lyžování, jak to jen letos půjde.

 

2020.11.23 | Martina Limbergová | přečteno: 1250x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: sport lyžování zima Jeseníky ubytování

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Jakými radami se řídit?

Žijeme v době přemíry informací, které nás často zahlcují a matou. Zkuste si do do vyhledávače na internetu zadat lib...
 
celý článek | Mgr. Daniela Krejčí | 2014.11.23 | přečteno: 12831x

Ochranné brýle používejte i při práci na zahradě

Jste nadšenou milovnicí zahradničení? Milujete ty chvíle, které můžete strávit staráním se o rostliny, jejich výběrem, a...
 
celý článek | Nina Albertová | 2021.06.30 | přečteno: 537x

POSILTE SVOU IMUNITU PŘED ZIMOU VČAS – TŘEBA ECHINACEOU!

Není žádnou novinkou, že nastávající zimní období plné deště a chladných teplot je každoročně prověrkou vašeho imunitníh...
 
celý článek | Tereza Nechvílová | 2019.10.28 | přečteno: 2531x

Dochází nápady co koupit k Vánocům? S novým portálem se neztratíte

Už máme za sebou tři adventy, což znamená, že Vánoce se nezadržitelně blíží. Příprava na svátky klidu, pohody a setká...
 
celý článek | Admin | 2016.12.12 | přečteno: 13474x
 

Portál pro ženy