newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

reklama 6 v magazínu pro ženy

V jakých oborech snadno najdete nabídky práce?

 
V jakých oborech snadno najdete nabídky práce?

Podle ekonomů budou klesat úrokové sazby hypoték i spořicích účtů, zlevní nemovitosti, zvýší se počet nezaměstnaných a bude složitější najít práci. Některé z těchto předpovědí se už dějí – úroky klesají. Na jiné si ale ještě počkáme. Například situace na trhu práce aktuálně vůbec není tak špatná.

 

Nezaměstnaných sice mírně přibylo, ale například v době krize v roce 2007 byla situace daleko horší. Odborníci tvrdí, že ta nejhorší doba ještě přijde. Jedno je ale jisté: v současné době nabídky práce jsou.

V některých oborech je potřeba ještě více lidí než dříve

Pandemie koronaviru proměnila náš svět a změnila i pracovní trh. Začali jsme mnohem více pracovat z domu a poptávka po zaměstnancích v některých oborech výrazně stoupla. Větší zájem je například o ajťáky a IT specialisty všeho druhu. Spolu s tím, jak firmy přešly na online režim, potřebují také patřičnou techniku a technologie, musí se s nimi naučit pracovat apod.

Stoupla však i poptávka po některých pozicích, na něž nepotřebujete speciální kvalifikaci. Lidé trávili více času doma, restaurace byly zavřené, a tak se začalo prodávat mnohem více potravin. Prodavačky se najednou staly nedostatkovým zbožím a téměř v každém větším obchodě se hodila pomocná ruka. Však i některé celebrity si šly přivydělávat za kasu. Ano, nejenom obyčejní lidé, ale také herečky a jiné známé tváře se ocitly bez příjmu.

Potřebujete peníze? Pracujte!

Celebrity, které chodily na brigády do supermarketu, jsou krásným příkladem toho, že práce je, pokud ji opravdu chcete. Mnoho Čechů je však vybíravých, odmítají jít dělat prodavačku, uklízečku nebo jiné „málo lukrativní“ pozice. Tento přístup je však povrchní. Když jde někdo v době krize pracovat za pokladnu, nemusí tam přece zůstat až do důchodu. Naopak to o něm vypovídá, že se o sebe dokáže postarat.

Podívejte se, o jaké obory je zájem ve vaší lokalitě

IT specialisté a prodavačky jsou jen jedním příkladem z mnoha. Možná vás napadnou další obory, které koronavir posílil, a také ty, jimž spíše uškodil. Letos například není vhodná chvíle jít si hledat brigádu do obchodu s módou, protože ty utrpěly velké ztráty.

Jestli se chcete podívat, v jakém oboru je dostupná práce blízko vašeho bydliště, prozkoumejte například nabídky práce Praha na serveru HitPrace.cz. Proč zrovna tady? Protože portál sdružuje nabídky od firem, pracovních agentur i z různých portálů. Podle toho, co uvidíte, se můžete rozhodnout, jestli se pustit do nějaké rekvalifikace. Rekvalifikační kurzy vám zaplatí i úřad práce, možná je tedy právě teď správná chvíle se přeorientovat na jiný obor. Až si obor, v němž chcete pracovat, vyberete, nastavte si na serveru Hitprace.cz hlídacího psa. Prozraďte mu, jaký obor vás zajímá a kde bydlíte, a on vás bude na každou odpovídající nabídku upozorňovat. Díky tomu vám žádný nový inzerát neunikne.

 

 

2020.06.09 | Nina Albertová | přečteno: 3358x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: práce zaměstnání nabídky práce pracovní portál

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Pitný režim dodržujte po celý rok, nejen v létě!

Bez jídla se dá vydržet i několik měsíců, bez vody organismus chřadne podstatně rychleji. Paradoxní je, že většina li...
 
celý článek | Admin | 2016.05.31 | přečteno: 15743x

8 tipů, jak oživit interiér bez nutnosti rekonstrukce

Jaro přichází a s ním také nová energie a chuť ke změnám. Pokud i vy toužíte po oživení vašeho života, doporučujeme z...
 
celý článek | Admin | 2016.05.03 | přečteno: 16554x

Zelené trávy aneb nechme se inspirovat přírodou

  Zelené trávy znali naši předci jako součást přirozené stravy. Nevařené trávy přidávali k různým pokrm...
 
celý článek | Alice Drápal Audyová | 2012.12.12 | přečteno: 15232x

Proč semenařit ve 21. století?

Žijeme ve světě nadbytku a hojnosti. Přeplněné supermarkety nás o tom přesvědčují dnes a denně přetékajícími regály j...
 
celý článek | Klára Hrdá | 2016.06.29 | přečteno: 15472x
 

Portál pro ženy