reklama 5 v magazínu pro ženy

Nepřehlédněte

Dětská představení

 
celý článek | Beáta Matyášová | přečteno: 16207x 2013.12.10

Cosmopolitan

 
celý článek | Darina Adámková | přečteno: 18212x 2013.12.28

Konečně jaro

 
celý článek | Kateřina Pořízová | přečteno: 22205x 2015.03.18

newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

reklama 6 v magazínu pro ženy

Když barvy léčí

 
Když barvy léčí

Znáte „rýmičkovou“? A víte, která barva vašemu dítku uleví od kašle? Anebo proč je bílá barva pro hojení zlomenin naprosto nevhodná?

Takzvaná chromoterapie vám vše vysvětlí!

 

Pokud jste o ní nikdy neslyšely, chromoterapie je jednoduše terapie pomocí barev. Jde o metodu alternativní medicíny, která používá barvy a světlo k vyvážení a doplnění energií v lidském těle. Pozitivně působí na nerovnováhu jak na úrovni tělesné, tak i psychické a spirituální.

Duhová terapie

Chromoterapie používá základní barvy. Kromě neutrálních barev jako jsou černá a bílá, pracuje s červenou, oranžovou, žlutou, zelenou, purpurovou, tyrkysovou, modrou a fialovou. Každá z barev na nás nějak účinkuje, a díky jejich působení je možné překonat deprese, traumata i tělesné nemoci.

                                                                

Temná, na spaní dobrá

Je to trochu nezvyklé, ale pro dobrý spánek dětí jsou vhodné tmavé barvy. Pokud chcete, aby vaše ratolest spala klidným a posilujícím spánkem, vytvořte pro ni „kapsu“ z černé, popřípadě tmavě modré deky. Kapsou se myslí uložení dítěte tak, aby mělo deku pod sebou, a zároveň jí bylo přikryté. Černá barva napomáhá také hojení zlomenin, ačkoli klasická medicína s touto informací nepracuje.

Modrá barva má uklidňující účinky a funguje na rozbouřené emoce. Takže například po hádce s partnerem je lepší obléct se do tmavomodrých šatů než upadnout do mizerné nálady.

 „Rýmičková deka“

Od podzimu do jara se rýma nevyhne téměř nikomu z nás a dětem už vůbec ne. Zkuste jej hned při prvních příznacích zabalit do žluté deky tak, aby vykukoval pouze obličej. Žlutá barva má totiž sílu rýmu zastavit! A stejnou barvu využijte také tehdy, máte-li doma hyperaktivního potomka. Pomůže mu, pokud jednu nebo dvě stěny jeho pokojíčku vymalujete na žluto anebo bude nosit žluté oblečení. Tato barva „uzemňuje“ a dítě bude pozorněji vnímat. Pozor ale na to, že děti bez projevů hyperaktivity může žlutá tlumit až moc.

Co dalšího barvy umí?

Fialová barva pomáhá zastavit bakteriální typy průjmu a střevní chřipku. Zelená zase dokáže urychlit hojení povrchových zranění, a to od odřenin po spáleniny. Také pomáhá v případě nemocných jater a pomáhá odbourávat alkohol! Než se tedy vydáte na večírek, doma si pro jistotu připravte zelené oblečení na noc nebo použijte zelené lůžkoviny.

Další poměrně překvapivou informací je, že kombinace zelené a červené barvy má antistresové účinky.

                                                                

Význam jednotlivých barev

Červená 

Dodává energii, zrychluje metabolismus, celkově povzbuzuje a dodává sebevědomí. Příznivě působí při kašli, revmatických potížích a onemocněních kůže.

Modrá

Uklidňuje a pomáhá při nespavosti. Tlumí chuť k jídlu a tiší bolest. Určitě ji vyzkoušejte při boji s nadváhou či celulitidou.

Fialová

Dodává duševní sílu, pomáhá při neurologických problémech a při špatném fungování lymfatického systému.

Žlutá

Podporuje mozkovou aktivitu, zlepšuje myšlení a dodává energii. Pomáhá také při potížích se zažíváním.

Oranžová

Pozitivně ovlivňuje mezilidské vztahy, působí jako antidepresivum a produkuje pocit radosti. Na tělesné rovině pomáhá při řešení gynekologických problémů a je vhodná při potížích s ledvinami a se zácpou.

Zelená

Je ideální pro klid a duševní pohodu. Dokáže snižovat krevní tlak a podporuje dobré usínání.

Bílá

Zmírňuje stres, a i ona snižuje krevní tlak.

Purpurová

Navozuje dobrou náladu, vyvolává optimismus a celkově blahodárně působí na psychický i fyzický stav organismu.     

                                                                

 

Toto je pouze ukázkový výběr, jak jednotlivé barvy na člověka působí. Chromoterapie je ovšem mnohem komplikovanější, terapie pracuje nejen s jednotlivými barvami, ale také s jejich nejrůznějšími kombinacemi podle neduhů konkrétního člověka.

Pokud vás duhová terapie zaujala, není nic snazšího pro začátek vyzkoušet alespoň výše uvedené tipy!

 

 

2020.10.13 | Jana Brandtlová | přečteno: 3048x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: barvy léčba chromoterapie

 
archiv

Nejzajímavější články

 

PROČ JE ŽLUTÝ MELOUN LEPŠÍ NEŽ ČERVENÝ?

V letních a horkých dnech se těžko něco vyrovná dobře vychlazenému melounu. Kdo by nemiloval jeho typickou krásnou vůni ...
 
celý článek | Kateřina Lulková | 2019.06.23 | přečteno: 5296x

Pošírovaný losos jako zdravé zpestření vánočního jídelníčku

Dodržujete i během Vánoc zdravou životosprávu? Jíte s mírou a jste zastánci pořekadla, že od všeho trochu a s rozumem...
 
celý článek | Kateřina Pořízová | 2015.12.18 | přečteno: 15192x

Zlatá šéfová

Před několika lety jsem měnila zaměstnání. Vrhla jsem se do oboru, který mi byl naprosto cizí. Přesto jsem se na novo...
 
celý článek | Martina Kysilková | 2014.12.08 | přečteno: 15188x

Jak na správnou údržbu hliníkových oken?

Hliníková okna vynikají svojí elegancí a minimalistickým vzhledem. Materiál odolá nepřízni počasí, tudíž mají dlouhou ži...
 
celý článek | Nina Albertová | 2022.05.19 | přečteno: 1471x
 

Portál pro ženy