reklama 5 v magazínu pro ženy

Nepřehlédněte

Anální kolík – vypadá jako šperk a urychlí orgasmus

 
celý článek | Lea Kubová | přečteno: 31543x 2019.11.07

Buďte štíhlejší, papejte tuky

 
celý článek | Mgr. Daniela Krejčí | přečteno: 30158x 2014.08.28

Reklama

 
celý článek | Admin | přečteno: 32041x 2013.11.27

newsletter

Chcete být informování o nových článcích? Přihlašte se k odběru novinek

10 babských rad, jak se zbavit kašle

 
 

Přírodní sirupy

1. Sirup z cibule

Cibule má protizánětlivé účinky, dokáže proto léčit onemocnění způsobující kašel. K výrobě sirupu potřebujeme dvě až tři cibule, cukr a sklenici. Cibule oloupeme a nakrájíme na kolečka, která skládáme ve vrstvách do sklenice. Jednotlivé vrstvy přitom prosypáváme cukrem. Směs necháme několik hodin stát, cibule mezitím pustí šťávu. Tu následně slijeme a užíváme 3-5x denně kávovou lžičku.

2. Sirup z česneku

Česneku se pro jeho antibakteriální účinky přezdívá přírodní antibiotikum, také obsahuje mnoho dalších při léčbě prospěšných látek. Větší paličku česneku rozebereme na stroužky, oloupeme je a nasekáme nadrobno. Poté je zalijeme v malém hrnci ¼ litrem vody, přisypeme 8 lžic cukru a přivedeme směs k varu. Na mírném plamenu vaříme 10 minut a následně necháme odstavené několik hodin uležet. Užíváme 3-5x denně kávovou lžičku přecezeného česnekového sirupu.

3. Sirup z tymiánu

Kromě protizánětlivých účinků pomáhá tymián s tvorbou hlenu a odkašláváním, proto je vhodný při vlhkém kašli. Na sirup potřebujeme ¼ litru vody, 200 g cukru a sáček sušeného tymiánu (případně asi 3 bohaté větvičky čerstvého tymiánu). Cukr svaříme ve vodě, odstavíme z plamene a vsypeme tymián. Necháme louhovat do vychladnutí a poté přecedíme. Užíváme také kávovou lžičku 3-5x denně.

Léčivé směsi

4. Křen s medem

Tato hustá léčivá směs je především pro silnější povahy, kterým nevadí ostrá chuť křenu. Čerstvý křen nastrouháme najemno a smícháme s medem. Poměr by měl být 2 lžíce křenu na 1 lžíci medu. Lžička směsi užívaná 3x denně pomůže uvolnit dýchací cesty a usnadní odkašlávání při vlhkém kašli.

5. Slivovice s medem a citrónem

Toto je rada jen pro dospělé. Smíchejte slivovici, med a citrónovou šťávu v poměru 1:1:1. Užívejte kávovou lžičku směsi 3x denně.

Nápoje proti kašli

6. Zázvorový čaj s medem a citrónem

Zázvor je svými protizánětlivými účinky známý, stejně jako med, a citrón obsahuje hodně potřebného vitamínu C. Zázvorový čaj připravíme nastrouháním čerstvého zázvoru do hrníčku a jeho zalitím horkou vodou. Jakmile voda trošku vychladne, přidáme med a citrónovou šťávu. Pijeme teplé několikrát za den.

7. Majoránkový čaj

Majoránka přispívá k odkašlávání, proto je vhodná při vlhkém kašli. Potřebujeme 1kávovou lžičku sušené majoránky, kterou přelijeme ¼ litrem vody a přivedeme k varu. Po malé chvilce odstavíme a necháme dalších 15 minut louhovat. Poté čaj přecedíme a ochutíme medem a citrónovou šťávou.

8. Teplé mléko s Vincentkou a medem

Některým tento léčivý nápoj chutná, pro jiné je jeho pití nepředstavitelné. Každopádně s kašlem může pomoci a to především v začátku nemoci, kdy převládá suchý kašel. Mléko totiž přispívá k tvorbě hlenů a Vincentka je ředí, takže rychleji nastoupí další fáze nemoci a usnadní se vykašlávání. Poté je již nápoj nevhodný, protože by se hlenu tvořilo zbytečně moc. Při přípravě nalijeme do hrnku dvě třetiny horkého mléka, dolijeme Vincentkou a osladíme lžičkou medu. Pijeme vždy teplé.

Mazání a zábal proti kašli

9. Psí sádlo

Kdysi se používalo skutečně sádlo ze psa, to už ale neplatí. Dnes se pod tímto názvem skrývá bylinná mast, která obsahuje kombinaci léčivých výtažků z různých bylin a pomáhá při kašli, rýmě a nachlazení, prokrvuje a uvolňuje zahlenění. Mast se vtírá několikrát denně do oblasti hrudníku a zad.

10. Olejový zábal

Látkovou plenu nebo utěrku namočte do teplého oleje. Pozor, nesmí být horký! Poté si ji přiložte na hrudník a záda, obalte igelitem (výborná je potravinová fólie) a zakryjte se pod teplou peřinu. Po zhruba půl hodině můžete zábal sundat. Olejový zábal pomůže při suchém průduškovém kašli, kdy prohřátí má za následek uvolnění dýchacích cest a usazeného hlenu v nich. Ještě lepší účinek bude zábal mít, když do oleje přimícháte trochu éterických olejíčků, například tea tree, cypřiš nebo eukalyptus.

 

Image courtesy of David Castillo Dominici, OZphotography and marcolm at FreeDigitalPhotos.net

| přečteno: 31860x
 

Poslat článek
Tisk

Štítky: nemoc, kašel, nachlazení, babské rady, domácí léčba

 
archiv

Nejzajímavější články

 

Královna svatojánského kvítí

Soutěž již byla ukončena. Děkujeme za účast a gratulujeme výhercům! ...
 
celý článek | Admin | 2017.05.29 | přečteno: 30171x

Tipy pro rychlý a efektivní úklid koupelny

Každá koupelna vypadá skvěle, pokud je dokonale uklizena a nacházejí se v ní pouze nezbytné věci. Jak na úklid koupelny,...
 
celý článek | Nina Albertová | 2022.08.23 | přečteno: 30146x

Au-pair, slečna na hlídání

Práce slečny na hlídání není jen o tom zapnout dětem televizi, ale je to také pěkná zkouška nervů. ...
 
celý článek | Darina Adámková | 2013.07.09 | přečteno: 30040x

Barvení vajíček v cibulových slupkách - klasika, která se nikdy neomrzí

Velikonoce nejsou jen svátky jara, ale také obdobím krásných tradic a obyčejů. Jedním z těch nejznámějších je barvení...
 
celý článek | Kateřina Pořízová | 2016.03.25 | přečteno: 32317x
 

Portál pro ženy