newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

Plevel na talíři

 
Plevel na talíři

Máte zahrádku? Pokud ano, jistě se jako já potýkáte několikrát ročně s pleveli roztodivných forem. A přiznejme si - nejčastěji končí v kompostu. Ale víte, že některé z nich lze s úspěchem využít v kuchyni? Že ne? Tak čtěte dál...

 

V posledních několika letech se spousta lidí pokouší o návrat k přírodě a nejsou to jen vyznavači zdravého životního stylu. S tím je spojeno i pídění se po co nejkvalitnějších potravinách. Přitom nám rostou takřka pod nosem – na zahrádce nebo u paneláku! Jsou zadarmo a stoprocentně BIO! Obsahují velké množství minerálů, vitamínů a stopových prvků, které nenajdete v žádné pěstované zelenině. Žijí s námi totiž od té doby, co člověk začal pěstovat první rostliny pro svou obživu. Ještě na počátku 20. a 30. let minulého století se na vesnici, zejména na jaře, některé plevele v kuchyni bohatě využívaly – ať už jako příloha typu „špenát“, či zavářka do polévek a omáček a nebo přísada do nádivek a salátů.

Místo klasického špenátu je možné použít kromě obligátních mladých kopřiv (pozor – před použitím spařit horkou vodou) též merlík bílý (Chenopodium album), lidově zvaný také lebeda. Na zahrádce ho potkáme nejčastěji mezi řádky brambor, v okolí paneláků se vyskytuje  na rumištích, skládkách a v okolí staveb. Výborně se hodí rozmixovaný v kombinaci se slaným sýrem Feta jako náplň do taštiček z listového těsta. K pivu a vínu je to mňamka, která nemá konkurenci!

Další z častých plevelů má opravdu poetické jméno – ptačinec žabinec (Stellaria media). To sice ke kulinářským orgiím přímo nenabádá, spíše naopak, ale nenechme se mýlit! Jeho nať má jemně oříškovou chuť podobně jako třeba dnes tak populární rukola a výborně se hodí do salátů a k ochucení pomazánek, polévek, omáček a nákypů. Stejné využití lze nalézt i pro popenec břečťanovitý (Glechoma hederacea) a „obyčejnou“ pampelišku. Její poupata můžete naložit do „okurkového láku“ a máte vynikající kapary!

Některé z plevelů mají velké jedlé květy, které se výborně hodí i ke zdobení sladkých jídel a dezertů. Například květy sedmikrásky (Bellis perennis) nebo fialky (Viola odorata) můžete v zavařovačce zasypat krystalovým cukrem a uložit do ledničky. V chladu vydrží i několik týdnů. Hodí se ke zdobení dortů, pudinků a zmrzlinových specialit.

Vydávám se tedy vyplenit ledničku, kde mám od včerejška  mističku tiramisu s kandovanými lístky růže stolisté... V těchto horkých dnech je to tedy lahoda! A jak jste na tom vy?

 

 

2015.08.01 | Mgr. Martina Fabšičová | přečteno: 12357x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: plevele merlík ptačinec popenec pampeliška

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Co možná nevíte o pivu

Máte ráda pivo? Přečtěte si pár zajímavých faktů o tomto u nás nejoblíbenějším nápoji. ...
 
celý článek | Nikol Mohoritová | 2015.02.13 | přečteno: 11675x

Pleťové sérum podpoří vaši snahu o dokonalou pleť

Staráte se poctivě o svou pleť, dopřáváte jí pravidelné mazání denním a nočním krémem, občas ji potěšíte pleťovou mas...
 
celý článek | Martina Limbergová | 2017.04.04 | přečteno: 12357x

Nikdy se nenechte ničím odradit! A.S.U. Street Love PROJECT (20. – 21. 10. 2012)

  Znáte to, ne? Pokaždé, když se na nějakou událost těšíte už několik týdnů, se musí něco zvrtnout. U mě dos...
 
celý článek | Radka Lišková | 2012.12.07 | přečteno: 12707x

Zdravé svačiny pro školáky

Správná výživa je zásadní pro udržení zdraví našich dětí. Nedostatek základních živin vede nejen k nemocem, ale může ...
 
celý článek | Vendula Králová | přečteno: 12294x
 

Portál pro ženy