reklama 5 v magazínu pro ženy

Nepřehlédněte

Jak vybrat tu správnou hračku pro dítě?

 
celý článek | Lea Kubová | přečteno: 31577x 2021.09.30

Co si zítra uvařit?

 
celý článek | Admin | přečteno: 31639x 2015.10.29

Kuličkiáda

 
celý článek | Andrea Tomanová | přečteno: 31683x 2014.02.28

newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

Postavme se na hlavu

 
Postavme se na hlavu

Někdy je dobré obrátit svůj pohled na svět o sto osmdesát stupňů. Jogíni to dělají běžně. Pro nás ostatní smrtelníky to vyžaduje vytrvalý trénink a notnou dávku odvahy.  

 

 

I kdyby kocour na koze jezdil.

Až budou padat trakaře.

Kdyby ses rozkrájela.

Ani kdyby ses postavila na hlavu.

Jako dítě jsem tyhle věty slýchala běžně a nikdy jsem o nich nepřemýšlela. Včera jsem ale začala. Především o té poslední, protože to chvíli vypadalo, že je z těch čtyř jediná realizovatelná.

Takže včerejší podvečerní lekce jógy a moje nová zkušenost: Lektorka nám ukázala, jak na to, a trpělivě vyčkávala, která z nás se odhodlá. Zkusila jsem to. Ruce a hlava v trojúhelníku, velký tlak do podložky, všechny prsty rovnoměrně zatížené. Opírat se v místě, kde jsme jako miminka měli fontanelu, postavit se na špičky a zvykat hlavu na silný tlak. Dotud to ještě šlo, i když to celkem bolelo, ale k další fázi už jsem odvahu nesebrala. Složit nohy na ruce a spoléhat se pouze na tři chabé opěrné body, to chce buď tři promile nebo sebedůvěru americkýho prezidenta. V tuhle chvíli jsem to vzdala a nebyla jsem jediná.

Prý se to dá trénovat.

Prý je to zdravé.

A prý je to další z kroků k odstranění nějakých vnitřních bloků.

Někdo na hlavě dokáže stát dlouhé minuty a užívá si obráceného pohledu na svět. Podobně jsme na tom byli vlastně už v děloze. I tam jsme k tomu ale museli postupně dospět.

Kdy jsem se k tomu v prenatálním věku rozhodla já, to neví ani moje máma, ale pamatuju si ještě moc dobře, jak to měly moje děti – první si dalo na čas (celé svůj otec, který klidně zmešká mezinárodní vlak) a otočilo se tři dny před porodem, druhé (celá já, která klíče od bytu vyndávám ještě tři zastávky před výstupem z tramvaje) už v polovině těhotenství. Příchod na svět nezmeškalo ani jedno. A o tom to je – k cíli dojdeme každý a je jenom na nás, jakou zvolíme cestu.

P.S. Zatím zkouším svíčku :).

foto: freedigitalphotos.net

 

2013.06.06 | Beáta Matyášová | přečteno: 32076x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: jóga sebedůvěra

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Spěte sladce díky kvalitním matracím

Kvalita našeho spánku se velmi odvíjí od kvality postele, na které spíme a především pak matrace. Chcete-li se probou...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2014.11.12 | přečteno: 31696x

Soutěž o historický román Skandální komtesa

Soutěž už skončila. Děkujeme za účast a gratulujeme výhercům Šárce M., Liborovi T. a Jarmile K.! ...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2019.04.05 | přečteno: 31843x

Pořiďte svému muži kvalitní, hravé a stylové spodní prádlo

Nám ženám hodně záleží na tom, jaké spodní prádlo na sobě máme. A nic na tom nemění fakt, že jej prakticky nikdo nevi...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2016.05.04 | přečteno: 31580x

KOUPÁNÍ V LESE: CO JE SHINRIN-YOKU TERAPIE

Je sice léto, ale není koupání jako koupání. „Vykoupat“ se totiž můžete pouhou procházkou lesem. Nemáme na mysli koupání...
 
celý článek | Tereza Nechvílová | 2019.08.10 | přečteno: 31790x
 

Portál pro ženy