reklama 3 v magazínu pro ženy
reklama 4 v magazínu pro ženy
reklama 1 v magazínu pro ženy
reklama 5 v magazínu pro ženy

Nepřehlédněte

Jak vám mohou doplňky stravy pomáhat?

 
celý článek | Admin | přečteno: 10406x 2016.02.02

Nový HIT jménem HARLEM SHAKE!

 
celý článek | Romana Volgemutová | přečteno: 10152x 2013.03.11

Yoga Sensation nejen pro jogíny

 
celý článek | Mgr. Daniela Krejčí | přečteno: 10154x 2015.07.27

newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

Trendy ve světě zásnubních prstenů

 
Trendy ve světě zásnubních prstenů

Marilyn Monroe by se asi pěkně podivila. Už totiž dávno neplatí, že diamanty jsou nejlepším přítelem všech žen, a všechny zásnubní prsteny nemusí mít bezbarvý diamant se solitaire osazením. Stále více budoucích nevěst si totiž v posledních letech vybírá méně tradiční zásnubní prsteny s barevnými diamanty a drahokamy, nebo si nechávají vyrobit prsteny na míru s unikátním designem podle svého přání.

 

Tento trend nemohl ujít zlatníkům a obchodníkům se vzácnými kameny, kteří začali přizpůsobovat svůj sortiment přáním nápaditých zákazníků. A proč vlastně má tolik lidí zájem o něco méně tradičního? Stále více párů chce totiž zvolit zásnubní prsten, který symbolizuje jedinečnost a unikátnost jejich vztahu. A toho určitě nedocílí s tradičním diamantem, který má na prstě každá druhá budoucí nevěsta.

Překvapivě mají o nový trend zájem nejen mladší ročníky, ale i zralejší páry, u kterých může být touha o vybočení z řady trochu překvapivá. Zralejší dámy však mají představu nejen o tom, co chtějí od života, ale i o tom, co se k nim více hodí. Diamantový prsten tedy chtějí co nejvíce přizpůsobit svému stylu a svým představám.

U pánů hraje nepochybně roli i cena. Za takový krásný zásnubní prsten se smaragdem totiž zaplatíte třeba poloviční cenu než za prsten s diamantem stejné velikosti. A když ještě vezmeme v úvahu nádhernou zelenou barvu smaragdu, není divu, že se řada párů rozhodne právě pro něj.

Když už jsme se zmínili o ceně, nesmíme zapomenout ani na aktuální trend, který nahrává do noty právě méně tradičním zásnubním prstenům. Cena diamantů totiž za posledních 20 let neustále roste, což se projevuje i na cenách šperků. Zatímco pro investory je to dobrá zpráva, pro páry hledající svůj zásnubní prsten je to spíše nemilá skutečnost. Na vině je především klesající počet těžebních dolů a omezování těžby diamantů v některých oblastech, což bohužel tlačí cenu diamantů nahoru.

S diamanty je spojené i téma tzv. konfliktních diamantů. Jedná se o diamanty těžené v oblastech válečných konfliktů, kde se jednotlivé lokální skupiny bojovníků snaží obsadit co nejvíce nalezišť diamantů, z jejichž těžby se následně finančně obohacují. V takových těžebních dolech bývají nelidské pracovní podmínky a často dochází i k nucené práci malých dětí.

U diamantů lze mnohdy těžko vyvrátit původ z těchto oblastí a zamilovaným párům se nelíbí představa, že proto, aby mohl být jejich zlatý prsten doplněn o diamant, bylo násilím využíváno pracovní síly dětí a dalšího zotročeného obyvatelstva. Naproti tomu u řady drahokamů lze původ jednoznačně dokázat na základě inkluzí typických pro různé oblasti těžby, takže si páry mohou snadněji vybrat zásnubní prsten, k jehož těžbě nebylo použito násilí na člověku. U diamantů vám jejich nekonfliktnost mohou zaručit pouze certifikáty uznávaných mezinárodních institucí.

 

Pro barevné drahokamy se rozhodla i řada slavných osobností, jakými jsou například vévodkyně Kate Middleton nebo Penelope Cruz. Ty inspirují i další páry. Ostatně když může být safír dostatečně dobrý pro budoucí královnu Anglie, proč by si takový zásnubní prsten nemohli zvolit i ostatní.

Pokud se přeci jenom nechcete vzdát myšlenky tradičního třpytivého diamantu, můžete zvolit netradiční osazení tohoto kamenu na kroužek prstenu. Nejčastějším osazením diamantu u zásnubních prstenů je osazení solitaire, přitom na výběr máte z tolika možností. Držet se nemusíte ani tradičního počtu jednoho diamantu, ale originálním řešením může být například eternity prsten, který je posázen diamanty po celém svém obvodu. Stále oblíbenější jsou také barevné diamanty. Fantazii se prostě meze nekladou, stačí vědět, po čem vaše srdce touží.

 

2016.01.15 | Admin | přečteno: 11570x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: šperky zásnubní prsteny klenoty drahokamy trendy

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Flirt dance – neškodné posílení sebevědomí nebo zničující dřina s překvapivými výsledky?

  Je všeobecně známým faktem, že ženám tanec sluší a svědčí, leč o jeho prospěšnosti a pozitivních účincích ...
 
celý článek | Lucie Martináková | 2013.03.11 | přečteno: 10184x

Nejrychlejší tříkrálové kobližky

Smažené kobližky obalené v cukru neodmyslitelně patří k době tříkrálové a rozhodně by neměly chybět ani na vašem stol...
 
celý článek | Kateřina Pořízová | 2016.01.07 | přečteno: 10392x

Jak na sametově hebkou pokožku pomocí depilace?

Pomalu, ale jistě přichází zase období, kdy budeme odhalovat nohy v sukních a podpaží v tílkách. Hladce oholená pokožka ...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2018.03.14 | přečteno: 3203x

Pohádkový čas

Co neodmyslitelně patří k vánoční pohodě? Samozřejmě – pohádky! Bez nich si asi nikdo z nás neumí vánoční svátk...
 
celý článek | Kateřina Pořízová | 2014.12.28 | přečteno: 11103x
 

Portál pro ženy