newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

Máte doma miminko? A už jste ho přihlásili na kurzy plavání pro kojence?

 
Máte doma miminko? A už jste ho přihlásili na kurzy plavání pro kojence?

Proč by kojenci a batolata měli plavat? Z prostého důvodu. Protože jim to v mnoha ohledech velmi prospívá. Když si miminka v útlém věku zvyknou na vodu, nebudou se jí v tom pozdějším bát. A samozřejmě se naučí plavat, což jim v budoucnu může i zachránit život. Případů utonutí dětí ve vodních nádrží letos bylo hned několik.

 

Zpočátku se samozřejmě jedná o naprosté základy, na něž ovšem lze v pozdějším věku stavět. Dítě, které v útlém věku navštěvovalo kurzy plavání, se v tom pozdějším rychleji naučí novým prvkům. Co vy víte, třeba z něj vyroste profesionální plavec.

Plavání kojencům posiluje imunitu

Pravidelné plavání a kontakt s vodou miminkům ale prospívá i z řady jiných důvodů. Pobyt ve vodě nejenže příznivě ovlivňuje jejich psychomotorický vývoj, ale také významně posiluje jejich imunitu. Ve vodě se totiž otužují. Je prokázáno, že miminka, která pravidelně navštěvují kurzy plavání pro kojence, jsou méně náchylná k respiračním onemocněním. V tomto ohledu jsou benefity totožné s těmi spojenými s otužováním dospělých.

Spí, jako by ho do vody hodil

Plavání kojenců ale lze doporučit i z dalších důvodů. Protože miminko ve vodě pobývá společně s rodičem, dochází při něm k upevňování jejich vzájemného pouta. A v neposlední řadě pravidelný pohyb miminkům zlepšuje kvalitu spánku. Ve vodě se unaví a pak spí, jako by je do vody hodili (jak trefné). Především si ale po absolvování kurzu dokáží poradit s tím, když se dostanou pod vodu nebo si loknou vody z bazénu.

Kde plavat?

Kurzy plavání batolat od 5 měsíců do 3 let pořádá například pražský Rehaklub, a to v malých skupinách s maximálně šesti dětmi rozčleněných podle plaveckých schopností a úrovně psychomotoriky. V přízemí najdete vstupní prostor s recepcí a s možností posezení u drobného občerstvení v kavárně Rehaklubu. Dále je zde dětský koutek s hračkami, toalety, sprchy + šatny dámské i pánské s přebalovacími pulty a rehabilitační bazén. V suterénu je sauna a v prvním patře sál s multifunkčním využitím převážně ke cvičení. Bazén pro miminka je vyhřátý na příjemných 32 °C a nechybí v něm všechny nezbytné plavecké pomůcky a hračky do vody. Vy tak můžete přijít pouze s plavkami, plenkovými kalhotkami a osuškami. Více informací o kurzech najdete na stránce klubu www.rehaklub.cz.

 

2023.10.25 | Lea Kubová | přečteno: 561x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: dítě miminko plavání kojenců bazén

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Co si zítra uvařit?

Co bude zítra k obědu? Tak zní nejčastější otázka nejen dětí, ale i ostatních členů domácnosti. Možná si stále častěj...
 
celý článek | Admin | 2015.10.29 | přečteno: 30484x

Jak získat skvělou postavu a sebevědomí, i když vás tlačí čas?

Léto se blíží a s ním neúprosně i plavková sezóna. I když budou letošní prázdniny možná trochu jiné, příležitosti ke kou...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2020.05.04 | přečteno: 30746x

Severní Šumava

Šumava je jedním z nejoblíbenějších cílů nejen tuzemských turistů už mnoho let. V současné situaci, kdy mnoho Čechů zruš...
 
celý článek | Markéta Zuziaková | 2020.08.06 | přečteno: 30173x

Pozvánka na Loučeň - oslavte Svátek matek stylově

  Svátek matek 11.května budeme slavit na Loučeni společnými zážitky. ...
 
celý článek | Admin | 2014.05.05 | přečteno: 30072x
 

Portál pro ženy