newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

reklama 6 v magazínu pro ženy

Královna svatojánského kvítí

 
Královna svatojánského kvítí

Soutěž již byla ukončena. Děkujeme za účast a gratulujeme výhercům!

 

S nástupem letního slunovratu se nám často vybaví bylina, která byla už odpradávna spojována s pohádkovými kouzly svatojánské noci – Třezalka. Tato léčivka byla označována i jako bylina svatého Jana Křtitele. Vychází se ze staré legendy o potřísnění byliny krví tohoto sťatého křesťanského proroka a Kristova předchůdce. Kapky jeho krve se prý proměnily v černé tečky, jimiž jsou posety shluky drobných zlatožlutých kvítků. V těchto květových žlázkách je soustředěno červené olejovité barvivo, označované lidově jako krev svatého Jana.

Suchá bylina obsahuje kromě uvedeného barviva a silice též třísloviny, rutin a antibakteriální látky. Proto má výrazné protizánětlivé, zklidňující a dezinfekční působení. Používá se do čajů při zánětlivých poruchách trávení, souvisejících s činností žaludku, jater a žlučníku, při nervovém podráždění a nespavosti a při ledvinových potížích. Je důležitou součástí jaterních čisticích čajů a pomáhá zmírňovat úzkosti, deprese a migrény. Ale velké uplatnění má především v přírodní kosmetice. Z rostliny se vyrábí Svatojánský třezalkový olej - odpradávna důležitá součást výbavy domácích lékárniček všech selských stavení. A neměl by chybět ani teď v našich lékárničkách, přestože my už tradiční aktivity jako je sběr bylin nebo jejich zpracování provádíme velmi zřídka. Možná i proto, že nevíme jak. Připravit si třezalkový olej není nijak obtížná záležitost, ale pochopitelně časově náročnější. Odborníkem na to je výrobce bylinné kosmetiky Dr. Dudek, který si zakládá na tradičních postupech a nabízí produkty pouze z přírodních látek šetrně zpracované tak, aby uchoval všechny mocné účinky bylin.

 

Tradiční třezalkový olej, který neobsahuje žádné přidané chemické látky, se pozná podle syté karmínově červené barvy. Tu získává díky šetrné studené maceraci správně nakvetlých a čerstvých poupat třezalky tečkované ve slunečnicovém oleji bez použití chemických přísad. Přípravek zjemňuje a zklidňuje suchou, citlivou a podrážděnou pleť. Je vhodný k regeneraci při spálení pleti od sluníčka, při popáleninách nebo na jizvy. Využít ho mohou i maminky k obnově pokožky u miminek při opruzeninách, nebo starší generace pro jeho hojivé účinky na proleženiny. Doporučuje se na masáže bolavých zad a svalů, profesionální maséři na něm oceňují velmi dobré prokrvující účinky s rychlým nástupem do pěti minut.

 

                   

Zapojte se do soutěže a vyhrajte balíčky tradiční přírodní kosmetiky Dr. Dudek!

Soutěžní otázka:

Třezalkový olej je nezastupitelný především při jedné speciální masáži, které?

a) Antistresová masáž

b) Segmentová masáž

c) Breussova masáž

 

Více informací a nápovědu naleznete na www.dr-dudek.cz

 

Svou odpověď na soutěžní otázku posílejte na adresu soutez@portalprozeny.cz a jako předmět zprávy uveďte "dudek". Soutěž trvá do neděle 11.6.2017.

 

 

 

2017.05.29 | Admin | přečteno: 16096x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: soutěž Dr.Dudek třezalkový olej

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Erotické hračky do každé ložnice

Známé pořekadlo „kdo si hraje, nezlobí“ platí i v ložnici a to více, než by se na první pohled mohlo zdát...
 
celý článek | Lea Kubová | 2014.07.03 | přečteno: 15852x

I velká ňadra si zaslouží krásnou a skvěle padnoucí podprsenku

Koupit si podprsenku správné velikosti je i přes relativně dobrou osvětu poslední doby pořád často problém. Ale obzvl...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2015.01.13 | přečteno: 14144x

Inspirace pro vlasy!

Znáte to. Ráno vstanete a nevíte, jak si jednoduše načesat vlasy, aby vypadaly upraveně a elegantně. Většina žen to ř...
 
celý článek | Romana Volgemutová | 2013.04.05 | přečteno: 19706x

Trápí vás unavené oči? Vsaďte na lutein

Soutěž už byla ukončena, děkujeme za účast. Gratulujeme výhercům Ivě M., Petrovi Z. a Janě K.! ...
 
celý článek | Admin | 2018.03.07 | přečteno: 5763x
 

Portál pro ženy