newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

Pomoc při kožních problémech

 
Pomoc při kožních problémech
 

Všechny kožní problémy se v zimě obvykle zhoršují - ekzémy, vyrážky a zejména lupénka. Žít s ekzémy a lupénkou je velmi těžké, protože choroba je vidět často hned na první pohled. Protože přibývá stále více zákazníků, kteří úspěšně používají výrobky Yasminka v péči o ekzematickou pokožku, rádi bychom o našich produktech informovali více lidí, trpících těmito obtížemi. Pokožka u lidí trpících ekzémy nebo lupénkou je velmi suchá, šupinatá a citlivá, v některých případech se objevují mokvající ložiska. Po vyzkoušení mýdel, horniny ghassoul či olejů firmy Yasminka, dochází k jejímu výraznému zlepšení již po několika dnech používání.

Jedná se především o vzácnou horninu Ghassoul, což je  čistě přírodní biologická surovina známá pro své vyrovnávací a čistící účinky. Používá se pro šetrné a důkladné čištění obličeje, těla i vlasů. Název Ghassoul pochází z arabského slova "ghassala", které znamená "mýt". Jediné ve světě známé naleziště se nachází v Maroku. Využití Ghassoul sahá až do 3.století. Například staří Římané využívali účinků Ghassoul  k léčbě různých kožních nemocí. Její domácí příprava je tradiční rituál, poctivě předávaný z generace na generaci, z matky na dceru a to až do dnešní doby.

Návod k použití: Naneste na očištěnou pleť, vynechejte oční partie. Nechte působit cca 10-15 min, po té odstraňte vlažnou vodou a naneste jeden z našich přírodních olejů- doporučujeme např. olej berberský fík nebo arganový olej. Vhodné  pro všechny typy pleti.

Arganový olej

Na světě snad neexistuje jiný prostředek, který by pomáhal na problémy s lupénkou a zároveň na akné. Arganový olej je tajemstvím krásy marockých žen a zároveň i unikátní a velice zdravou kulinářskou přísadou. Olej z ořechů Arganového stromu je bohatý na Alpha-tocopherol - čistý vitamín E. Přirozeně chrání suchou a citlivou pokožku před slunečním zářením, větrem a vysycháním. Používá se také na citlivou pleť např. při boji s atopickým ekzémem či lupénkou, kdy je nutné neustále obnovovat ochranný film takto postižené pokožky a dodávat jí hydrataci. Díky obsažené kyselině linolové, která se používá i v lékárenských přípravcích proti ekzémům, se mu velmi dobře daří tato onemocnění zmírňovat.

Kaktusový olej

Další produkt z naší nabídky je Kaktusový olej „Berberský fík“, který se v tradičním léčitelství využívá v zemích orientu při léčbě dermatitid (ekzému a lupénky). Extrakt z opuncie je velmi bohatým zdrojem minerálních látek, vitamínů a uhlovodíků, které přispívají k vitalitě a svěžesti pokožky celého těla i obličeje. Berberský fík je velmi bohatý na vitamin C a vápník. Navíc redukuje známky stárnutí a navrací pokožce přirozený jas. Doporučujeme rozetřít malé množství oleje na vaši pokožku lehkým masážním pohybem.

Pro omývání ekzematické pokožky je také vhodné Zelené olivové mýdlo s citronem. Speciální složení tohoto mýdla spočívá v kombinaci éterického oleje citronu a zmýdelněného olivového oleje. V orientu je používán jako počáteční fáze čištění pleti a těla a to i u nejmenších dětí. Pokožka zůstává nádherně vyhlazená a vypnutá. Návod k použití: Mýdlo navlhčíme a vytvoříme hustou pěnu a krouživými pohyby vtíráme do pokožky. Pěnu necháme působit na určených partiích pokožky asi 1-2 minuty a potom opláchneme. Účinek zdvojnásobíme, pokud použijeme i peelingovou rukavici - kessa. Po tomto omytí také nezapomínáme na olejové ošetření.

Bambucké máslo

Nesmíme také zapomenout na „Bambucké máslo“,které je už tisíce let používáno africkými ženami k udržení krásy a zdraví jejich pleti. Použít jej můžete i na suchou či jinak problémovou pokožku. Má výborné účinky na regeneraci zjizvené pokožky ztvrdlé nebo odřené pokožky. Je vhodné na léčbu drobných popálenin, ekzémů a lupénky. Bambucké máslo chrání před nepříznivými vnějšími vlivy prostředí (mráz, vítr, slunce) a zároveň zvyšuje odolnost kůže vůči infekcím a chorobám, má protizánětlivé účinky. Díky skvělým účinkům skutečně můžete dosáhnout viditelných zlepšení pleti už za pouhých několik dnů používání. Je vhodné i pro jemnou dětskou pokožku.

www.realityprozeny.cz

Více informací a výrobků najdete na:
www.yasminka.cz

Foto: Pixmac

| přečteno: 8128x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky:

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Velikonoční osení - dekorace i vitamínová bomba

Velikonoce jsou za dveřmi a první jarní den už přímo klepe na dveře. Je tedy nejvyšší čas pozvat jaro k vám domů. Jed...
 
celý článek | Kateřina Pořízová | 2016.03.16 | přečteno: 8826x

Úplně české americké lívance

Mám palačinkové děti. Myslím, že během jejich krátkého života už jsme doma nasmažili tisíce palačinek. Proto jsem vdě...
 
celý článek | Andrea Tomanová | 2014.02.24 | přečteno: 8091x

Potrava pro duši: Excelentní kniha terapie lidské duše

„Naslouchejte své brokolici a ona vám řekne, jak ji máte sníst,“ no tak to je citát použitý v této k...
 
celý článek | Renata Petříčková | 2016.08.05 | přečteno: 8325x

Fitbox – sport, při kterém se zaručeně odreagujete

Přemýšlíte nad tím, že začnete sportovat, ale běh ani posilovna vás nebaví? Nebo byste se zkrátka jenom chtěla odreagova...
 
celý článek | Tereza Zelinková | 2017.12.02 | přečteno: 64x
 

Portál pro ženy