newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

reklama 6 v magazínu pro ženy

Jak si správně doma nabarvit vlasy?

 
Jak si správně doma nabarvit vlasy?

Změna je život a jistě by bylo těžké najít někoho, kdo by čas od času netoužil změnit svoji image. Jednu z osvědčených cest představuje změna barvy vlasů. Návštěva kadeřnictví ale není zadarmo, navíc v dnešní koronavirové době je situace ještě o něco komplikovanější. Následující řádky vás přesvědčí o tom, že tuto proceduru zvládnete bez větších komplikací i doma. Základem je samozřejmě pořídit si kvalitní barvy na vlasy. Každá žena má jistě dobrou kamarádku, která jí může s nanášením barvy pomoci a zkontroluje, zda barva opravdu pokryla všechny vlasy.

 

Vlasy je vhodné rozdělit před barvením do tří částí

Správné barvení vlasů se skládá z několika kroků, kdy prvním je pročesání vlasů kartáčem a rozdělení do tří částí. Takto vznikne jeden pramen vzadu na temeni a dva v přední části, jež jsou rozděleny pěšinkou uprostřed hlavy. Po namíchání barvy si je nutné nasadit ochranné rukavice a na ramenech by měl přistát nějaký starší ručník, který zamezí obarvení krku a zad. Vlasy je vhodné barvit v místnosti s linoleem nebo dlaždičkami, což usnadní pozdější úklid.

Delší vlasy se barví odpředu dozadu

Platí pravidlo, že barvení začíná odpředu. Postupuje se přitom od kořínků ke konečkům vlasů. Teprve po ujištění, že barva pokryla veškeré vrstvy vlasů, se pokračuje k dalším částem. Na každé barvě je v návodu uvedeno, jak dlouho by se měla nechat působit, aby bylo dosaženo očekávaného účinku. Vyvarovat se je třeba přetažení uvedené doby, protože výsledkem může být nepříjemné překvapení v podobě nechtěného odstínu, poškozených vlasů nebo kontaktní dermatitidy. Vlasy delší než po ramena si obvykle vyžádají alespoň dvě balení barvy.

 

Krátké vlasy si žádají odlišný přístup

Poněkud odlišný je postup barvení u lidí s krátkými vlasy. Zde se začíná odzadu a přední pramínky vlasů se nechají až na konec. Prostřednictvím tohoto postupu existuje v průběhu barvení lepší přehled o tom, která část hlavy již je hotová. Barva se lépe chytá u kořínků, do konečků se zase více vsakuje. Z toho důvodu je lepší konečky barvení završit. Při správném barvení se nesmí zapomenout na závěr vlasy omýt šamponem. Ideální je zvolit takový, který je právě pro barvené vlasy určen. Prospěje jim i kondicionér a výživný olej.

Odvážné experimenty se začátečnicím nemusí vyplatit

Pokud nemáte s barvením vlasů zkušenosti, rozhodně se nedoporučuje pouštět se hned zpočátku do větších akcí. Vhodné je vybírat spíše přírodnější odstíny a barvu nanášet jen tam, kde je skutečně potřeba. Mezi kvalitní barvy na vlasy pak lze jen stěží zařadit vymývací barvy na vlasy, které deklarují výdrž pouhých 24 umytí. Pigmenty barev z drogerií totiž zpravidla vynikají značnou silou. Pokud si není žena ve výběru barvy úplně jistá, je vhodné nejdříve barvit pramen za uchem, kde nebude případný nezdar skoro vidět.

 

 

2020.10.16 | Lea Kubová | přečteno: 1490x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: krása vlasy barvení domácí péče barvy na vlasy

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Vyrobte si originální parfém

  Každá z nás se může obalit obláčkem jedinečné vůně. Opojně vanilkové, citrusově svěží nebo romanticky...
 
celý článek | Jana Burešová | 2017.04.20 | přečteno: 13804x

Jak v zimě vyčistit kalnou vodu v zahradním jezírku

Zima by měla být pro obyvatele zahradních jezírek klidným obdobím, během kterého ryby odpočívají na jeho dně. Avšak i bě...
 
celý článek | Admin | 2021.02.17 | přečteno: 793x

ZPOVĚĎ: Hanka Č. „Ano, jde to!“

  Od dětství jsem dělala asi všechny sporty, které existují - od plavání, přes volejbal, po lyže. Byla jsem ...
 
celý článek | Admin | 2013.04.15 | přečteno: 14432x

Šlehačková bábovka – klasika pro každou příležitost

Poctivá domácí buchta je něčím, co moje rodina ocení kdykoliv, ať je zrovna vlezlá zima nebo horké léto jako nyní. Teplé...
 
celý článek | Lea Kubová | 2018.06.14 | přečteno: 6573x
 

Portál pro ženy