newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

reklama 6 v magazínu pro ženy

Tipy pro rychlý a efektivní úklid koupelny

 
Tipy pro rychlý a efektivní úklid koupelny

Každá koupelna vypadá skvěle, pokud je dokonale uklizena a nacházejí se v ní pouze nezbytné věci. Jak na úklid koupelny, aby byl snadný, rychlý a efektivní? Přinášíme vám několik báječných tipů, díky nimž si ulehčíte pravidelný úklid.

 

Dodržujte základní pravidla úklidu

Než se do úklidu koupelny pustíte, nezapomeňte na základní pravidlo – uklízejte odshora dolů. Z aplikování tohoto pravidla jasně vyplývá, že začnete úklidem koupelnové skříňky, kterou máte umístěnou nad umyvadlem. Každý měsíc ji vykliďte, důkladně vyčistěte a následně proberte věci, co zde skladujete. Koupelnová skříňka si ale samozřejmě zaslouží také péči zvenčí, na to nezapomínejte.

Pečujte o koupelnový nábytek vhodnými prostředky

Koupelnový nábytek se od toho ostatního liší v tom, že je speciálně ošetřen, aby nedošlo k jeho rychlému zničení při pobytu ve vlhkém prostředí koupelny. Aby koupelnový nábytek vypadal neustále jako nový, pravidelně jej otírejte hadrem a pořiďte si také prostředky vhodné k jeho údržbě.

                                                             Zdroj foto: Olena Ivanova / Shutterstock.com

Jak na zrcadlo? Leštění mu prospěje

Pokud se ve vaší koupelně nachází nástěnné či jiné zrcadlo, pravidelně o něj pečujte. Cákance od vody, stopy po zubní pastě či prach, nevypadají dobře nikdy a na ničem. Proto pravidelný úklid koupelny, zejména zrcadla, nepodceňujte. Většinou k jeho vyleštění postačí speciální měkký hadřík. V případě, že je ale zrcadlo zaneseno, pomohou vám k jeho vyčištění speciální produkty nebo také věci, které se běžně nachází ve většině domácností.

Oblíbený trik k čištění zrcadla spočívá v použití citronové šťávy a vody. Obě ingredience smíchejte v poměru jedna ku jedné, nalijte do rozprašovače, naneste na zrcadlo a s pomocí měkkého hadříku zrcadlo následně vyleštěte.

Zbavte se vodního kamene jednou provždy

Některé domácnosti se rovněž potýkají s přítomností vodního kamene v koupelně. Naštěstí tomu lze zabránit. K jeho odstranění výborně poslouží již zmíněná kombinace citronové šťávy a vody nebo ocet. Pokud se vodní kámen nachází v toaletní míse, vhoďte do ní kapsli do myčky a nechte působit přes noc. Uvidíte, že ráno po spláchnutí bude vaše toaleta vypadat jako nová.

                                                             Zdroj foto: EkaterinaSid / Shutterstock.com

Mimochodem, věděli jste, že kapsle do myčky dokonale fungují také k vyčištění pračky? Stačí hodit dvě kapsle do bubnu a spustit klasický prací program, alespoň na 60 °C a pračka bude jako nová.

Věnujte se úklidu koupelny pravidelně a zjednodušíte si práci. Pokud neradi saháte po průmyslově vyráběných produktech určených k čištění, využijte k úklidu ingredience, které najdete u sebe doma. Díky tomu se budou vaše koupelnové skříňky, toaleta, umyvadlo i zrcadla lesknout čistotou.

 

2022.08.23 | Nina Albertová | přečteno: 468x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: bydlení domácnost úklid domácí práce tipy a rady

 
archiv

Nejzajímavější články

 

HIIT

HIIT se stal v poslední době skutečně hitem mezi cvičebními technikami. Je nenáročný na čas, prostor i vybavení a při...
 
celý článek | Mgr. Daniela Krejčí | 2014.08.06 | přečteno: 17890x

Milujeme soupravy!

Každá souprava má něco do sebe, ať už máme na mysli sety domácích spotřebičů do kuchyně, soupravy dětských zimních doplň...
 
celý článek | Lea Kubová | 2022.04.26 | přečteno: 1548x

Vyhrajte pobyt v unikátním smarthotelu Nezvalova archa v Olomouci

Soutěž už skončila, gratulujeme výherkyni paní Michaele G.! Nestihli jste se zapojit? Právě probíhá druhé kolo, kde s...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2020.12.14 | přečteno: 4857x

Škola smyku - základ života

Jak dlouho máte řidičský průkaz? Dva roky, deset let, dvacet nebo ještě voní novotou? Správný řidič ví, že teorie je ...
 
celý článek | Nikol Mohoritová | 2014.04.11 | přečteno: 15913x
 

Portál pro ženy